4  סוגים של החזרי מס

החזר מס הוא מצב בו המדינה ממגוון סיבות שונות חייבת לאזרח כסף. המוסד שאחראי על החזרי המס המגיעים לציבור הוא כמובן מס ההכנסה וחשוב לדעת שהוא לא יעשה מאמץ על מנת לידע את האזרח או החברה שמגיע להם החזר מס, זו לחלוטין האחריות של האזרח או של חשב החברה. למרות שהמדינה הייתה מעדיפה לא להחזיר לאף אדם או ארגון כסף יש לומר שהתהליך להחזר מס הנו מקצועי, ברור ומדויק והמדינה מחזירה את המגיע בהתאם לחוק ובהתאם ללוחות הזמנים שקבעה. מה שחשוב זה להגיש בקשה להחזר בצורה מקצועית ומסודרת. 

 

החזר מס לשכירים המשלמים מס הכנסה מידי חודש

מס הכנסה מבצע חישובי מס על בסיס שנתי ולא חודשי ובמהלך השנה יכולים להתבצע בסטטוס האישי שלכם שינויים כאלה ואחרים. מכיוון שאתם משלמים מס הכנסה כשכירים בכל חודש ולא פעם בשנה עשויים להיות פערים לטובתכם, כלומר, פערים בין המס שנגבה מכם לבין המס שבפועל הייתם צריכים לשלם. מניסיונם של יועצי מס למרבית השכירים במשק מגיעים החזרי מס בסוף שנה ולכן חשוב מאוד כל שנה לבצע בדיקה מקצועית ומסודרת האם מגיעים לכם החזרי מס get-tax.co.il

 

החזר מס בגין משכנתא משולמת

זוגות שמגיעים לבנק לצורך לקיחת משכנתא נאלצים בסיום התהליך להוסיף לסל ההוצאות שלהם פרמיית ביטוח חיים ופרמיית ביטוח מבנה, למצב שחס וחלילה משהו יקרה לאחד מבני הזוג או לשניהם יחד ולמצב שהבית יינזק כתוצאה משרפה או כוח עליון. ללא ביטוחים אלה יסרב הבנק לסיים את ההליך ולא יאשר את לקיחת ההלוואה. ביטוחים אלה הם האלמנט שיכול להוביל לזכאות לא מבוטלת בסכום להחזר מס. חשוב מאוד לדעת, שגם אם אתם משלמים כבר מספר שנים את המשכנתא והביטוחים ולא בדקתם את זכאותכם, תוכלו רטרואקטיבית לבדוק ולבקש את ההחזרים שאולי מגיעים לכם עד 6 שנים לאחור.

 

החזרי מס בגין מחלה קשה

מחלה קשה משנה את החיים של האדם מקצה לקצה, לעיתים היא מאלצת את הפסקת העבודה ועל ידי כך משנה לחלוטין את שגרת היום של האדם החולה. בחלק גדול מהמקרים המחלה קשורה בטיפולים פולשניים שכרוכים באשפוזים ממושכים ובקבלת משככי כאבים שגורמים לחולשה ועייפות בקרב החולים. כל אלה הופכים על פניהם את החיים ואת יכולת ההשתכרות של האדם החולה. בשל כך, מעניקה המדינה הטבות שונות לחולים במחלות קשות ובין השאר היא מאפשרת להם לקבל החזרי מס שונים במטרה להקל על ההוצאות שלהם, שבדרך כלל גדלות כתוצאה מהמחלה וחוסר היכולת לעבוד.

 

החזרי מס לחברות

חברות משלמות מקדמות מס בכל חודש התשלום מתבצע למעשה על בסיס צפי רווחים ולא על נתונים ממשיים ולכן, לא אחת קיים פער בין הצפי לבין הרווחים שהושגו בפועל. לפיכך, קורה שחברות משלמות מקדמות גבוהות מידי ביחס לרווחים שלהן ואז יכולה החברה להגיש בקשה להחזר מס ואכן לקבל החזר.

 

החזר מס זו לא פיקציה

לסיכומו של הנושא ניתן לומר שהחזר מס הוא לא פיקציה ובהחלט קיימים מקרים בהם המדינה מחזירה כסף לאדם פרטי או לחברה.

חיפוש בניירות

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »