קושי מהותי בשמיעה – נקודות זכות מול ביטוח לאומי

קושי בשמיעה אמנם מקשה על החיים שלכם אך גם מזכה אתכם בהרבה דברים מול הביטוח הלאומי

כל עבודה מכבדת את בעליה, אך כל עבודה גם מסכנת את בעליה. בתקופה זאת בה אנחנו נמצאים אנשים מרגישים צורך לבטח כל דבר, בין אם מדובר בדירה שלהם, באוטו ולעיתים אפילו בבעל החיים. אחד מהביטוחים הבולטים הוא אובדן כושר עבודה, או ביטוח תאונות עבודה, אשר מטרתו לסייע כלכלית לאדם אשר נפגע במהלך עבודתו, לכל סוג של פגיעה.

 

הכירו את המוסד לביטוח לאומי

הביטוח הלאומי לא רק גובה מכם כסף וגורם לניכויים במשכורת שלכם, אלא גם עתיד לתת לכם בחזרה במצב בו לא תוכלו להתנהל כלכלית כראוי. זאת יכול להיות בצורת קצבת אבטלה לאלו אשר לא עובדים, קצבת ילדים כדי לסייע בגידול הילדים וגם נקודות זכות במצב בו המבוטח בעל נכות מסוימת או מצב רפואי מורכב. מעבר לכך שהביטוח הלאומי יכול לתת לכם קצבה, הוא גם יכול לזכות אתכם באחוזי נכות אשר יסייעו לכם גם בתחומים ומול גופים אחרים כדוגמת רשות המיסים ואפילו חברת החשמל.

 

סביבה רועשת מציקה אך גם מסוכנת

בהחלט יכול להיות כי אתם מכירים את התחושה של ניסיון להתרכז בעבודה שלכם אך יציאה חוזרת ונשנית מריכוז ותפוקת עבודה בגלל סביבה רועשת. אין ספק שמדובר בדבר מאוד מציק אך בנוסף לכך, הוא גם יכול להיות מסוכן. סביבה רועשת במשרד היא דבר אחד, אך סביבה רועשת כמו אתר בנייה, יכולה להיות מאוד מסוכנת לשמיעה שלכם ואפילו להותיר נזק מהותי בה.

 

מגיע לכם הכרה מביטוח לאומי!

אמנם ישנם מקומות שבהם לא ניתן לשלוט על הרעש, בדיוק כמו הדוגמה הקודמת של אתר בנייה, אך אנשים אשר נפגעת להם השמיעה באזור זה, כן זכאים לסיוע מהמדינה ולהכרה מהמוסד לביטוח לאומי. קושי מהותי בשמיעה יזכה אתכם בנקודות זכות אשר יקלו עליכם בחיי היומיום. זאת יקרה רק אם תגישו תביעה לביטוח לאומי ותדרשו בהכרה הזאת.

 

אובדן כושר עבודה

ישנם מקרים בהם הקושי בשמיעה יכול אפילו לגרום למצב של אובדן כושר עבודה, כלומר מצב בו אדם לא יכול להמשיך לעבוד בעבודה בה עבד, ולעיתים גם בעבודה אחרת. במקרים כאלו תהיה התייחסות מיוחדת ואפילו יכול להיות כי תוכלו להפעיל ביטוחים נוספים מעבר לביטוח הלאומי כתלות באילו פוליסות אתם מבוטחים מבחינה פרטית.

מצב רפואי אשר מקשה על חיי היומיום וניהול שגרה, יכול להקשות גם על עבודה במקום מסודר וקבוע ובהתאם גם בהשתכרות כראוי. במצבים בהם אדם חווה קושי מהותי בשמיעה יכול להיות כי היכולת שלו לעבוד תפגע ותרד משמעותית, עד כדי אובדן כושר עבודה חלקי או מלא. חשוב שתדעו כי יש לכם זכויות באם זה קורה לכם! צריכים ייעוץ או מידע על תביעת אובדן כושר עבודה? בדקו כאן – https://pitzuim.co.il/תביעות-אובדן-כושר-עבודה/.

 

אוזן

אולי יעניין אותך גם