רופא, עכשיו! 5 מצבים בהם תצטרכו לראות רופא עיניים בדחיפות

העין שלנו היא כנראה האיבר הכי רגיש בגוף שלנו. מעבר לכך שהן אחריות על אחד החושים הכי חיוניים לתפקוד היומיומי שלנו, הן גם בפני עצמן מאוד פגיעות ועלולות לספוג נזק חיצוני מאוד בקלות. לכן, חשוב להכיר מצבים בהם יש צורך מידי לראות רופא עיניים, שכן אם לא עושים עלולים לאבד חלק, או את כל הראייה, לצמיתות. קראו את המאמר הבא כדי להכיר כמה מהמצבים הללו.

 

כוויות כימיות או התזות

כוויות כימיות הן תרחיש יחסית נפוץ לפגיעה משמעותית ועמוקה בעיניים. אנחנו מחזיקים בביתנו מספר לא מבוטל של חומרי ניקוי שמורכבים מחומרים שהם לא בהכרח מאוד סימפתיים, קל וחומר כאשר מדובר על מצב בו חלק מהם מותזים לתוך העיניים. במצב כזה עלול להיווצר נזק לקרנית, לכן חשוב לגשת ישר למיון ולרופא עיניים כדי לקבל טיפול הולם שימנע מקרים של עיוורון.

כוויות כימיות או התזות

טראומת עיניים

טראומת עיניים מתייחסת למצב שבו המטופל מקבל מכה חזקה בעין. המכות יכולות לנוע בטווח בין קלות לחזקות, וכולן עלולות לגרום לנזק בראייה. במקרים מסוימים אף עלול להיווצר קטרקט בעין אחרי מכות חזקות במיוחד, מה שעלול לדרוש ניתוח קטרקט בהקדם האפשרי. למזלנו, ניתוח קטרקט הוא לרוב יחסית פשוט וניתן לביצוע על ידי רופאים רבים. לקביעת תור לד"ר ירון פינקלמן לחצו כאן וקבלו טיפול מקצועי וזריז עבור העין שלכם.

 

גוף זר בעין

במקרים מסוימים בצורה לא צפויה נכנס גוף זר לעין בצורה שהגוף לא מסוגל לחלץ על ידי דמעות בלבד. במקרים רבים מדובר בחתיכה מתכתית שעלולה לגרום לפציעות בקרנית. מדובר בתרחיש נפוץ במיוחד שכן חלק נכבד מהאוכלוסייה, העובד במקצועות כמו בניה ותפעול מכונות למשל, עלול לסבול מהתופעה. חשוב מאוד לא לגעת בעצם הזר ולא לנסות להוציאו לבד, אלא להגיע לרופא עיניים שייתן טיפול הולם.

גוף זר בעין

הבזקים בעין

הבזקים בעיניים הם נורת אזהרה משמעותית שצריך לקחת בכובד ראש. במקרים רבים הבזקים מסוג זה עלולים להעיד על קרע ברשתית או על דימום זגוגי. מדובר במצב מסוכן ביותר וחשוב לתת לו מענה טיפולי כמה שיותר מהר, ואף ללכת למיון במידת הצורך.

 

שינוי פתאומי בראייה

מצב הראייה שלנו עלול להשתנות באופן תדיר, אך חשוב מאוד לשים לב למצבים בהם יש שינויים פתאומיים וחריגים בראייה. שינויים כאלה עלולים להעיד על הרבה מצבים רפואיים שאסור להקל בהם ראש, וחשוב ללכת באופן מידי לטיפול כדי לאבחן את הבעיה ולטפל בה.

 

לסיכום

ישנם תרחישים רבים בהן יש צורך ללכת לרופא עיניים. מאחר והעין שלנו מאוד רגישה, יש חשיבות מכרעת להגעה לרופא כמה שיותר מהר. כל שנייה שמתבזבזת עלולה לענות לראייה העתידית שלנו ביוקר. היצמדו לרשימה הזאת והתייעצו עם רופא כדי להיות עם היד על הדופק בנוגע למקרים כאלה.

פני לרופא עיניים בדחיפות

אולי יעניין אותך גם