צילום אוהלים – מהי הזווית שהכי טובה לצילום

לקוחות המשכירים אוהלים לאירועים בטבע דואגים לא פעם לגבי הזווית הטובה ביותר לצילום האירוע בתוך או מחוץ לאוהל.

המאמר יעסוק בזווית הצילום באוהלים.

 

אירוע באוהל – צלם מקצועי או לצלם לבד?

אוהלים להשכרה פופולריים לסוגי אירועים שונים כמו: חתונות, בר או בת מצוות, בריתות, ימי הולדת, השקות, כנסים, ימי עיון וכד'. כאשר מדובר באירוע משפחתי לא פעם חוששים הלקוחות מזוויות הצילום בכל הקשור למבנה האוהל ולצילומי החוץ. בדרך כלל הבעיה נפתרת כאשר מזמינים צלם מקצועי שיודע בדיוק איך לצלם ומאיזו זווית גם כשמדובר באוהל. הבעיה הופכת לקריטית כאשר הלקוחות המשכירים אוהלים בוחרים לצלם את האירוע שלהם לבד באמצעות מצלמה איכותית או מצלמת המכשיר הנייד. מכיוון שזוויות הצילום משפיעות על התוצאות צריך לדעת להשתמש בזוויות הנכונות.

 

שימוש בזוויות הנכונות באוהלי אירועים

המחשבה שכל מה שצריך בשביל לצלם היא לעמוד מבלי לזוז וללחוץ על הכפתור או הלחצן, מוטעית ביסודה. כדאי לצלם תמונות מושלמות באירוע צריך לבחור בזוויות שונות שכל אחת מהן משנה את התמונה, מעניקה לה עומק שונה, לוכדת רגעים מיוחדים ומרגשים גם בצורה אותנטית וגם בצורה מבוימת. למשל, צילום סלפי הוא דוגמה טובה לחשיבות בבחירת הזווית מכיוון שצילום נמוך מדי יהיה פחות מחמיא מצילום בזווית גבוהה. כשמדובר בצילום האוהלים מבפנים ומבחוץ צריך לצלם במספר זוויות. כאשר הזווית גבוהה ניתן לקלוט בתמונה יותר אלמנטים. כך תוכלו לצלם את כל האורחים שלכם מלמעלה ואת הנוף מחוץ לאוהל בצורה כוללת ואפקטיבית. כאשר רוצים לתפוס אובייקט או אדם באופן מדויק, יש לבחור בזווית צילום בגובה העיניים. את רגעי האינטימיות של החתן והכלה או רגעים אינטימיים בין האורחים תופסים בזווית נמוכה. כשמעוניינים לתפוס בעדשת המצלמה את האובייקט עם הרקע כמו צילום החתן והכלה ליד האוהל לרקע השקיעה, משתמים בזווית מעל הראש. בנוסף, צילומי קלוז אפ נעשים בזווית צמודה ויעילים לצילום קרובי משפחה ואורחים או מנות אוכל בצורה קרובה.

 

קומפוזיציה של זוויות

על מנת לתפוס את הרגע המרגש והמעניין ביותר באירוע צריך לצלם את האובייקט בכמה זוויות באופן רציף כדי לתפוס את הזווית הנכונה. כלומר, אל תעמדו בצורה סטטית ותצלמו מלמעלה, למטה וכד'. קחו מספר טייקים וזוזו עם המצלמה כדי ליצור הלימה בין כל זווית לקומפוזיציה שלמה. הצלם למעשה מספר סיפור וכאשר הזווית לא נכונה, לא יהיה מה לספר או שהסיפור יהיה משעמם. באירועים בתוך האוהלים על אחת כמה וכמה, הזווית צריכה להיות איכותית, מחמיאה ולא מטושטשת ולכן יש לעשות את ההלימה בינה לבין הקומפוזיציה ולקבל את התוצאות הטובות ביותר. לסיכום, אירועים באוהלים בטבע מאפשרים בחירת זוויות מושלמת במיוחד באירועי שקיעה בים או במדבר והתמונות המצוינות יהיו מזכרות לאורך שנים.

 

עדשה

אולי יעניין אותך גם