עיצוב חלל עבודה – איך תעשו את זה נכון

כולנו רוצים סביבת עבודה נעימה.

אנו מבלים בעבודה שעות רבות ולכן חשוב שיהיה לנו נעים ונוח.

עם זאת, בבואנו לעצב את חלל העבודה שלנו אנחנו לא תמיד יודעים מאיפה להתחיל.

הכתבה הבאה תסביר לכם איך לעשות את זה נכון.

 

חללי עבודה – תל אביב


חללי עבודה משותפים הפכו בשנים האחרונות לטרנד חזק בעולם העסקים. הם נולדו בארצות הברית וכבשו לאחרונה גם את תעשיית ההייטק הישראלית, שליבה בתל אביב. כאשר אדם יחפש בגוגל את המילים "חללי עבודה תל אביב" יפתחו בפניו אינספור תוצאות, והבחירה עשויה להיות מבלבלת עבורו. שיקול מרכזי בבחירת חלל העבודה, הוא כמובן העיצוב. אם ברשותכם חלל עבודה משותף תרצו שהוא יהיה כמה שיותר מזמין, יפה ונוח. מספר כללי עיצוב פשוטים יסייעו לכם לעשות זאת.

 

קודם כל הבריאות

אין אדם העובד בהייטק שלא מוכר לו צמד המילים "נשבר הגב". כשיושבים על כיסא לא נוח במשך שעות, הגב מתחיל לכאוב ואנו נעשים עצבניים, מתוחים וחסרי סבלנות. לעיתים אנו נוטים לבחור ריהוט וכיסאות על פי המראה האסתטי, ללא חשיבה על האספקט הפרקטי. בעיצוב חלל עבודה מילת המפתח היא נוחות. העובדים יושבים במשך שעות רבות מול מסך המחשב, ולכן חשוב מאוד לבחור בכיסאות ארגונומיים שתוכננו לצורך זה. נוחות העובד משמעותה פוקוס, סבלנות ותוצאות טובות.

 

צבע הוא שם המשחק

צבעים הם שחקנים ראשיים בעיצוב. לצבע כמובן יש השפעות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות ולכן יש משמעות רבה לבחירה נכונה של צבעי הקירות והריהוט. בעזרת צבעי קיר שונים ניתן להעצים או לתת דגש לאזורים מסוימים בחלל, וליצור אווירות שונות בהתאם לצרכי המשרד. צבעים בהירים ונקיים למשל, יתרמו לתחושת הרוגע וכך יוכלו להעלות את התפוקה.

 

תאורה נכונה

תאורה כידוע היא אלמנט מרכזי בעיצוב חללי פנים. ראשית, יש לזכור לנצל כמה שיותר את התאורה הטבעית הקיימת בחלל. זוהי התאורה הנעימה והחסכונית ביותר. כאשר בוחרים גופי תאורה, האפשרויות הן רבות – החל מנורות המשתלשלות מהתקרה, צמודי קיר, תקרה או נישות שקועות. דרך משחקי אור וצל בחלל העבודה ניתן ליצור מראה מרהיב וחדשני, בהתאמה אישית למבנה ולצרכים. גם לתאורה הנכונה ישנן השלכות פסיכולוגיות חיוביות והיא עשויה לסייע בהגברת היעילות.

 

מעוצב להצלחה

לסיכום, עיצוב חלל עבודה משותף שונה מעיצוב של בית או מבנה מגורים, בגלל צורתו, האופי והשימוש שעושים בו. עיצוב נכון יוכל לשדרג כל חלל אפרורי ולהפיח בו חיים. החלל צריך להיות מנוצל היטב ומתאים לצרכי המעסיק תוך ראיית העובד. סביבה שיתופית נעימה, מוארת ונוחה עשויה להגביר את היצירתיות של העובדים ולתרום להישגים. לרוב מומלץ ללכת בכיוון של עיצוב מודרני ויעיל, המשדר אמירה של חדשנות. כך תוכלו להשיג חלל מזמין וכזה שכיף ליצור ולעבוד בו.

 

משרד מחולק

אולי יעניין אותך גם

5 טיפים לעיצוב הבית

יצירת בית יפה ופונקציונלי היא בראש סדר העדיפויות של בעלי בתים רבים. בין אם אתם עוברים לחלל חדש או מחפשים לחדש את המרחב הנוכחי שלכם,

קרא עוד »
ספה נפתחת
לבית ולגינה

איך לבחור ספה?

יש שיגידו שסלון הבית הוא החלל המרכזי והחשוב ביותר בבית, כיוון שחלל זה מרכז בתוכו את כלל בני הבית. בין אם אתם משפחה גדולה או

קרא עוד »