פתיחת סתימה באסלה לא תמיד פשוטה – למה?

סביר להניח שכולנו נקלענו במהלך חיינו לסיטואציה בה אנו מנסים להוריד את המים באסלה, והמים לא יורדים (ולעיתים אף מטפסים כלפי מעלה – ומאיימים להציף את חדר השירותים). סיטואציה זו מסמנת לנו שיש סתימה באסלה, ושיש לטפל בה בדחיפות. אם מדובר בסתימה פשוטה, תוכלו לטפל בה גם בעצמכם – אך לא תמיד זה המצב. למה זה קורה, ואיך מומלץ להתמודד עם סתימה באסלה?

 

סתימה באסלה – למה זה קורה?

ישנן לא מעט סיבות שבגינן עלולה להיגרם סתימה באסלה. אנשים רבים נוהגים להשליך אל האסלה מגבונים, תחבושות היגייניות ולעיתים אף חיתולים – אך מודעים לכך שאלו דברים שיכולים לגרום לסתימה של מערכת הביוב, וכתוצאה מכך גם לסתימה באסלה בבית. מנהג לא רצוי נוסף שאנשים נוהגים לעשות הוא להשליך לאסלה את השמן שנותר אחרי טיגון – וגם זה עשוי עם הזמן לגרום לסתימה באסלה.

 

האם ניתן למנוע את הסתימה מלכתחילה?

ניתן לצמצם משמעותית את הסיכוי שתיווצר סתימה באסלה שבביתכם – על ידי השלכה של כל המרכיבים שצוינו קודם לכן (מגבונים, חיתולים, שמן מהטיגון ועוד) לפח האשפה, ולא לאסלה.

כאשר אנו מורידים את המים באסלה, נוצרת מעין אשליה ש"הכל נעלם" וכבר המשיך אל מעמקי מערכת הביוב. עם זאת, ייתכן שהדברים שהשלכתם לאסלה לא ממשיכים הלאה, אלא נצמדים אל דפנות צינורות הביוב או חוסמים אותם– וכך עם הזמן גורמים לסתימה באסלה.

באופן כללי, המניעה הטובה ביותר היא להשתמש באסלה רק לצרכים שעבורם היא נועדה – ואת כל השאר להשליך לפח האשפה.

 

ניסיון תיקון עצמאי או קריאה לאינסטלטור מוסמך?

סתימה באסלה היא עניין טריקי למדי – ייתכן שתוכלו לפתוח אותה בכוחות עצמכם, באמצעות מסירי שומנים למיניהם, אך ייתכנו מצבים שגם מסירי השומנים לא יעזרו. במקרים כאלו, מומלץ לפנות במהירות האפשרית לאינסטלטור מוסמך – שיפתח לכם אתם הסתימה במקצועיות ובמהירות, ובאמצעות מכשירים מיוחדים שעומדים לרשותו.

חשוב לטפל בסתימה מהר ככל האפשר, מהסיבה הפשוטה שככל שהסתימה תישאר שם לאורך זמן – כך יהיה מורכב יותר לפתוח אותה, והעלות של התיקון עלולה להיות יקרה יותר.

במידה וניסיונותיכם העצמאיים לפתיחת הסתימה לא עולים יפה, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט https://www.xblade.co.il – שם תוכלו ליצור קשר מיידי עם אינסטלטור מקצועי ומיומן, שיגיע אל ביתכם במהירות האפשרית ויושיע אתכם מהסתימה (שייתכן ומאיימת להציף את הבית, או לפחות את חדר השירותים). תוכלו להתקשר לאינסטלטור בכל עת – בכל שעה ביום ובכל יום בשבוע.

 

העלות של פתיחת סתימה באסלה

כאמור, ככל שנותנים לסתימה להתהוות ולהימשך לאורך זמן רב יותר – כך יהיה מורכב יותר לפתוח אותה, וכך גם עלות התיקון ופתיחת האסלה תהיה יקרה יותר. העלות של פתיחת אסלה עשויה לנוע בטווח שבין 350 ₪ ועד כ- 1,000 ₪.

אסטרונאוט בשירותים

אולי יעניין אותך גם