הוזלת עלויות: סוגי הדלקנים הנפוצים בישראל – מחירי הדלק

בין אם אתם נוסעים ברכב מסוג כזה או אחר, אתם צריכים לשלם על דלק, או סולר. בעוד שמכונית מסוג אחד צורכת דלק בכמות גדולה יותר, המכונית האחרת היא בכלל היברידית ונחשבת חסכונית מאוד. אבל בכל זאת, אתם תשלמו במידה כזו או אחרת על דלק.

אם מחירי הדלק משתנים, אתם צריכים לדעת מדוע. ואם מחירי הדלק ניתנים להוזלה, גם כדאי לפתוח את האוזניים ולהבין כיצד ניתן להוזיל עלויות. מחירי הדלק בישראל מתייחסים למעשה למחירים שהצרכנים משלמים על בנזין וסולר, המשמשים לתדלוק כלי רכב מכל הסוגים. לרוב, המחיר של הדלק והסולר יושפעו בעיקר מהמחירים של הנפט בעולם (הנפט הגולמי). מעבר למחירים של הנפט הגולמי, ישנם עוד פרמטרים וגורמים אשר משפיעים על מחירי הדלק בארץ. בסופו של יום, האם כדאי להתקין דלקן אוניברסלי לרכבים?

 

כיצד מחירי הנפט הגולמי משפיעים על מחירי הדלק בארץ ובעולם?

בעוד שמהנפט הגולמי מפיקים בנזין וסולר, הגיוני ששינויים במחירי הנפט הגולמי בעולם ישליכו על מחירי הדלק. אל הבנזין והסולר, מתווספות גם עלויות של עיבוד הדלק וההפצה שלו. יחד עם הפרמטרים האלו, ישנם גם גורמי מיסוי אשר משפיעים על מחירי הדלק בארץ ובעולם.

כמובן, אין לשכוח את ההפרשים בשערי מטבע החוץ, שמובילים גם הם לשינויים במחירים של הדלק. בעוד שבמדינה X המיסוי עשוי להיות גבוה, במדינה Y המיסוי עשוי להיות נמוך יותר. אם כך, אנחנו מבינים שהמרכיב של המיסוי משתנה ממדינה למדינה בעולם.

 

היכן המיסוי על הדלק גבוה והיכן הוא נמוך בעולם?

במדינות אירופה למשל, המיסוי על הדלק גבוה למדי. אגב, גם ביפן ובישראל. אם לוקחים את ארה"ב כדוגמה, אזי המיסוי שם נמוך יותר על הדלק. אגב, אם אי פעם שקלתם לבצע רה-לוקיישן לוונצואלה, כדאי לדעת ששם המדינה מסבסדת את העלויות של הדלק לצרכן הקצה, לעסקים וכדומה.

ככה גם רלוונטי לגבי ערב הסעודית, שם הממשל מסבסד את עלויות הדלק והסולר לצרכן. בכדי להוזיל עלויות, בימינו ניתן להתקין התקן תדלוק אוניברסלי. ההתקן הזה מאפשר לכם תדלוק בכל תחנות הדלק בארץ, מה שכיום נהוג כבר בתור רפורמה (מאז 2019).

 

אילו דלקנים הם הנפוצים בימינו ברכבים?

מאז 2019, הדלקנים הייעודיים למיניהם כבר אינם שימושיים. אם אתם רוצים להנות מתדלוק אוניברסלי, יש לכם את התקן התדלוק האוניברסלי, שחברות כמו אימג'ינריום מתקינות. בדרך כלל זה גם יזכה אתכם בהוזלות מסוימות על התדלוקים שלכם. כדאי לדעת, בימינו אתם יכולים להנות מתחרות בריאה בין חברות הדלק, שמהן ניתן לקבל הצעות להתקן הדלקן האוניברסלי.

תוכלו לתדלק בכל תחנה ותחנה בארץ, מבלי שתצטרכו לעבור את תהליך התשלום שלפעמים מעכב אנשים. אתם תשלמו במקביל לחשבונית המשולמת פעם בחודש, מה שמאפשר לכם במהלך החודש לתדלק באופן חופשי לחלוטין את הרכב. התקנים אוניברסליים מותאמים במיוחד לעסקים, משפחות עם מספר רכבים ועוד.

 

דלק

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »