שימוש בכריות לפצעי לחץ

פצעי לחץ הם בין הבעיות הרפואיות הנפוצות והמטרידות ביותר עבור אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות שונות ובגילאים מבוגרים, בעיקר אצל אנשים המתניידים באמצעות כיסא גלגלים. הישיבה הממושכת על כיסא הגלגלים מעלה את הסיכון להיווצרותם של פצעי לחץ באופן משמעותי, בעוד שבעיות רפואיות נוספות כמו סכרת, טרשת נפוצה ובעיות רבות הנפוצות אצל אנשים מבוגרים מעלות אף הן את הסיכון לפצעי לחץ.  למרבה המזל, קיימים פתרונות יעילים במיוחד לטיפול ומניעה של פצעי לחץ, כאשר הפופולרי ביותר מהם הוא שימוש בכריות מיוחדות.

פצעי לחץ הנגרמים לרוב כתוצאה מישיבה ממושכת הגורמת ללחץ רב על אזור הישבן והאגן, מהווים בעיה מרכזית עבור אנשים התלויים בכיסא גלגלים ביום יום. ניתן לטפל ואף למנוע את היווצרות אותם פצעים באמצעות שימוש בכריות מיוחדות נגד פצעי לחץ. תוכלו להתרשם ממגוון רחב של כריות איכותיות למניעת פצעי לחץ באתר Chemitec.

 

ממה נגרמים פצעי לחץ?

פצעי הלחץ לרוב נגרמים באזור הישבן, עצם הזנב והאגן כתוצאה מישיבה ארוכה וממושכת. מסיבה זו, לרוב נמצא את התופעה הזו אצל אנשים המרותקים לכיסא גלגלים. הישיבה הממושכת מפעילה לחץ רב על אותם אזורים, שגורם להפרעות בזרימת הדם. כשזרימת הדם שלנו לאזורים מסוימים נפגעת, נוצרת פגיעה בעור וברקמות באותם מקומות בגוף, אשר בסופו של דבר מתבטאת בהיווצרות פצעי לחץ.

 

איך הכריות עוזרות נגד פצעי לחץ?

כפי שציינו, דרך מרכזית להתמודדות עם פצעי לחץ היא באמצעות כריות ייעודיות למניעה ולטיפול בפצעי לחץ. אותן כריות אורתופדיות תורמות לפיזור משקל הגוף על פני הכרית, ובכך מקטינות משמעותית את הלחץ על הרקמות.

במרבית המקרים, הכריות למניעה וטיפול בפצעי לחץ עשויות מחומרים מיוחדים כגון ג'ל ויסקו המתאים את עצמו לצורת הגוף, לטקס, ספוגים וכדומה. במרבית המקרים, הכריות בנויות בצורה ארגונומית המספקת נוחות מקסימלית למשתמשים בהן, ואף עוזרות למניעת החלקה מחוץ לכיסא הגלגלים.

 

אילו סוגים של כריות נגד פצעי לחץ ניתן למצוא?

למרבה המזל, ישנם סוגים רבים של כריות נגד פצעי לחץ הזמינות לרכישה, המתאימות לאנשים בכל הגדלים, המשקלים והגילאים, וכן לסוגי כיסאות גלגלים שונים.

 

מה חשוב לדעת לפני רכישה של כריות נגד פצעי לחץ?

קודם כל, הדבר הראשון שנרצה לקחת בחשבון הוא שבסופו של דבר הכרית נועדה לשמור על האדם היושב עליה, לכן כדאי לרכוש כרית איכותית בעלת תו תקן. כמו כן, נרצה לוודא שהכרית אכן נוחה למשתמש, כיוון שהוא או היא ישבו עליה במשך שעות מרובות. לכן, מומלץ בחום לנסות כמה סוגי כריות לפני הרכישה כדי שנוכל לדעת איזו כרית מתאימה לנו ביותר.

כרית מעוצבת

 

אולי יעניין אותך גם

בריאות

למה עדיף גשר שקוף על גשר רגיל

בעולם של בריאות השיניים, אנשים רבים מחפשים טיפולים שונים כדי לטפל בבעיות השיניים שלהם. דאגה נפוצה שאנשים רבים מתמודדים איתה היא שיניים עקומות ולא מסודרות.

קרא עוד »
מגנזיום בבריאות האישה
בריאות

תפקיד המגנזיום בבריאות האישה

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בשמירה על הבריאות והרווחה הכללית. הוא מעורב בתהליכים פיזיולוגיים שונים וחשוב במיוחד לבריאות האישה. מתמיכה בבריאות הרבייה ועד

קרא עוד »