עורך דין רשלנות רפואית – מה הוא יעשה למענכם

מדינת ישראל היא אחת המדינות המתקדמות בעולם בתחומים רבים, וביניהם גם תחום הבריאות. מטופלים ממדינות רבות, בין השאר מדינות עתירות ממון ומשאבים, מגיעים דווקא לישראל, במסגרת תיירות רפואית, על מנת לעבור בה טיפולים רפואיים שונים. עם זאת, קורה לא אחת שרופאים המצבעים טיפולים שונים, טועים טעות קיצונית ובלתי סבירה בשיקול הדעת, או מבצעים טיפול שגוי או נמנעים מלהעניק טיפול, של פי הניסיון וקביעה של מומחים, היה יכול לסייע למטופל להתגבר על בעיה רפואית, או לחילופין להימנע מהחמרה שלה. במהלך שני העשורים האחרונים, התפתח במיוחד תחום תביעות הרשלנות הרפואית. אחוזי ההצלחה עולים בהתמדה, הן משום שקשר השתיקה של הצוותים הרפואיים והחיפוי ההדדי נסדק, והן משום שעורכי דין מיומנים מזהים את המצבים שבהם טמונים הסיכויים הטובים ביותר להצלחה. בשורות הבאות נעסוק בתפקידו של עורך דין רשלנות רפואית. מהו בכלל עורך דין רשלנות רפואית? מה יכול עורך דין כזה לעשות, על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה של תביעה מהסוג הזה? להלן התשובות.

עורך דין רשלנות רפואית

משפטנים שונים, ובכלל זה עורכי דין, בוחרים לעצמם במהלך השנים את תחומי ההתמחות המעניינים אותם והמתאימים להם. תחום הרשלנות הרפואית בישראל הוא תחום מתפתח, כאשר מספר התביעות נמצא בעלייה מתמדת, ויחד איתו גם מספר ההצלחות בתביעה, שבגינן זוכים התובעים לפיצויים נכבדים מאד. דוגמה טובה לתחום הנמצא בצמיחה מתמדת, למשל, הוא התחום של רשלנות רפואית בלידה. למרבה הצער, קורה לא אחת שתינוקות נולדים עם בעיות שונות, או סובלים מהן למשך כל חייהם, בעקבות רשלנות רפואית בלידה. הטכנולוגיה המתפתחת במהירות, מסייעת בבירור הנושא ובהגעה למסקנות הנכונות. לעורך הדין המתמחה ברשלנות רפואית יש, בדרך כלל, חלק נכבד בהצלחה הזאת.

רשלנות רפואית

מה יכול עורך דין רשלנות רפואית לעשות

עורך דין רשלנות רפואית, מלווה האת תביעת הרשלנות החל בשלבים הראשונים של ועד להגשת התביעה בפועל. עורך הדין מפקח על תהליך השגת המסמכים הנדרשים, כולל רישומים רפואיים וכל מסמך אחר שיכול לשפוך אור על התביעה. בהמשך, עורך הדין עובר על המסמכים, ובמקרה הצורך מתייעץ עם מומחים על מנת לקבוע בוודאות ישי בסיס לתביעה. רק כשברור שהסיכויים לזכות בתביעה הם גבוהים, פועל עורך הדין כאמור להגשת תביעה.

עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, עוקב בדרך כלל אחרי התפתחויות שונות בתחומים הרפואיים שבהם בוא מתמחה. לכן, הוא יודע להבחין בדקויות שונות, גם במצבים שלכאורה הם זהים למצבים קודמים, שבהם לא הוגשו תביעות. עורך דין טוב, מגדיל את הסיכויים לזכייה, אבל יודע גם להימנע מפעולה, במצב שבו הסיכויים הם לרעת התובע.

אם תביעת רשלנות רפואית היא אכן הדבר המתאים לך, באמצעות עורך דין רשלנות רפואית, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת, והמומחים המנוסים של פייל ושות, משרד עו"ד, יסייעו לך להשיג את המרב כתוצאה מהרשלנות הרפואית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram