רוכשים כבוד – הכל על שיפוץ מצבות

המוות הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, וכולנו צריכים להיפרד מאנשים יקרים ואהובים מדי פעם. לאחר הלוויה ישנם טקסים קבועים שמתבצעים, והם כוללים עלייה לקברו של הנפטר. אנו עולים לקבר לאחר סוף השבעה, לאחר שלושים יום, ובהמשך פעם בשנה ביום הפטירה.

על הקבר מבצעים את טקס האזכרה. על פי המנהג, בעלייה לקבר שמתבצעת שלושים יום לאחר הפטירה נהוג להציב מצבה על קברו של הנפטר. הכנו לכם כאן מדריך קצר וחיוני שבו תוכלו לקרוא וללמוד קצת על שיפוץ ובניית מצבות. אז בואו נתחיל.

 

מהי מצבה בכלל?

מצבה היא לוח אבן גדול שבעזרתו מכסים את קברו של הנפטר. על המצבה נהוג לכתוב מספר פרטים בסיסיים שיספרו לנו קצת על שמו של האדם: השם שלו, השמות של ההורים שלו, תאריכי הלידה והפטירה שלו, ועוד. מעבר לכך, לעתים אנו רוצים להוסיף משפט או כמה מילים שיספרו ויתארו קצת את דמותו של הנפטר ויביעו את ההערכה שלנו אליו.

מהי מצבה בכלל

בניית מצבה

כאשר אתם צריכים להזמין מצבה, חשוב מאוד לדבר עם בונה מצבות מנוסה ומקצועי. קשה להאמין, אבל גם בעולם בניית המצבות יש מגוון רחב מאוד. ניתן להזמין מצבה מאבנים שונות: שיש, גיר, גרניט, ועוד, כאשר כמובן שלכל אבן יש את הגוון המיוחד שלה. גם צורת המצבה יכולה להשתנות ויש הרבה מאוד אפשרויות עיצוב שצריך לדעת איזו מהן הכי מתאימה.

לאחר מכן צריך לחשוב על הכתובת שאנו רוצים שתופיע על המצבה, ועל הטכניקה שבה יכתבו את האותיות על גבי המצבה. כל אלו משפיעים כמובן על התחזוקה והנראות של המצבה גם שנים מאוחר יותר. בנוסף, ניתן לבקש גם תוספות למצבה כמו מקום קבוע לנר זיכרון.

בניית מצבה

שיפוץ מצבות

זה אולי נראה מעט מוזר, אבל מצבות צריכות גם תחזוקה ושיפוץ מדי פעם. כפי שהסבירו לנו בכדר, בוני מצבות עם ותק וניסיון של יותר מ- 70 שנה, מצבות זה דבר שנפגע ומתבלה. חשבו על זה רגע, הן עומדות חשופות בחוץ למזג האוויר: לקור, לחום, לרוחות, ולגשמים, במשך שנים רבות יום אחרי יום.

הדבר הזה נותן את אותותיו במצבה ולעתים קורים דברים כמו מחיקה או טשטוש של האותיות, או התפתחות של כתמים על גבי המצבות. מכיוון שהמצבה היא הקשר האחרון שלנו לנפטר אנו רוצים לוודא שהיא תמיד תיראה נקייה ומכובדת. חשוב לדעת שניתן גם להזמין שירות של חידוש, ובמקרה הצורך הקמה מחדש של מצבות. הצוות המקצועי יגיע לטפל במצבה, ינקה אותה, יחדש את הכיתוב, ובמקרה הצורך גם יבצע עבודת גינון סביבה.

 

סיכום

אין ספק שהזמנה של מצבה היא אירוע לא פשוט שיכול לגרום להצפה רגשית. מסיבה זו אנו ממליצים ללכת על אנשי מקצוע ותיקים ומנוסים שמכירים היטב את התחום ויוכלו לייעץ לכם מה כדאי ומה מתאים.

רוכשים כבוד - הכל על שיפוץ מצבות

אולי יעניין אותך גם