5 דברים שישדרגו את קורות החיים שלכם

אז החלטתם שהגיע הזמן להיפרד ממקום העבודה שלכם ולהתחיל בדרך חדשה. רגע לפני שכינורות עצובים מנגנים ברקע ואתם נפרדים מכולם, כבר שידרגתם את קורות החיים שלכם? קבלו 5 טיפים שיעזרו לשפר את קורות החיים ולהתקבל למשרה החדשה!

 

למה קורות החיים כל כך חשובים?

הגיע הזמן להתקדם מהמקום שאתם נמצאים בו והחלטתם לפזול לעולם הנוצץ, ולחפש משרות הייטק. הרושם הראשוני שמהווה שער כניסה לעבודה החדשה שלכם, הם קורות חיים. מדובר על אלמנט כל כך חשוב, עד כדי כך שיש אנשים שמקצועם הוא לשרדרג עבורכם את קורות החיים ולשפרם. לפני שאתם רצים לאיש מקצוע, אספנו חמישה טיפים לקורות חיים שישאירו רושם ראשוני מעולה.

 

קצר, מסודר וקולע

תכינו מסמך נקי ומסודר שיהיה נעים להסתכל עליו. תחשבו שמגייסים, בטח במשרות נחשקות, בטח בהייטק שהפך לשוק הכי חם היום, מקבלים עשרות קורות חיים. מבין כל קורות החיים האלו הם צריכים לבחון מי המועמד המתאים ביותר. מעבר לנראות, שמעוררת רצון לקרוא, סדר וארגון גם מצביע על אופיו של האדם, מידת הדיוקים שלו וגם על ההשקעה שלו.

 

תמונה – כן או לא?

אז יש שתי אסכולות שכל אחת טוענת אחרת. האסכולה הראשונה טוענת, שתמונת פרופיל מוסיפה נימה אישית, מבליטה את קורות החיים על פני אחרים ומעלה את הסיכויים לקבל את הטלפון המיוחל, עם זימון לראיון. האסכולה השנייה טוענת, ששילוב תמונת פרופיל רק נותנת פרמטר נוסף שהמועמד הפוטנציאלי מוערך לגביו ועדיף לשמור כמה שיותר קלפים קרוב.

 

יש מקום להיות יצירתיים ויש מקום שעדיף שלא

סדר קורות החיים הוא יסוד חשוב שלא כדאי לשנות אותו:

פרטים
• השכלה
• ניסיון תעסוקתי
• שירות צבאי
• הכשרות מקצועיות
• התנדבויות ופעילויות חברתיות

 

סגננו את קורות החיים שלכם בהתאם למשרה

נכון, זה יכול להיות הרבה עבודה להתאים את קורות החיים לפי המשרה אליה אתם ניגשים, אבל זה משמעותי. אם אתם ניגשים למשרה טכנית, עדיף שתבליטו את כל הממשקים הטכניים שהיו לכם בעבודות הקודמות. אם אתם מועמדים למשרת מכירות, כדאי ואף רצוי, להבליט את יכולות המכירה שלכם והנסיון שצברתם.

 

אל תפחדו להגיש את קורות החיים

לעיתים אנו עומדים מול רשימת דרישות ארוכה ואנחנו יודעים כי אנחנו עומדים ב-90% ממנה אך לא בכולה, זה בסדר, לפעמים אפשר לפצות עם יכולות אחרות. תגישו בכל זאת! לא כל המעסיקים מתייחסים אך ורק לנסיון ואל תשכחו שיש הרבה מעבר. מענה על 90% מהדרישות בהחלט שווה את הנסיון להגיד מועמדות למשרה, מקסימום ניסיתם.

 

לסיכום

קורות החיים הם כרטיס הכניסה לשעריה של כל חברה והיא הפרמטר הראשוני, לפיו מחליטים האם המועמד מתאים למשרה, בעיקר על פי אלמנטים יבשים. בעזרת 5 הטיפים שהעלינו בכתבה, תוכלו לשפר את הסיכויים שלכם לקבל את המשרה החלומית הבאה. בהצלחה!

הכשרות מקצועיות

 

אולי יעניין אותך גם