האם שירות ניקיון חדרי מדרגות מוכר כהוצאה מוכרת לעסק?

ישנם הבדלים בין עסקים במשרד לבין עסקים בבית מבחינת הוצאות מוכרות במס ושירותי ניקיון חדר המדרגות היא אחד מהם. – על כך במאמר הבא.

 

ההבדל בין הוצאות מוכרות לעסק הפועל מהבית לעסק רגיל

עצמאים העובדים מהבית ומנהלים עסק ללא משרד יכולים לקבל הכרה בהוצאות כמו: ארנונה, חשמל, טלפון, אינטרנט, ביטוח, שמירה וניקיון של 25% מההוצאות הכלליות או על פי החלק היחסי של חדר העבודה. כשמדובר בעסק שאינו פועל מהבית, אלא משכיר או קונה משרד, חנות וכד' ההוצאות הללו יוכרו באופן מלא. זאת אומרת שגם ניקיון חדרי מדרגות בבנייני משרדים או בניינים מסחריים יהיו מוכרים במס ובנוסף לזה גם תחזוקת המבנה והשיפוצים. בעוד שעבור שיפוץ בבית ניתן להגיש רק את החלק היחסי של הוצאות חדר העבודה, בעסק שלא מהבית ניתן להגיש קבלות על השיפוץ המלא בין אם מדובר על צביעה, תיקונים, חומרי ניקוי וחומרים אחרים.

 

החשיבות של ניקיון חדר מדרגות כהוצאה מוכרת

לעסקים רבים ישנן הוצאות רבות בין אם אלו חשבונות שוטפים, משכורות לעובדים, דמי שכירות וכד'. ביחס לניקיון רוב בנייני המשרדים או בתי העסק המסחריים חולקים את ההוצאות מכיוון שהם שוכרים חברת אחזקה שתנהל את הניקיון השוטף של חדר המדרגות, ניקיון המשרדים מבפנים, תחזוקה שוטפת והוצאות לא צפויות. לפיכך כשהם משלמים תשלום קבוע לחברת האחזקה הכוללת את כל השירותים הללו, הקבלה תהיה מוכרת במס מכיוון שהיא משמשת את צרכי העסק. לעומת זאת, בעסק הנמצא בדירה שבה בניין המגורים שוכר חברת אחזקה ניתן יהיה להגיש קבלה דומה אך יוכר רק החלק היחסי במס.

 

מה כולל ניקיון חדר מדרגות?

ניקיון של חדר מדרגות הוא ניקיון שוטף ומלא של פעם בשבוע הכולל את המבואה או הלובי, המעליות וחדרי האשפה. בנוסף ישנו שירות של ניקיון חניונים. ניקיון חדר מדרגות בבניין מגורים יהיה שונה מבחינת העיתוי מניקוי חדר מדרגות בבניין משרדים. כלומר, ניקיון חדר המדרגות במשרדים או בבתי עסק מסחריים ייעשה בשעות הערב ובבנייני מגורים בהתאם להחלטת הדיירים בבניין. לפיכך, חברת אחזקה למבנים תנהל את הזמנים והעלויות של הניקיון הכללי וכל הכרוך בו ובפרט כשמדובר על חדר מדרגות.

 

בחירת חברת ניקיון ואחזקה מעולה

חברת ניקיון ואחזקה צריכה להיות חברה מנוסה, אחראית, מקצועית ובעלת ניסיון. העובדים שלה צרכים להיות זמינים ובמידה ויש חוסר בעובד חשוב שיהיה אחר שיוכל למלא את מקומו. לא ייתכן שבשל חוסר בעובדים בעת ניהול של מספר חדרי מדרגות יפסחו על יום הניקיון השבועי. כך שחברה עם פריסה ארצית תוכיח שיש לה עובדים רבים בכל מקום. גם כשיש מקרה חירום חברת הניקיון צריכה לספק שירות. חברה מומלצת היא שליף אחזקות. זוהי חברה בעלת מוניטין עם פריסה ארצית וזמינות גם בשעת חירום.

 

ציוד לניקיון

אולי יעניין אותך גם

בעלי מקצוע

מכשירים לפתיחת סתימות

מי מאיתנו לא מכיר את הרגע הזה שבו אנו מורידים את המים בניאגרה שבשירותים, ובמקום לבצע את פעולתה השגרתית – מפלס המים רק עולה ומאיים

קרא עוד »