3 דרכים להרחקת יונים ממסתור הכביסה

אם יש לכם מרפסת אתם וודאי יודעים שזה לא תמיד קל לשמור עליה נקייה ומתוחזקת כמו שצריך. מרפסת חשופה לגשם בתקופת החורף, לאבק, לסופות חול וללחות ויש להשקיע לא מעט מאמץ כדי שהיא תהיה נקייה תמיד. ישנו מטרד אחד שאין בעל מרפסת שלא ישמח להיפטר ממנו והוא יונים. מי שיצא לו להתמודד עם יונים יודע כי מדובר בציפורים עקשניות, וברגע שהן החליטו להתיישב בנקודה מסוימת קשה מאוד להזיז אותן משם. למרבה המזל, באמצעות עבודה של בעל מקצוע מוסמך לכך זה לגמרי אפשרי.

 

מה הבעיה ביונים במרפסת?

על פניו יונה אינה ציפור מזיקה ולרבים היא נראית אף ידידותית. עם זאת, מוטב שיונים יעופו להן במקום שהוא לא המרפסת שלכם מהסיבות הבאות:

  • לשלשת: יונים משאירות אחריהן כמות אדירה של לשלשת ולנקות אותה זה אף פעם לא נעים. מלבד המפגע האסתטי, לשלשלת עלולה להזיק לרצפות או למתכות במרפסת שלכם ואף להעביר מחלות.
  • רעש: יונים אוהבות מאוד למצוא אדן חלון להתיישב עליו וממש לא אכפת להן שאתם מנסים לישון – הם משמיעות רעשים חזקים שיכולים להוות מטרד של ממש.
  • מחלות: יונים עלולות להיות נשאיות של מחלות שונות המסוכנות עבור בני אדם ובעלי חיים ולהעביר אותן דרך הלשלשת שלהן או בדרכים אחרות.
  • קשה להזיז אותן: כשיונים מחליטות שהן אוהבות את מסתור הכביסה, המרפסת או אדן החלון שלכם הן פשוט יישארו שם באופן קבוע ולכם יהיה קשה מאוד לגרש אותן משם בעצמכם.

 

האם יש לפגוע ביונים כדי להרחיק אותן?

בניגוד להדברת מזיקים בה מרעילים והורגים עכברים, חולדות וכדומה במקרה של יונים ממש אין צורך בכך. ישנן שיטות מגוונות שלא פוגעות בנוצה מכנפי היונה אבל מוודאות שהיא תמצא לה מקום אחר להתיישב בו ולעשות מעשיה.

 

הדרכים המרכזיות להרחקת יונים

ישנן שלוש דרכים מרכזיות באמצעותן נהוג להרחיק יונים:

 

  1. דוקרנים

אחד הפתרונות הנפוצים הוא דוקרנים המותקנים במקומות בהן יונים אוהבות לשבת ולרבוץ כגון אדן חלון. דוקרנים אלו לא גורמים נזק ליונים אך בהחלט הופכים את השהייה במקום בו הם מותקנים ללא נעימה כך שהיונים יחפשו להן מקום אחר.

 

  1. רשתות

רשתות להרחקת יונים מותקנות על מנת למנוע גישה ליונים למקומות מסוימים כגון מסתור כביסה. רשתות מונעות גישה ביעילות מצד אחד, ומצד שני בקושי נראות לעין ומאפשרות מעבר של אוויר.

 

  1. קפיצי נירוסטה

שיטה מאוד יעילה שמתאימה עבור משטחים כגון מעקות.

 

מי מתקין אמצעים להרחקת יונים?

אמצעים אלו מותקנים על ידי בעל מקצוע המוסמך לעבוד בגובה, שכן ברוב המקרים נדרשת גישה למקומות גבוהים באמצעות מנוף, סולם או סנפלינג. אנחנו ממליצים לא להתפשר ולהזמין את הטובים בתחום הרחקת יונים. חברה כזו היא נדב הרחקת יונים, המוציאה לפועל פרויקטים מכל סדרי הגודל הכוללים התקנת דוקרנים, רשתות, קפיצי נירוסטה ועוד. לאחר העבודה נדב הרחקת יונים תספק לכם תעודת אחריות שתוודא שיהיה לכם מענה גם במקרה של תקלה.

יונים

אולי יעניין אותך גם