12 שעות עמוסות בפריז

נניח ואתם בטיסת קונקשן ויש לכם בדיוק 12 שעות ולא דקה אחת יותר, לחקור את העיר שהגעתם אליה. לאן תלכו? מה תראו?

קשה לדרוש מעיר להיכנס למשבצת כל כך צרה של 12 שעות בלבד אבל אין ברירה. אין זמן להתלבט ואתם חייבים להיות חדורי מטרה. התמזל מזלכם והגעתם לכתבה שלנו, שתעזור לכם להספיק הכל. ואפילו להנות מזה על הדרך.

בחרנו להתחיל דווקא עם פריז, פשוט כי ממש רצינו לאתגר את עצמנו, אבל אתם יכולים לעשות העתק הדבק על כל עיר בחו"ל. בעצם לא חייב בכלל בחו"ל, זה לגמרי שימושי גם בארץ. אז בזמן שאתם נכנסים לאיזה אתר מעניין על ישראל ומחפשים לכם תוכניות לסוף שבוע הקרוב, אנחנו ברשותכם נתחיל לרוץ. כי אין לנו זמן לבזבז.

מוכנים? יאללה, עכשיו בריצה.

 

7:00

בזה הרגע נחתתם בשדה התעופה שארל דה גול. מושלם, עכשיו תתחילו לרוץ. כן, לא אכפת לכם בכלל שאנשים מסתכלים עלכם כאילו נפלתם מהעץ. יש לכם 12 שעות בלבד, לא בעצם כבר 11 שעות ו – 58 דקות בעיר הזאת ולא שנייה אחת יותר.

אתם חייבים להיות הראשונים בתור הארוך של ביקורת הדרכונים. תזכרו שעכשיו, עם הקורונה בסביבה, יש לכם עוד תור לא קטן בכלל לעמוד בו – תור בדיקת תעודת התחסנות. כן, גם בתור הזה אתם חייבים להיות ראשונים.

 

7:15

מעולה, הצלחתם להיות ראשונים (כמעט) בכל תור. כן, שני האנשים האחרים שהצליחו לעקוף אותכם בתור, פשוט הספיקו לקרוא את המדריך שלנו לפני. לא נורא. עכשיו, אתם אומרים לעצמכם תודה שוויתרתם על המזוודה הגדולה ונסעתם רק עם כבודת יד, בזמן שכל הנוסעים פונים ימינה, אתם ממשיכים ישר ויוצאים מהשער. יאללה רוצו.

 

7:20

עכשיו אתם רצים לתחנת אוטובוס. למה לא רכבת, תשאלו? כי א' היא לא מגיעה למקום מרכזי מספיק וב', ככה תוכלו לעשות ווי על עוד כמה דברים שראיתם מהחלון של האוטובוס. הנה הוא מתקרב.

 

7:49

מבט שמאלה, אתם בדיוק חולפים על פני סטאד דה פראנס. מעולה, אותו כבר נמחק מהרשימה. נכנסים לפריז. מבט שמאלה (כן, תמיד שמאלה), במרחק, תוכלו לראות את הגבעה של סקרה קר. אחלה, אפשר לא ללכת לשם עכשיו (נראה לכם?)

 

8:27 

יורדים בתחנת אופרה. מבט ימינה (אה הא, בטח הפתענו אותכם), נעים להכיר גלרי לאפייט. לא, אין לכם באמת זמן או כסף לבזבז על שופינג הפעם. תמשיכו הלאה.

 

9:01

קפה – חובה. עכשיו תנו לנו לספר לכם משהו על קפה, אתם לא בארץ. אף אחד לא יחייך פה למשמע " קפה הפוך גדול מפורק עם חלב רותח ללא קצף בצד". תוותרו מראש. תבקשו קפוצ'ינו קטן, תשתו אותו מהר ותמשיכו. זמן זה חוויות.

 

10:00

איזה דייקנים אנחנו. יופי, הולכים למוזיאון. הייתם מצפים שניקח אותכם ללובר? אבל לא, אנחנו מתוחכמים יותר מזה. הולכים לד'אורסיי, מוזיאון האימפרסיוניסטים. הצבעים, הנקודות, עוד קצת צבעים ועוד הרבה נקודות. אבל מעל כל זה, ואן גוך אחד מדהים עם ליל הכוכבים. בשבילו הגענו לכאן. תנו לעצמכם כמה שניות ( או דקות, מגיע לו לואן גוך) ותספגו את היופי הזה. ספגתם? רוצו.

 

12:34

יוצאים מהמוזיאון, אחרי שהקדשתם בדיוק 0.03 שניות לכל ציור וציור. את המידע הנוסף תמיד תוכלו למצוא באינטרנט. מה הלאה? קצת טבע

 

13:12

נכנסים לגן לוקסמבורג. למה דווקא לגן הזה, מיני גנים רבים בפריז? כי הוא מרכזי, כי הוא יפה וכי יש פה מזרקה מדהימה, שבדיוק סיימה לעבור שיפוץ – מזרקת מדיצ'י. רעבים קצת? קופצים מעבר לכביש למקדונלדס, קונים ארוחה וחוזרים לשבת בגן. הכי סטודנט צרפתי בעולם.

 

14:09

מונמארטר. עולים מהר והופה, הנה לכם תצפית על כל העיר. קונים באגט, קונים גבינה, יושבים על המדרגות ומתנהגים כמקומיים.

 

16:00

טיילתם, ראיתם, נהניתם. יש עוד דבר ברשימה – מגדל אייפל. הולכים ברגל. כן זה רחוק. כן, זאת הדרך היחידה להנות מפריז באמת. צריכים להספיק להגיע בדיוק כשמחשיך והאורות ידלקו.

 

18:59

עולים בריצה את הרחוב שמוביל למגדל אייפל. הנה עוד שנייה והיא מדליקה את האורות שלה, שינצנצו כמה דקות טובות בשבילנו.

הספקנו. 12 שעות. פריז, אנחנו אוהבים אותך.

מגדל אייפל

 

אולי יעניין אותך גם

סוויטה
תיירות

נשארים בבית

חו"ל, חו"ל, חו"ל, כולם רוצים לנסוע לחו"ל. אנחנו מבינים לליבכם כמובן. מסירים אט אט את ההגבלות, מורידים את המסכות והעולם שב לחייך אלינו עכשיו. אבל

קרא עוד »
דגל
תיירות

אוקראינה סטייל

הטיסות חזרו וחלקנו מצאנו את עצמנו מחפשים יעד מעניין ודינמי לחופשה הבאה שלנו. אני מנחש, שמרבית הישראלים אינם חושבים על אוקראינה כשהם חושבים על חופשה

קרא עוד »
טיול בטבע
תיירות

מחירים של אטרקציות בדובאי

כשאנחנו יוצאים לטיול בארץ או בחו"ל, אחד הדברים הראשונים שעלינו לעשות זה לתכנן את המסלול. אם מדובר במסלול שכולל אטרקציות, חשוב מאוד לבדוק מהם המחירים

קרא עוד »