5 סוגי צמיגים שכדאי להכיר

לסוג הצמיג והיצרן ישנה השפעה ישירה הן על חוויית הנסיעה ברכב והן על הבטיחות.

צמיגים הם למעשה המתווכים בין הרכב לכביש, ולמידת ההתאמה שלהם לרכב יש משמעות רבה.

למי שלא בקיא בסוגי צמיגים שונים כולם ייראו אותו דבר, וסוגי הצמיגים הרבים עלולים לבלבל.

שוק הצמיגים רחב ומציע אפשרויות רבות ואנחנו צריכים לקבל החלטה מושכלת.

מהם מותגי הצמיגים המומלצים ביותר, וכיצד תבחרו את הצמיג המתאים?

 

סוגי צמיגים מובילים

  1. מקסיס

היצרנית הטיוואנית נחשבת לאחת המובילות בעולם, כאשר צמיגי מקסיס ומוצרים אחרים שהיא מייצרת לרכב נמכרים ב-180 מדינות שונות ברחבי העולם. החברה התחילה את התמחותה בייצור צמיגי אופניים, ועם השנים עברה לייצור צמיגים לרכבים פרטיים, רכבי שטח, אופנועים ואף משאיות.

 

  1. מישלן

מותכ הצמיגים הצרפתי מישלן מייצר צמיגים מאז 1888, ונחשב למותג בעל סטנדרט גבוה של איכות. הצמיגים המקוריים של רכבי יוקרה רבים הם צמיגי מישלן, כך שבמקרים רבים מדובר בבחירה מומלצת. כך למשל אתר מידרג דירג צמיגי מישלן כבחירה המובילה בקרב מוסכניקים.

 

  1. פירלי

פירלי היא חברת צמיגים איטלקית ונמצאת בשוק אפילו זמן רב יותר מאשר מישלן – מאז 1872. החברה מתמחה בייצור צמיגים איכותיים ומשווקת אותם בכל העולם. צמיגי פירלי נחשבים לבחירה בטוחה שמחזיקה מעמד לאורך שנים ארוכות, וזאת לצד מחיר נמוך יחסית לאלטרנטיבות שוות איכות, יחד עם אחריות יצרן. פירלי מציעה צמיגים לרכבים משפחתיים, רכבי ספורט, אופנועי שטח ועוד.

 

  1. דנלופ

היצרנית דנלופ נחשבת אף היא ליצרנית צמיגים איכותיים ועמידים במיוחד. צמיגי דנלופ נפוצים מאוד בקרב מכוניות מירוץ ורכבי ספורט, וזאת בשל העמידות הרבה שהם מבטיחים גם בנסיעה במהירות גבוהה במיוחד.

 

  1. טויו

מותג יפני הפעיל מאז שנת 1945 ומתמחה בייצור צמיגים איכותיים ובחלקי חילוף לרכב. צמיגי טויו מבטיחים לכם נסיעה ללא רעשי חיכוך הצמיגים בכביש, ומתאימים מאוד לנסיעה בתנאי האקלים הישראלי.

 

כך תבחרו את הצמיג המתאים לרכב שלכם

אז אתם צריכים להחליף צמיג לרכב. כיצד בוחרים את הצמיג המתאים? אנחנו ממליצים לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

  • תקן

בדקו את תקן הצמיג ושהוא עומד בתקן אירופאי. בתקן ניתן לבדוק מהו דירוג האחיזה שלו על כביש רטוב, אם הוא מסייע לחסוך בדלק, כמה הוא מרעיש וכו'.

 

  • שנת הייצור

צמיג חדש חשוב לא רק לנסיעה בטוחה ולעמידות לאורך שנים, אלא גם כדי לעבור בקלות את הטסט השנתי ללא בעיות מיוחדות. בארבע הספרות המוטבעות על הצמיג תוכלו למצוא את שנת הייצור שלו.

 

  • מותג

כפי שאמרנו, המותג חשוב. הבאנו במדריך זה מספר מותגים הנחשבים לחזית הטכנולוגיה בכל מה שקשור לצמיגים.

 

  • התאמה לרכב

חשוב לשים לב שהצמיג שאתם רוכשים מתאים לסוג הרכב שלכם. כך למשל צמיג המתאים לרכב פנאי לא יתאים לרכב שטח והפוך, אלא אם כן אתם בוחרים בצמיג דו שימושי.

 

פנצ'ריה

אולי יעניין אותך גם