3 פתרונות אורתופדיים שלא הכרתם

תחום האורתופדיה הנו תחום רפואי רחב, העוסק בליקויים, מחלות, פגיעות, פציעות, וטראומה הנגרמת למערכת העצמות והשרירים בגוף האדם. רופא אורתופד מתעסק בשברים או נקעים הנגרמים לאזורים שונים בגוף, יחד עם זיהומים ודלקות של עצמות ושרירים.

תחום זה כולל גם בעיות הנוגעות ליציבה, הליכה, ועמידה – ומציע מגוון פתרונות טיפוליים ושיקומיים, מנטילת תרופות, שימוש במדרסים, נעליים אורתופדיות, ועוד. במאמר זה נסקור 3 פתרונות אורתופדיים שייתכן ולא הכרתם עדיין, אך כדאי לכם מאוד להכיר.

 

תומך צוואר

קיימים גורמים שונים הגורמים לכאב הצוואר המוכר והנורא. בדרך כלל תסמיני הכאב והטיפול בו הם אחידים, ואם אתם עומדים בפני ניתוח בעמוד השדרה הצווארי או סובלים מטראומה או פציעה באזור הצוואר, יהיה עליכם ללבוש מגן צוואר אורתופדי.

מגן הצוואר נחשב לאחד מהאמצעים הנפוצים ביותר לתמיכה בעמוד השדרה, כאשר בשוק קיימים סוגים רבים של אביזרים אורתופדיים לתמיכה בצוואר, המשתנים בסוג המטרה אותם הם מבקשים לשרת כמו הקלה בכאבים, יציבת הצוואר, ועוד.

 

קרסולית / מגן קרסול

במקרה של מתיחת יתר או קריעה של השרירים, המפרקים, או הגידים – נדרש אמצעי להגנת הקרסול כמו קרסולית או מגן קרסול. בשימוש באמצעים אלו, המותאמים לכף הרגל, ניתן לטפל בבעיית הכאבים בקרסול באמצעות מנח נכון של כף הרגל בתוך הנעל.

אורתופדים רבים ממליצים על אמצעים אלו כפתרון לבעיות אורתופדיות שונות, ובאמצעותן ניתן לבצע פעולות שונות כמו הליכה או ריצה מבלי לחשוש לפציעות או כאבים בעת ביצוע הפעולה. שימוש במגני קרסול בשילוב עם תרגילי חיזוק שונים יכול לשפר את תפקוד הקרסול באופן משמעותי.

 

כרית אורתופדית

ישיבה ממושכת על כיסא לא מותאם ובתנוחה לא נכונה עשויה לגרום לבעיות ולכאבים בגב העליון והתחתון, לכתפיים שמוטות, לכאבים בעצם הזנב, לכאבי רגליים, ועוד. באמצעות שימוש בכרית ישיבה אורתופדית ניתן לשפר את יציבות האגן והגב התחתון ובכך להקל על העומס המופעל על עצם הזנב.

ניתן להשתמש בכרית האורתופדית ברכב, במשרד, בבית, ובכל מקרה המצריך ישיבה ממושכת. הכרית האורתופדית פועלת ע"י פיזור יעיל של עומס משקל הגוף לאורך ולרוחב עצם האגן ונתמכת בספוג הזיכרון המצופה בשכבת ג'ל וסיליקון. הכרית מביאה להקלה בעומס על עצם הזנב, לרבות עמוד השדרה ומערכת הגידים.

 

לסיכום

בטרם תרכשו אביזרים אורתופדיים שונים – גשו קודם כל לרופא אורתופד מומחה, עמו תתייעצו על הבעיה ממנה אתם סובלים וממנו תקבלו את ההפניות וההמלצות המתאימות. אבחון אורתופדי בוחן פיזית את האזור הפגוע ובהתאם לאבחנה ממליץ על טיפול מתאים.

השוק מלא במגוון רחב של מוצרים אורתופדיים שונים, המתאימים למגוון רחב של בעיות ואזורים בגוף – לאורך הרגל, לאזור הכתפיים, לגב, וכן חגורות שונות כמו חגורות בטן וחגורות שבר. הקפידו לרכוש מוצרים אלו מגוף מוכר ומוביל בתחום האורתופדיה.

בהצלחה!

כאב בברך

 

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »