האם עורך דין תנועה יכול לסייע בערעור על דו"ח?

נגיד שהייתם מקבלים היום דו"ח על סכום לא מבוטל משוטר תנועה: האם אתם מבינים את משמעות הדו"ח? האם אתם מבינים את ניסוחי החוק המפורטים בו? האם אתם מבינים את מהות העבירה שעברתם? האם אתם יודעים מה הן האפשרויות שלכם? הבחירה להיעזר בעורך דין לתנועה ולהיוועץ בו היא החלטה חכמה מאוד שמאפשרת לכם לעבור את התהליך ההכרחי בליווי של שותף בעל ניסיון, ידע והיכרות עם המערכת

 

קיבלת דו"ח?

קבלת דו"ח תנועה איננה חוויה נעימה עבור אף אחד מאיתנו. בין אם קיבלתם דו"ח משוטר תנועה שעצר אתכם בכביש או מצאתם דו"ח אוטומטי בתיבת הדואר, רבים חוששים מפני ההתערבות הפתאומית של משטרת ישראל ושל בית המשפט בחייהם ושואפים לטפל בעניין במהירות האפשרית ולהשאיר אותו בעבר. כדי להגיע לטיפול המהיר ביותר ולתוצאות הטובות ביותר, כדאי לפנות למומחה, עורך דין תנועה מכיר היטב את האפשרויות העומדות בפניכם ויוכל לסייע לכם, באיזו דרך שתבחרו.

 

אז מה האפשרויות?

האפשרות הראשונה היא הודאה בעבירה המפורטת בדו"ח. כל מי שבוחר לשלם את הקנס או לקבל עליו עונש אחר, דוגמת צבירת נקודות, למעשה מודה באשמה. אפשרות נוספת היא בקשה להישפט על העבירה. לשם כך, נדרש מקבל הדו"ח למלא את הספח בדו"ח עצמו ולשלוח אותו אל מרכז פניות נהגים ארצי.

במהלך הזמן תקבלו הזמנה לדיון בעניינכם בבית המשפט לתעבורה. האפשרות האחרונה אינה מוכרת לרוב הנהגים והיא אפשרות נוספת עבור מי שבוחר לבקש להישפט – בקשה לביטול דו"ח או לביטול קנס, אותה יש להגיש תוך חודש ימים מתאריך קבלת הדו"ח.

 

אתה צריך עורך דין?

כאמור, קבלת דו"ח תנועה עלול להיות אירוע מעורר חשש. על כן כדאי מאוד לפנות מיד לעורך דין העוסק בתחום התנועה, כדי להתייעץ באשר לדרך הפעולה הנכונה ביותר עבורכם וכדי לקבל ליווי מקצועי, אם תבחרו להישפט על העבירה שבדו"ח.

גם אם תחליט בסופו של דבר לשלם את הקנס, כדאי לבדוק האם ישנן סיבות לערער על הדו"ח או לבקש להמתיק את הקנס או את העונש. אם ההחלטה היא לבקש להישפט, עורך דין מומחה הוא בעל היכרות מעמיקה עם המערכת ועם התהליכים המשפטיים ובעזרתו תוכל לנסח אסטרטגיה מתאימה ולהגיע לפסק דין רצוי, בסיום התהליך.

 

לסיכום

מטרתו של עורך דין תנועה היא להביא אותך אל סיום התהליך המשפטי כאשר חפותך מוכחת או לפחות לאחר המתקה של חומרת העונש או הקנס. קבלת דו"ח תנועה יכולה להיות גם בעיה מתגלגלת, אם היא לא מטופלת מיד ובאופן מקצועי. זכרו שמקבץ עבירות תנועה יכול להביא אתכם גם לסף הנקודות המאפשר שלילת רישיון, ומשם קשה יותר לטפל בעניין לשביעות רצונך. אז כדי להוריד לך את הדאגה מהראש, בחר משפטן מומחה שילווה אותך בדרכך.

עורך דין תנועה

אולי יעניין אותך גם