עיצוב גינה לפנטהאוז בשנת 2021 – כל הסודות!

גינת גן הינה אחד החלומות של רבים.

האפשרות ליצור לעצמך פינה ירוקה ושלווה שהיא רק שלך ושל המשפחה שלך, כזו שמותאמת בדיוק למטרות והרצונות שלכם, פינה לאירוח, מנוחה ומשחק.

הטרנד החדש והעולה בתחום הגינות נותן פייט ענק לגינות האמיתיות. מדובר על גינות גג וגינות פנטהאוז. 

 

מהן גינות גג

טרנד גינות הגג מתפתח בכל העולם והוא הגיע לחיינו כשילוב של פתרונות אקולוגיים ועיצוביים של בניינים ושכונות רבות. המטרה של גינות גג הינה להוסיף ריאות ירוקות לאזורים האורבניים והצפופים. שדרוג חדש ומעניין של טרנד זה הינו גינות פנטהאוז. בעצם מדובר על יצירת גינה שלמה במרפסת.

מרפסות הפנטהאוזים נחשבות לגדולות מאוד, בחלק מהבתים מדובר אפילו בשטח זהה ואף גדול מזה של הדירה כולה. עובדה זו מאפשרת מרחב רב ליצירת גינה.

 

עיצוב תכנון וביצוע – תכנון מראש

עיצוב גינות גג פנטהאוז דורש תכנון קפדני, התאמות וגם תקציב לא מועט. לעומת הגינה הביתית ה"רגילה", מרפסת הפנטהאוז מרוצפת והיא נמצאת בדרך כלל בגובה רב ויש לזכור סוגיות אלו כשמתכננים את עיצוב הגינה.

לפני שאתם מתחילים את תכנון העיצוב של הגינה החדשה שלכם, התחילו מבחירת איש מקצוע אשר מתמחה בתחום. הבינו ממנו מהם שינויי התשתית הנדרשים, כיצד ניתן לחבר מערכת השקיה איכותית והאם מערכת הניקוז הקיימת מספיקה.

 

הגינה – המשך הבית שלכם

גינת המרפסת יכולה להפוך לכל דבר שתחלמו עליו, עם הטכנולוגיות הקיימות כיום, ניתן ליצור גינה שלמה, מלאה בעצים, שיחים ופרחים שונים ללא כלל בעיה.

אחרי שבחרתם באיש מקצוע וטיפלתם בעבודות התשתית, התחילו לחשוב על המטרה של הגינה שלכם. זכרו לשלב בגינה אזורי ישיבה, מקום לאירוח וגם פינת משחקים (למשפחות עם ילדים) או מטבח חוץ (לאוהבי הבישול).

זכרו, הגינה הינה חלק בלתי נפרד מהבית שלכם, לכן תכננו את העיצוב כך שיתאים וימשיך את עיצוב הבית כולו.

 

הגודל כן קובע

אומנם שטח המרפסת הינו גדול ומשמעותית, דבר המאפשר ליצור אזורים שונים בגינה, להוסיף מיטות שיזוף, גריל ואף בריכה. אך, זכרו את גודל המרפסת לא ניתן לשנות ולכן עליכם להתאים את רצונכם למרפסת עצמה.

ההמלצה האישית שלי היא לחלק את המרפסת לאזורים שונים, בחרו את האזור הצמחייה, אזור האירוח ואל תשכחו לבחור לכם אזור רגיעה. שלבו בין האזורים השונים כך שלא יראו מנותקים זה מזה.

 

המכשולים בדרך

ישנם אספקטים טכניים חשובים אשר נשכחים על ידי בעלי החזון. למשל, כדי להעלות עץ לקומה גבוהה ככל הנראה תצטרכו להזמין מנוף. בנוסף לעלות הכספית, וודאו כי הדבר אפשרי לפני שאתם רוכשים רהיטים או צמחים שתדרשו להעלות בצורה זו.

נוסף לכך, זכרו שבקומות גבוהות הרוחות הינן חזקות יותר, וודאו שהעציצים והרהיטים מקובעים בצורה טובה ושהצמחים מסוגלים להתמודד עם רוחות חזקות ותנאי מזג אוויר שונים אשר אופייניים לאזור מגוריכם.

אם בחרתם להשקיע ולהקים גינה במרפסת הפנטהאוז זכרו שני עקרונות חשובים, בחרו אנשי מקצוע המתמחים בתחום ואל תתפשרו על התשתיות השונות, כך גם התחזוקה תהיה פשוטה יותר ופחות יקרה.

 

גג מעוצב

אולי יעניין אותך גם

חלל ביתי
עיצוב

על ערך התמונות בעיצוב הסלון

ישנם דרכים רבות לעצב את הסלון שלנו. אחת הפעולות החשובות ביותר אמנם שאנחנו צריכים לשקול בעת עיצב הסלון הוא הצבת תמונות במקומות מרכזיים וכמובן בחירת

קרא עוד »