3 שלבים לתכנון מקצועי של בית חכם

בית חכם, הוא אחד הטרנדים הפופולריים ששולטים בזירת הטכנולוגיה בעשור האחרון, וזו היא כבר מערכת שחולשת על אלפי בתים בישראל.

הבית החכם הופך את השהות בו לנוחה הרבה יותר, כאשר ניתן לשלוט בכל תכולתו ובמוצרי החשמל, דרך מכשיר המולטימדיה שלכם, וללא צורך במאמץ או קרבה פיזית למוצר החשמלי – יתרון שהופך את השהות בבית לנוחה, ופותח בפניכם את האפשרות לסגור ולפתוח מוצרי חשמל עוד מבלי

שנכנסתם לתוכו וממרחק.

כדי להבין יותר איך ניתן לבצע זאת ומה השלבים בתכנון מקצועי של בית כזה – לפניכם 3 שלבים לתכנון מקצועי של בית חכם.

 

מה הוא בדיוק בית חכם?

בית חכם היא אחת התופעות הטרנדיות והפופולריות בעשור האחרונות, וניכר כי רבים עוברים ל'בית חכם', בית שיודע להתנהל בעצמו ודורש פחות תפעול והפעלה מעשית כמו שדרש בעבר. בית חכם הוא למעשה בית שיכול להתנהל דרך מכשיר מולטימדיה אחד, דרך הטלפון שלכם ולא דורש מכם להדליק את האור, לפתוח את הטלוויזיה והמזגן וכדומה באופן פרקטי ומעשי כמו שזה דורש מאתנו בבתים שאינם טכנולוגיים ו'חכמים'. חברות רבות כמו גלובל קוואלטי, מציעות מערכות חכמות ומגוון שדרוגים לבית.

 

כיצד ניתן להתקין בית חכם?

התקנה של בית חכם יכולה להיעשות הן באופן עצמאי, שידרוש מכם כמובן לקרוא ולחקור הרבה על הנושא כדי לדעת כיצד להתקין את המערכות והתשתיות בעצמכם, או על ידי חברות חיצוניות שמטפלות בבעיה בעצמם, והופכות את הבית שלכם לחכם בתוך כמה שלבים ובמקצועיות. כל דרך בה תבחרו אפשרית ותבטיח בית משודרג ונוח, כשכל השליטה בחשמל בו הנה פשוטה ודרך לחיצת כפתור בלבד מרחוק.

 

3 שלבים לתכנון מקצועי של בית חכם

בחירת אופן הפעלה

השלב הראשון והקריטי בבניית בית חכם היא התקנה של תשתית, ובחירה בין אופן אלחוטי לבין אופן חוטי וקווי. הבדל העיקרי בין שניהם הוא העלות, שכן עלות של מערכת קווית וחוטית תהיה גבוהה יותר ממערכת אלחוטית. לפני הבנייה והתחלת הפעולות לעבר בית חכם תצטרכו להחליט באחד מן האופנים הללו, שכן מדובר בצורות הפעלה ומערכות שונות. בנייה של מערכת קווית תדרוש בנייה מיוחדת והעברת קווים ברחבי הבית.

 

הכנת תשתיות

בשלב הבא, יש להכין את התשתיות והמערכת שכן כל דרך פעולה בה בחרתם בשלב הראשון תגרור תשתית שונה. יש צורך להכין ולהתקין את התשתיות והאביזרים המרכזיים למערכת, כמו למשל – את המפסקים, המצלמות, גלאים, רמקולים וכן בהמשך הכנת הצנרת לכבילת המערכות הללו ביחד.

 

התקנת המערכת

שלב זה יתבצע אחרי התקנת המכשירים הנדרשים ואחרי צביעה וסיוד. בשלב זה, יש להתקין את המערכות החכמות בבית, ולאחר מכן להגדיר למערכת את הפעולות האוטומטיות ותרחישים  שהלקוח מעוניין בהם. בשלב זה ניתן להתחיל להתנסות עם המערכת, לראות האם יש מה לשפר ולשנות ולהתחיל ליהנות יחד עם הבית החכם.

טלפון ובית

 

אולי יעניין אותך גם

מיטאפ המפקח למפתחי JS
דיגיטל

מיטאפ המפקח למפתחי JS

עולם הפרסום עבר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, כאשר האינטרנט והרשתות החברתיות הפכו להיות זירת הפרסום העיקרית. כדי להפוך לאנשי מקצוע בעולם הזה, חשוב להכיר את

קרא עוד »
דולרים
דיגיטל

האם אפשר להרוויח כסף באינטרנט?

אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים אותנו מידי יום כשפוגשים אותנו ברחוב היא: "אתם באמת מרוויחים כסף מהאינטרנט?". הרי השכנים שלנו בלונדון כבר יודעים שאנחנו עובדים

קרא עוד »