4 שיטות לאילוף הכלב שלכם בזמן מהיר

גור קטן של כלב או אפילו כלב מבוגר יותר זקוקים לאילוף בכדי להתאים את ההתנהגות שלהם במרחב הביתי, יחד עם בני המשפחה והמגורים במבנה שהוא בצורת בית. תוכלו להזמין מאלף לעשות זאת או לעשות זאת בעצמכם. אספנו עבורכם 4 שיטות לאילוף כלבים שתוכלו איתן לעשות תהליך יחסית מהיר וכמובן יעיל. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם. בהצלחה!

 

להתחיל מההתחלה עם פקודות פשוטות

ראשית, חשוב לדעת כי בשביל לאלף כלבים בדברים מורכבים יותר, צריך להתחיל מפעולות פשוטות. כמו לבקש מהכלב להגיע אליכם, לבקש מימנו לשבת, או להפסיק לנבוח. חשוב להיות עקביים ולא להפר את המילה של עצמכם, לא לוותר לכלב ולחזור שוב ושוב על הפעולה שתרצו שיעשה מבלי להתייאש. הפקודות צריכות להיות במילים קצרות ופשוטות כמו "בוא" "ארצה" "לשבת" "לידי" ועוד.

 

פרס מתגמל לעבודה קשה

אחד השיטות הנפוצות לאלף כלבים היא באמצעות פרס שמובטח להם במידה ויעשו את מה שמבקשים מהם. כאשר מבטיחים להם תגמול בדמוי אוכל או חטיפים לכלבים הוא יותר מקשיב ומציית להוראות. לדוגמא למדו אותו לשבת כשאתם מבקשים ורק במידה ויעשה את הפעולה תביאו לו את החטיף שנמצא ביד שלכם. חשוב להראות לו את הפרס כדי שיבין ששווה לו לעשות את מה שתבקשו.

 

כלובים של אילוף

דרך נוספת לאלף כלבים היא באמצעות שימוש של כלוב אילוף לכלב. זה משמש עבור מתן מקום מוגן ונעים לכלב המופרד בצורה מסוימת משאר הבית. בדרך זו הכלב עשוי להגביר את הבטחון העצמי של הכלב ולעזור לו להפיג חרדות ותחושות לא נעימות. בדרך זו הוא יותר רגוע וניתן לעבוד איתו יותר על התנהגות מתאימה בבית. בנוסף כך הוא יכול לעבוד על עניין של עשיית צרכים והתאפקות.

 

טיימינג זה חשוב במצב של סיבה ותוצאה

חשוב לקחת בחשבון את התזמון של הדברים, כאשר הכלב מתנהג בצורה לא מתאימה יש להעיר לו על זה באותו הרגע ממש. כאשר הוא מתנהג כפי שביקשתם וציית לכם, כדאי ישר לתת לו על כך פרס כדי שהוא יבין שברגע שעושה דבר טוב הוא ישר מקבל על כך תגמול וזה משתלם לו. זה יגרום לו לעשות הקשר בין הפעולה שהוא מבצע למה שהוא מקבל או לא מקבל מהבעלים שלו וכך להבין את הסיבה והתוצאה של הדברים.

 

בסיכומו של דבר

לאלף כלבים בין אם גורים ובין אם מבוגרים יותר זה עניין חשוב בעיקר כשהם מתגוררים בבית וחלק מימנו. ניתן להזמין מאלף לעשות את העבודה או לעשות זאת בעצמכם באמצעות 4 דברים חשובים. חשוב להתחיל מפעולות פשוטות כדי להרגיל את הכלב לציית, לתת לו פרס ותגמול על כך ישר לאחר המעשה וכן, ניתן להשתמש בכלובי אילוף שנותנים לו תחושה טובה ובטוחה ועוזרים לתהליך האילוף.

אוכל לכלבים

אולי יעניין אותך גם

כמה עולה גור
בעלי חיים

כמה עולה גור שיצו גזעי?

כלב מסוג שיצו הוא כלב מאוד פופולארי במחוזותינו, וגור שיצו גזעי הוא עוד יותר פופולארי. רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם? כאן תמצאו את כל

קרא עוד »