רופא שיניים – 5 טיפולים שאפשר לעשות אצלו

ביידיש יש איחול שמאחלים לשונאים, שבתרגום חופשי אומר "שתיפולנה לך כל השיניים, מלבד שן אחת – כדי שתסבול מכאב שיניים".

ואכן, כאב שיניים הוא מאוד לא נעים שמקשה מאוד לקיים אורח חיים תקין.

אבל לא צריך ללכת לרופא שיניים רק כשיש כאב שיניים.

ישנם לא מעט טיפולים שאפשר לעבור אצל רופא שיניים.

אם אתם מחפשים רופא שיניים בבת ים או בכל מקום אחר, כדאי שתדעו שהטיפולים שרופא השיניים מציע מיועדים לכולם, מבוגרים וילדים. כשאתם בוחרים רופא שיניים, וודאו שהוא או היא מסבירי פנים, שהם יכולים להסביר באופן ברור מה מצב השיניים שלכם, ואם יש בעיה – מה ניתן לעשות כדי לפתור אותה.

פה תוכלו לקרוא על מספר טיפולים שניתן לעבור במרפאת שיניים.

 

סתימות

סתימה היא טיפול שיקום לשן שנפגעה מעששת, שנעשה על מנת להחזיר אותה לתפקוד מלא ולצורתה המקורית. במהלך הסתימה, הרופא מסיר את החלק הנגוע מהשן, מנקה את מה שנשאר מהשן המקורית, ואז ממלא את החור שנותר בחומר ייעודי וכך סותם אותו.

 

עקירות

עקירת שן היא טיפול שמטרתו הסרה של שן פגועה. בדרך כלל, הפגיעה בשן נובעת מהרס של השן בגלל זיהום שלא טופל בזמן וחדר לעומק השן או מעששת.

 

ניקוי אבנית

ניקוי אבנית הוא טיפול תחזוקתי שמטרתו הסרה של האבנית בשיניים. במים שאנחנו שותים יש באופן טבעי אבנית, והאבנית מצטברת מסביב לחניכיים. הצטברות של אבנית גורמת להיווצרות חיידקים, שכידוע גורמים למחלות חניכיים.

 

השתלות שיניים

השתלת שיניים היא טיפול קוסמטי, שמטרתו לספק פתרון קוסמטי יעיל למי שחסרות לו שיניים כתוצאה מהשפעה חיצונית (למשל מכה חזקה) או כתוצאה מהשפעה פנימית (למשל שיניים רקובות המיועדות לעקירה).

 

הלבנת שיניים

גם הלבנת שיניים היא טיפול קוסמטי, אך בניגוד להשתלת שיניים – הלבנת שיניים היא נפוצה יותר. המטרה של הטיפול היא להבהיר את זגוגית השן, ולתקן את ההרס שגרמו לה חומרים שונים שצרכנו. למשל, אדם ששותה הרבה משקאות מוגזים או קפה יצטרך הלבנת שיניים מפני שהם פוגעים בזגוגית השן.

ישנם טיפולים נוספים שניתן לעבור אצל רופא שיניים כמו יישור שיניים, טיפולי שורש ותיקון של שיניים תותבות.

 

סיכום – למה חשוב ללכת לרופא שיניים

ללכת לרופא שיניים זה חשוב מפני שרופא שיניים עובר גם הכשרה בסיסית כרופא, ולכן הוא יכול לזהות סימנים מוקדמים של מגוון נרחב של מחלות. למשל, רופא שיניים יוכל לאתר סימנים החשודים כסימנים לסרטן הפה.

ישנן מחלות נוספות שרופא שיניים יכול לזהות במהלך טיפול, ביניהן: סוכרת, לוקמיה, מחלת אדיסון, ואפילו HIV. אבחון מוקדם של מחלות יכול למנוע התפרצות קטלנית, ואף לתרום לטיפול אפקטיבי יותר.

לסיכום, חשוב מאוד ללכת לרופא שיניים. גם למען איכות החיים שלנו וגם למען הבריאות שלנו.

 

תוצאה סופית

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »