האם אתם באמת צריכים ייעוץ משכנתאות?

זוגות רבים שעומדים מול קניית דירה או בית פרטי ולוקחים לשם כך משכנתא, שואלים את עצמם האם כדאי להם לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות? קניית דירה היא עסקה בסכום גבוה מאוד של כסף ולכן התלבטות זאת חשובה במיוחד. ישנם שני סוגים מרכזיים של ייעוצי משכנתאות בישראל. בכתבה שלפניכם נדבר על יועצי משכנתאות שמייצגים את קונה הדירה ולוקח המשכנתא בלבד.  

 

קניית דירה באמצעות לקיחת משכנתא

קנייה של דירה ולקיחת משכנתא מצריכות חישובים שונים ולקיחת נושאים רבים בתשומת לב רבה. בממוצע החזר ההלוואה במקרה של משכנתא הוא כשש מאות אלף שקל, וההחזר החודשי הוא בדרך כלל בין 5000-4000 ₪ בחודש.

נתון זה מעיד על כך שישנן משכנתאות רבות שהחזר ההלוואה בהן עומד על יותר ממיליון שקלים ולעיתים נדירות יותר אף על שני מיליון שקלים. לכן חשוב מאוד לקחת את ההלוואה הזאת לאחר שבדקתם את התחום לעומק, והבנתם מהי המשכנתא המשתלמת ביותר עבורכם. אם אתם רוצים ללמוד עוד על משכנתאות ועל תוכניות משכנתא שונות, היכנסו לקישור המצורףhttps://ohadweiss.co.il  .

 

מה זה ייעוץ משכנתא ומי הוא יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתא הוא בעצם איש מקצוע שהתמחה בתחום המשכנתאות ומבין בלקיחת משכנתא בצורה הטובה והמשתלמת ביותר. יועץ המשכנתאות שתבחרו ידאג לכך שתקבלו את תוכנית המשכנתא הטובה ביותר שהבנקים השונים שנותנים משכנתאות יוכלו להציע לכם. בנוסף לכך, יועץ המשכנתאות יעזור לכם להבין איזה רמה של החזרים חודשיים יאפשרו לכם להתנהל בצורה נוחה ובלי להיכנס לבעיות פיננסיות כאלה ואחרות.

 

שני הסוגים של יועצי המשכנתא בישראל

כפי שכתבנו בפתיח, ישנם בישראל שני סוגים עיקריים של יועצי משכנתאות. כל האמור לעיל הוא לגבי יועץ משכנתאות שאותו שכרתם לייצג אתכם מול הבנקים השונים בעת לקיחת משכנתא. הסוג השני של יועצי המשכנתא, הוא היועצים שפועלים מטעם הבנקים השונים. שירותיהם של יועצי משכנתאות אלה ניתנים בחינם, אבל מטבע הדברים, הם לא מייצגים את האינטרסים של לוקח המשכנתא אלא את האינטרסים של הבנק שמשלם את משכורתם.

 

עלות של יועץ משכנתאות

עלות של ייעוץ משכנתא בלעדי, שמתחשב בצרכים של לוקח המשכנתא בלבד, משתנה בין המקרים השונים של לקיחת משכנתא בהתאם לאופי השירות שניתן. בדרך כלל פגישת ייעוץ אחת עם יועץ משכנתאות תעלה בין 500 ל-1,000 שקלים. ליווי מלא של לקיחת המשכנתא יעלה בין 5,000-10,000 שקלים. יועץ משכנתאות ותיק ומקצועי יכול לחסוך לכם סכומים גבוהים בהרבה באמצעות מתן ייעוץ איכותי.

 

סיכום – ייעוץ משכנתאות והחשיבות שלו

החזר ההלוואה על משכנתא ממוצעת בישראל עומד על שש מאות אלף שקלים. לכן חשוב מאוד לקחת את ההלוואה הזאת לאחר שבדקתם את כל האופציות העומדות לרשותכם. לצורך כך ניתן לשכור יועץ משכנתאות, שתפקידו למצוא לכם את תוכנית המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.

ייעוץ משכנתאות

אולי יעניין אותך גם