הכל על תהליך ההחלמה מהשתלת שיניים בלייזר

עד לא מזמן קרני לייזר התקשרו אצל מרביתנו לסרטי מדע בדיוני הכוללים לייזרים צבעוניים ועתידניים.

היום השימוש בלייזר לשם מגוון הליכים רפואיים ואסתטיים הוא עניין נפוץ למדי וכמעט כולנו מכירים אדם שעבר הסרת משקפיים בלייזר, הסרת שיער בלייזר, הסרה של נגעים בעור ועוד.

גם בתחום רפואת השיניים השימוש בלייזר נעשה נפוץ יותר, גם בהליכים ותיקים כמו השתלות שיניים.

אז כיצד השתלת שיניים בלייזר משפיעה על תהליך ההחלמה של המטופל? תוכלו לגלות זאת בכתבה שלפניכם.

 

כיצד נעשית השתלת שיניים והיכן השימוש בלייזר נכנס לתמונה?

השתלות שיניים מתבצעות על ידי ביצוע חיתוך ברקמת הלסת, החדרת שתל דנטלי דמוי בורג ותפירה של החתך. לאחר מכן לשתל מחוברת שן מלאכותית המתאימה למטופל מבחינת צורה וגוון.

כאשר עוברים השתלת שיניים בלייזר הן ההכנה לניתוח והן הניתוח עצמו נעשים בעזרת קרני לייזר. לפני הניתוח נעשה שימוש בקרני לייזר להסיר רקמות פגועות ליצור קו מתאר מדויק לעצם לסת שעברה פגיעה. במהל ההשתלה עצמה, חיתוך רקמת הלסת לצורך החדרת השתלים נעשה באמצעות קרן הלייזר וכך גם הסגירה של החתכים.

 

שימוש בלייזר לחוויית טיפול שלא הכרתם

מרביתנו זוכרים לרעה חוויות פולשניות אצל רופאי שיניים והליך פולשני כמו השתלת שיניים וודאי נראה כמו חוויה איומה במיוחד. עם זאת שימוש בלייזר לצורך ההשתלה מבטיח חוויה הרבה פחות פולשנית ומעיקה. במקום רעש נוראי של מקדחות מאיימות תוכלו לשמוע מוסיקה מרגיעה ועצם העובדה שהטיפול עצמו קצר יותר וידרוש פחות מפגשי ביקורת עם רופא השיניים וודאי תתרום לחוויה הטובה.

 

השתלת שיניים בלייזר – דיוק מרבי ויעילות גבוהה

עצם העובדה שהשתלת שיניים בלייזר דורשת פחות זמן וודאי תעורר תהייה בקרב חלקנו שמא הדבר פוגע באיכות של הטיפול שנקבל. ובכן המצב הוא הפוך לחלוטין, שימוש בלייזר לצורך טיפולי השתלות שינים מוביל לתוצאות מדויקות יותר. בעזרת קרן לייזר החתך שנעשה הוא ברוחב של מספר שכבות תאים בודדים בלבד ונוסף לכך הרופא יכול לשלוט בעוצמת הקרן הנשלטת בהתאם לצורך של הפעולה שעליו לבצע.

 

שימוש בלייזר – חיטוי מקסימלי והורדת הסיכוי לזיהומים

בנוסף לחיתוך, במהלך הטיפול קרני לייזר אף ישמשו את הרופא למגוון פעולות נוספות. כך למשל, לפני כך חיתוך רופא השיניים יוכל לחטא את האזור המיועד לחיתוך ואף להסיר הצטברויות של פלאק ומזהמים אחרים. גם לאחר החיתוך יוכל הרופא לבצע חיטוי בטרם יסגור את הרקמה הפתוחה, גם כן באמצעות הלייזר. העובדה שסגירת החתכים נעשית תוך כדי חיטוי מתמיד וללא שימוש בתפירה מורידה בצורה דרסטית את הסיכוי לזיהומים שעשויים לסכל את הצלחת הטיפול ולגרום לחוסר נוחות רבה אצל המטופל.

 

נוחות מרבית גם לאחר הטיפול

בשל הדיוק הרב שבהליך, ההחלמה מהשתלת שינים בלייזר מהירה בהרבה. כמו כן אי הנוחות שהמטופל ירגיש לא תהיה רבה בשל האופי הפחות פולשני של הטיפול, אי השימוש בתפרים והסיכון המופחת לזיהום ופצעים בחלל הפה.

השתלת שיניים בלייזר היא לא סתם גימיק שנועד ליצור רושם מרשים, מדובר בעל טיפול שנבדק קלינית והוכח להיות בעל יתרונות ברורים ומשמעותיים ולכן אם אתם שוקלים לעבור השתלת שינים מומלץ שתעברו אותה באמצעות לייזר.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram