8 יתרונות בעבודה מול רואה חשבון כעוסק מורשה

במקרים רבים בחיינו, אנחנו נאלצים להסתייע באנשי מקצוע, בשל חוסר ידע בתחומים השונים שאנו נדרשים אליהם. כשמדובר על עוסקים מורשים, קיים צורך בעיסוק פיננסי וניהולי שנלווה לעיסוק העיקרי של העסק. רואה חשבון יכול לסייע במקרים הללו הרבה יותר ממה שניתן לחשוב, אף על פי שאין חובה בקבלת סיוע ממנו. במאמר הבא נסקור 8 יתרונות לעוסקים מורשים בעבודה מול רואה חשבון.

 

התמקדות בעסק שלכם

בין אם מדובר על רואה חשבון בתל אביב או על רואה חשבון בחיפה – כל רואה חשבון יוכל לסייע לכם להתמקד יותר בעסק שלכם. אם תעבדו בעצמכם על כל מה שקשור לתשלום מיסים וניהול חשבונות העסק למשל, ייגזל מכם זמן יקר שאותו תוכלו להקדיש להתפתחות העסק, למשיכת לקוחות או לביצוע פעולות שונות בעסק שלכם.

רואת חשבון

הימנעות מסנקציות

ישנם מקרים רבים בהם עוסקים מורשים מוצאים את עצמם חשופים לסנקציות של רשות המיסים או של הביטוח הלאומי, כתוצאה מאי עמידה בתשלומים השונים. עבודה מול רואה חשבון תאפשר לעוסק המורשה להימנע מסנקציות אלו.

 

מיצוי הקלות מס

כל עוסק מורשה ובכלל, כל עצמאי או שכיר, משלמים מס למדינה. במקרים מסוימים ניתן להפחית בצורה חוקית את תשלומי המס, לפי זכאויות שונות המתאפשרות מהחוק. רואה החשבון יוכל לסייע לכם גם בעניין הזה.

 

החזרי מס פוטנציאליים

אנשים רבים בישראל לא יודעים זאת, אך הם משלמים יותר מס ממה שהם צריכים. רואה חשבון יוכל לבחון את תשלומי המס שלכם לאורך פרק זמן מסוים הנפרש על גבי מספר שנים. אם שילמתם יותר מדי מס, תוכלו לקבל החזרים.

רואת חשבון

הימנעות מטעויות

עבודה לבד על החשבונות שלו, יכולה להוביל לטעויות ולבלבול אצל העוסק המורשה. לא כל עוסק מורשה מיומן בעבודה עם מספרים, כך שעבודה מול רואה חשבון יכולה למנוע טעויות כאלו ואחרות.

 

ייעוץ מקצועי מרואה חשבון

רואי חשבון אומנם ידועים ביכולת שלהם לנהל חשבונות של עסק, עצמאי או חברה, אך הם גם מסוגלים להעניק לכם ייעוץ במספר נושאים שונים הקשורים להתנהלות העסק שלכם, בלי קשר לתחום העיסוק.

 

אין צורך בעבודה מול הרשויות

אחד הדברים הבעייתיים ביותר לעוסקים מורשים הוא הצורך לעבוד מול הרשויות השונות. הדבר גם גוזל מהעוסק המורשה זמן, גם עשוי להכניס אותו ללחץ וגם עשוי לגרום לו לשגות. רואה חשבון מסוגל לנהל את החשבונות שלכם ולהתנהל מול הרשויות השונות, כדי להבטיח את האינטרס שלכם ולהסדיר עניינים שונים.

 

סדר בבלגן

עסוקים מורשים רבים מתרכזים יותר מדי בעיסוק שלהם, וכשהם נדרשים לבחון את ההתנהלות הפיננסית שלהם, כלומר את ההוצאות, הקבלות השונות וההכנסות, הם עשויים להיכנס לבלגן שהם יתקשו לצאת ממנו. עם רואה חשבון ניתן יהיה לעשות סדר ממשי ולפעול בצורה נכונה.

רואת חשבון

אולי יעניין אותך גם