5 טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית

תואר אקדמי הוא לא דבר פשוט וחלק גדול מכך ניתן לייחס לעבודת הסמינריון, מטלה תובענית שדורשת השקעת משאבים רבים – זמן, ריכוז, יכולת ניתוח והבעה ועוד ועוד… כך שאין זה פלא שסטודנטים רבים דוחים את הגשתן, מה שבא לידי ביטוי בציון הסופי. אבל לפני שאתם מתייאשים – דעו שזה לא חייב להיות כל כך קשה! ריכזנו לפניכם כמה טיפים מנצחים שיזניקו את הציון שלכם מעלה. בהצלחה!

 

לפני הכל, תיאום ציפיות

אנחנו מאמינים שתיאום ציפיות זה א'-ב' לכתיבת עבודה מוצלחת ובכלל להצלחה בחיים, אז לפני שנצלול לטיפים קונקרטיים לכתיבת עבודה, מה היא בכלל עבודה סמינריונית?

עבודה סמינריונית, או בקצרה – סמינריון, היא עבודה מבוססת מחקר, עם כללים אקדמיים ברורים – מה שמצד יכול להקשות ומצד שני מקל מאוד, כי ברגע שמבינים מה נדרש, קל יותר לבצע זאת.

לעבודה זו חוקים ברורים מבחינת מבנה, היקף, הסתמכות על מקורות ואף פרטים טכניים כמו מרווח בין שורות, גודל פונט וכיו"ב. אז לפני שאתם צוללים למלאכת הכתיבה – מומלץ לעבור על הדרישות האקדמיות. האמינו לנו, זה יחסוך לכם זמן רב.

 

טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית מוצלחת

ישנם לא מעט טיפים שיכולים לסייע בכתיבת סמינריון איכותי וריכזנו לפניכם את המועילים ביותר.

  1. ביחרו נושא שמעניין אתכם: לפני הכל, חשוב שתבחרו נושא שקרוב ללבכם, אחרת תמצאו את עצמכם משועממים, מה שיקשה עליכם להעמיק במחקר ויוביל לדחיית הכתיבה לסוף הסמסטר ובלתי נמנע שבסופו של דבר, יפגע בציון.
  2. אל תדחו את הכתיבה לרגע האחרון: סמינריון טוב נבנה לאורך הקורס – איסוף החומר, כתיבת הפרקים (גם אם בנקודות כלליות), קריאת מאמרים ו/או מחקרים רלוונטיים וגם שיפור מיומנויות בהן אתם מתקשים (ניתוח נתונים, הבעתם בכתב וכיו"ב).
  3. אל תתביישו לבקש עזרה: אם אתם מרגישים קושי, אין לכם זמן או פשוט הייתם רוצים לחלק אותו בצורה אחרת, יש אפשרות לרכוש עבודות סמינריוניות בתשלום – החל מכתיבת פרקים ספציפיים וכלה בכתיבת העבודה כולה או רכישת עבודה מוכנה.
  4. הקפידו על כתיבה עניינית: כתיבה עניינית היא כזאת שנמצאת בגבול הדק בין הרצון שלכם להרחיב על מנת לבטא את הידע לבין פירוט יתר שתכליתו להגיע למספר העמודים הנדרש ולא תורם לידע קודם שהצגתם.
  5. היצמדו לכללי כתיבה אקדמיים והמבנה הדרוש: לעבודה סמינריונית מבנה קבוע שיש לשמור עליו ובנוסף לו, חשוב להקפיד על כללי כתיבה מתאימים. מעבר לציון, כתיבה נכונה תרתק את הקורא, תדגיש את שליטתכם בחומר ותתבטא בציון מתאים.

לסיכומו של דבר, כתיבת עבודת סמינריון איננה מטלה פשוטה אבל היא לא חייבת להיות קשה כפי שנדמה לכם – היערכות מוקדמת, היכרות עם כללי הכתיבה וסיוע במידת הצורך, יפנו לכם זמן רב ויאפשרו לכם לקבל את הציון שחלמתם עליו.

עבודות סמינריון

אולי יעניין אותך גם