קולר או כדורים? מה עדיף לטיפול בפרעושים

גם הקולר וגם הכדורים הם האמצעים היעילים ביותר לטפל בפרעושים בקרב כלבים. יש לגביהם תגובות טובות מאוד, והתוצאות בקרב בעלי הכלבים מצוינות. אז מה עדיף? מה הבעייתיות הרבה שיש בפרעושים, ואיך מומלץ לטפל בכלב שלכם? כל התשובות כאן.

 

מה כל כך בעייתי בפרעושים?

אז פרעושים בכלל, ובקרב כלבים בפרט, הן חיות שיכולות ליצור כאב ראש משמעותי מאוד. הכוונה לא לכאב ראש ישיר כתוצאה מהם, אלא התעסקות רבה בנזקים שמתרחשים לאחר שהם מגיעים. הבעיה הגדולה היא שהם ניזונים מדם בעלי החיים, ובעיקר כלבים. הכלבים, שעליהם חיים הפרעושים, שזמן חייהם ההמוצע עומד על 30 יום, יכולים לסבול מאנמיה, ממחסור בוויטמינים, מירידה במשקל ומהפרעות במערכת העיכול. בנוסף, ישנן סכנות נוספות כמו דלקות עור וזיהומים שונים.

 

אז מה עושים?

לצורך טיפול בתופעת הפרעושים, וגם בהתפשטות הקרציות ישנם מספר מוצרים לכלבים, שבאמצעותם מתמודדים בעלי הכלבים עם הבעיה. בין הפתרונות ישנם כמובן כדורים נגד פרעושים, טבליות שונות אותן בולעים הכלבים, וכן קולרים שונים, המכילים חומרים שונים שהורגים את הקרציות והפרעושים.

 

מה ההבדל בין קולר לכדור נגד פרעושים?

ישנם מספר הבדלים בין הקולרים והכדורים, ובכלל בין מוצרים לכלבים שונים. הקולר יעיל לתקופה של עד 8 חודשים, לעומת זאת כדורים נגד פרעושים יחזיקו רק 3 חודשים בערך. בנוסף, הקורל הוא עמיד במים, לעומת הכדורים שאינם עמידים כל כך, אלא אם בולעים אותם כמובן. השימוש של הכדורים הוא פנימי יותר, בעוד בקולר נעשה שימוש בעיקר בחוץ. מבחינת יעילות, רובים של בעלי הכלבים אומרים שהכדורים דווקא יותר יעילים, לעומת הקורל שיעילותו כנראה פוחתת עם הזמן.

 

האם זה מסוכן לכלב?

בסוף, תפקיד הכדורים, וגם הקולר, הוא להרוג את הפרעושים. זאת הסיבה שלפני כל שימוש באמצעי כלשהו נגד פרעושים, יש לקרוא היטב את הוראות הצרכן, ומומלץ מאוד להתייעץ עם ווטרינר שידע להגיד מה עדיף ומתאים לכלב שלכם. בסוף, אמנם יש דעות חלוקות לגבי שני האמצעים, גם הכדורים וגם הקולר, אך רוב הרופאים יגידו לכם שעדיף לכם לקחת אחד מאלה, מלהפקיד את הכלב שלכם לחסדיהם של הפרעושים. זה בהחלט דבר לא נעים בכלל.

לסיכום, פרעושים וקרציות בקרב חיות, ובעיקר אצל כלבים זה דבר מסוכן ומאוד לא נעים. אמנם, הכדורים והקולר מכילים חומרים כימיים, אבל רובם של הווטרינרים יעדיפו להגיד לכם לקחת כדור, כלומר לתת לכלב שלכם כדור, מאשר לקבל אותו אחר כך מוכה בפרעושים. בכלל כלב שמתגרד זה מראה ממש לא מלבב, וזכרו שבסוף, לעיתים הם עלולים גם להגיע לבני האדם, היו מקרים. גם לכדורים וגם לקולר יש יתרונות וחסרונות, החל מיעילות, דרך הנוחות לכלב ועד העמידות לאורך זמן, כל אלה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון, יחד עם מחיר האמצעי, כמובן.

כלב עם קולר

 

אולי יעניין אותך גם

כמה עולה גור
בעלי חיים

כמה עולה גור שיצו גזעי?

כלב מסוג שיצו הוא כלב מאוד פופולארי במחוזותינו, וגור שיצו גזעי הוא עוד יותר פופולארי. רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם? כאן תמצאו את כל

קרא עוד »