תיאום תשתיות – כיצד מוציאים הנפקת היתר קידוח ותיאום חפירה?

הליך של תיאום תשתיות ידוע כעניין שמצריך ידע מקדים בתחום. שכן, בדומה להליכים שונים שנעשים בתחום הבנייה, גם כאן דרושים היתרים שונים ואישורים שמגיעים מטעם גורמים ממשלתיים ואחרים. במדריך הנוכחי יצאנו לבדוק עבורכם את כל הפרטים החשובים בנושא ובעיקר, יצאנו להבין מהו תיאום תשתיות ואיך מוציאים את הנפקת היתר הקידוח ותיאום החפירה? הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע המקיף בנושא.

 

הרקע לכתיבת המדריך

המדריך הנוכחי נכתב לאחר ששמענו על הליך של תיאום תשתיות שהתבצע על ידי חברה לא מקצועית ולא אמינה. מדובר בעניין חריג שראוי להימנע ממנו. כדי להרגיע אתכם, חשוב לציין כי מדובר בחברה שכיום כבר לא קיימת, פשוט כי היא ביצעה הליכים לא חוקיים. מדריך זה נכתב במטרה לאפשר לכם, קוראים יקרים, להיות בטוחים שאתם בוחרים בחברה אמינה, כזו שמנפיקה היתרים ומבצעת את ההליכים השונים בהתאם לקבוע בחוק.

 

מה זה בכלל הליך של תיאום תשתיות?

תיאום תשתיות הוא הליך שבמהלכו חברה  כמו למשל חברת גאוטסט קידוחים שמוכרת בתחום הקידוחים, מבקשת לבצע פרויקט תשתיתי כלשהו. כדי שניתן יהיה לבצע את הפרויקט המדובר, יש צורך בביצוע תיאום תשתיות. כלומר, לתאם אל מול חברות וגופים נוספים שיש להם אינטרסים ותשתיות באזור של הפרויקט. במקרים מסוימים מתגלה כי יש צורך בביצוע של אחת או יותר מהפעולות הבאות:

  • חצייה של תשתית קיימת
  • מיגון של תשתית קיימת
  • העתקה של תשתית קיימת

לכן, חשוב מאוד לתאם את ההליך אל מול חברות אחרות ולקבל את כל האישורים הנדרשים.

 

חשוב להיאזר בסבלנות עד קבלת ההיתר

קבלה של ההיתר המדובר צריכה להיעשות תוך יישום של כמה שלבים שמתבצעים אל מול הרשויות שיש להם אינטרס בנושא. ראו לציין כי ההליך עשוי לארוך תקופה ממושכת. במצבים מסוימים, יהיה צורך לחכות חודש ימים מרגע בקשת ההיתר ועד קבלת התשובה.

 

איך מוציאים את ההיתר הדרוש ומבצעים תיאום חפירה?

כדי לקבל את ההיתר הדרוש ולבצע את תיאום החפירה יש צורך לפנות אל הרשויות, לבצע סיורים בשטח עם גורמי התשתית לפי דרישה ולתכנן מראש הסדרי תנועה תוך אישור של הרשות המקומית וגם של משטרת ישראל. ראוי לציין כי האיסוף של כל המידע עשוי למנוע בסופו של דבר את הופעתן של תקלות שונות.

 

חשיבות הבחירה בחברה מומלצת

חשוב מאוד לבחור בחברה מומלצת שבקיאה באופן מעמיק בתחום זה. שכן, ברגע שאתם בוחרים בחברה שהומלצה לכם על ידי גורמים אחרים, אתם יכולים להיות בטוחים שהיא תבצע את העבודה תוך תיאום תשתיות מוקפד וגם, שהיא תבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ותאפשר לכם להיות רגועים.

 

לסיום

עד כאן כל המידע המקיף שאתם צריכים לדעת על תיאום תשתיות וההליך המקיף שבא לידי ביטוי בעקבות כך.

תשתיות

אולי יעניין אותך גם

אינסטלטור
בעלי מקצוע

2 דרכים לבצע תיקונים בתמי 4

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שמתלוננים על כך שבר המים שלהם לא עובד כבר תקופה. אותם אנשים לא יודעים מהן הדרכים המקובלות לבצע תיקונים

קרא עוד »