4 טיפים שכל בעל עסק חייב להכיר!

ישנם המון אתגרים בעת פתיחה של עסק חדש. גיוס עובדים, שיווק, שימור לקוחות, כספים – אלו רק חלק מן המשימות בהן צריך בעל עסק לטפל. הן בעלי עסקים מתחילים והן כאלה שמנוסים בשטח, יכולים להיעזר בטיפים שיקלו על ניהול העסק ויתרמו להצלחתו העסק. במאמר זה ריכזנו עבורכם 4 טיפים שכל בעל עסק חייב להכיר!

 

1. היעזרו במומחים ובטכנולוגיות חדשניות

אחד הדברים שמוטב להבין מוקדם ככל הניתן, הוא שלא תוכלו לבצע את הכול בכוחות עצמכם. הדרך הטובה ביותר להקים ולנהל עסק משגשג היא להיעזר במומחים ובטכנולוגיות שיסייעו בשלל המשימות השונות שעומדות בפני בעלי עסקים. לדוגמה, במידה ואתם מתקשים לשווק את העסק שלכם, שכרו מומחה לשיווק ויראלי שיסייע לכם ליצור תוכן לרשתות החברתיות. במידה ואתם זקוקים לסיוע בנושא כוח אדם וניהול עובדים, היעזרו בפלטפורמות איכותיות כדוגמת היי-בוב.

 

2. השקיעו מאמץ וזמן בגיוס עובדים

בעלי עסקים רבים נוטים לזלזל בשלב של ראיון והעסקה של עובדים עבור בית העסק. כמובן שהבסיס לעסק מצליח הוא עובדים מקצועיים, אדיבים ושקדנים. לכן, אל תמהרו לקבל את המועמד הראשון שמגיע לריאיון, ודאו שאתם מבצעים ראיונות מקיפים ויסודיים והקפידו ללמוד להכיר את המועמדים כמו שצריך לפני שאתם מעסיקים אותם. יש שיגידו שמדובר בבזבוז זמן להשקיע זמן רב בריאיון של עובדים פוטנציאליים בשלבי הקמת העסק, אך זה זמן יקר ערך שתחסכו כאשר לא תצטרכו להחליף עובדים לא מתאימים פעם בכמה חודשים.

טיפים שכל בעל עסק

 

3. ודאו שהעובדים שלכם שבעי רצון

אמנם זה עלול להישמע מובן מאליו, אך ודאו שהעובדים שלכם שבעי רצון ומרוצים. זאת על מנת למנוע תחלופה גבוהה של עובדים ובזבוז של זמן יקר ומשאבים על הכשרה של עובדים חדשים. היו אדיבים אליהם, ודאו שהם מרוצים מתנאי העבודה ונסו ללכת לקראתם ככל הניתן בשכר ותנאים, שכן עובד מרוצה הוא עובד בעל תפוקה גבוהה יותר. כמו כן, ככל שיהיה לכם שם של מעסיקים טובים ומתחשבים, הדבר עשוי לתרום ליכולת שלכם לגייס עובדים טובים לבית העסק שלכם.

 

4. השתדלו לוודא שכל לקוח יוצא מרוצה

כיום, בעידן הרשתות החברתיות, בעלי עסקים רבים משקיעים זמן ומשאבים רבים על שיווק ויראלי באינטרנט. כמובן שחשוב להשקיע בשיווק ברשתות החברתיות, אך לא פחות חשוב לוודא שכל לקוח שמגיע אליכם יוצא מרוצה. אל תתמקדו רק במציאת לקוחות חדשים, אלא גם בשימור הלקוחות הקיימים. זאת מפני שלקוח מרוצה לא רק חוזר, אלא גם מדבר וממליץ על בית העסק לחברים ומכרים.

כולם יודעים שהמלצה של חבר או בן משפחה היא בעלת חשיבות גבוהה יותר מפרסומת בפייסבוק, ולכן חשוב שתקפידו לשמור על הלקוחות שבעי רצון. לסיכום, עם שירותי מומחים טובים, גיוס עובדים מושכל, דאגה לשביעות רצון הלקוחות והעובדים – בעל עסק בונה לו בסיס לניהול מוצלח של העסק.

טיפים שכל בעל עסק

אולי יעניין אותך גם