4 טיפים חשובים לקראת היציאה לפנסיה

בניגוד לסברה הרווחת, היציאה לפנסיה אינה מתרחשת ביום בהיר אחד. מדובר בתהליך שמצריך תכנון מוקדם שכולל קבלת החלטות חשובות. מדריך זה יציג בפניכם את 4 הטיפים שיאפשרו להגיע ליום הפרישה כשהכול מוכן ומסודר מסביבכם. קראו את השורות הבאות ותוכלו להכין את עצמכם בהתאם.

 

טיפ ראשון – תערכו סדר יום ראשוני

יש מי שמתחילים בביצוע הליכים בירוקרטיים שונים שמכינים אותם לקראת היציאה לפנסיה. מדובר בתהליך חשוב במיוחד, אך הוא עשוי לגרום לתסכול ועייפות. שכן, הניסיון להכיר בזכויות שלכם מצריך כוחות רבים. אם אתם רוצים להתחיל את ההליך עם כוח נפשי, עליכם לערוך תחילה סדר יום ראשוני. ההמלצה היא להדפיס מערכת שבועית שבה תשבצו כל מיני פעילויות שיעבירו לכם את הזמן בהנאה. מדובר לצורך הדוגמא בחוגי ספורט, קורסים אקדמאיים ופעילויות התנדבותיות.

טיפ ראשון – תערכו סדר יום ראשוני

 

טיפ שני – תקראו מאמרים שנוגעים לזכויות שמגיעות לכם

הרשת מלאה בפורטלים מקצועיים שמציגים מידע רלוונטי שנוגע לזכויות השונות שמגיעות לפנסיונרים ומי שצפויים לצאת לפנסיה בקרוב. מדובר למשל במאמרים שמסבירים באופן מפורט את הליך קבלת פדיון ימי מחלה ביציאה לפנסיה ופדיון של ימי חופש. לצד זאת, אתם צפויים להיחשף לזכויות הבאות:

  • הזכות לקבלת טיפול רפואי: אתם זכאים לקבל טיפולים רפואיים בקופות החולים במחירים סבירים. כאשר המטרה היא לאפשר לכם לשמור על בריאות תקינה, מבלי להיקלע לקשיים כלכליים
  • הזכות לקבלת הפנסיה: כידוע, המעסיק שלכם הפריש כספים לקופת הפנסיה שלכם מידי חודש. זו תשמש אתכם כזרם הכנסה קבוע
  • זכות לקבלת קצבה מהמוסד לביטוח לאומי: תוכלו לקבל קצבה מטעם המוסד לביטוח לאומי שמספקת רשת ביטחון פיננסי במהלך הפרישה

 

טיפ שלישי – תתכנו טיול גדול ביבשת אהובה

במשך שנים חיכיתם לרגע שבו תצאו לפנסיה ותוכלו ליהנות מחופש אמיתי. אם כך, זה הזמן לקנות כרטיס טיסה ליבשת שאהובה עליכם במיוחד ולצאת לטיול ממושך, כדי שיתאפשר לכם לחקור אותה. ניתן למשל לטוס למזרח הרחוק ולעבור בין מדינות שונות, להכיר תרבויות ולטעום טעמים חדשים. תופתעו לגלות שתמצאו שם לא מעט פנסיונרים שיצאו בדיוק כמוכם ל"טיול פנסיה", משום שיש לא מעט טיולים מאורגנים שמתאימים לבני הגיל השלישי שרוצים לצאת מהשגרה.

 

טיפ רביעי –  תבצעו הערכה של הוצאות עתידיות

חשוב שתעצרו לרגע ותבצעו הערכה כללית של ההוצאות העתידיות שלכם אל מול הקצבה והחסכונות שיהיו בידיכם. שכן, כך יתאפשר לכם לעקוב אחר ההוצאות לאחר הפנסיה ולהבטיח שתעמדו ביעדים ולא תחרגו מהתקציב הכללי שהצבתם לעצמכם.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 4 הטיפים החשובים שאתם צריכים להכיר וליישם לפני היציאה לפנסיה. כעת ברור לכם שמדובר בתהליך שצריך להתבצע מראש ולא ביום הפרישה לפנסיה. זו הזדמנות לאחל לכם שתתחילו בהכנות עוד היום, כדי שתוכלו ליהנות מחופש אמיתי כבר ביום היציאה לגמלאות.

טיפ רביעי -  תבצעו הערכה של הוצאות עתידיות

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »
דולרים
פיננסים

המדריך המלא לקרנות פנסיה

בעולם אידאלי, כולנו היינו לומדים כמה שנים, מתחילים לעבוד ואחרי 40 שנה פחות או יותר יוצאים לגמלאות. את המשכורת שקיבלנו באותן 40 שנה, תחליף קצבה

קרא עוד »