סוגי הבטון השונים – ואיך זה משפיע על הניסור

הבטון אינו חדגוני כפי שהוא נראה. ישנם מספר סוגי בטון, השונים בין אחד לאחד מבחינת מרכיבי הכנתם, חוזקם וייעודם. מה הם סוגי הבטון הנפוצים? ואיך הם משפיעים על צורת ניסור הבטון? כל זאת ועוד במשפטים הבאים.

 

אתם לא לבד

תחילה, חשוב להבהיר כי לעיתים העיסוק בבטון נראה סבוך ומורכב, ואכן, תורת הבטון כוללת הרבה כללי בטיחות ומקצועיות המותאמות לכל אחד מסוגי הבטון השונים. עם זאת, ישנם אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים שמכירים את העיסוק בבטון על בוריו ויכולים לתת מענה מפורט לכל שאלה, וביניהם צוות "המנסרים החזקים".

כל התייעצות ומידע לגבי הבטון, תוכלו למצוא באתר האינטרנט של "המנסרים החזקים" בכתובת https://www.a-designer.co.il.

 

סוגי הבטון

ככלל, בטון מכינים מערבוב של צמנט, מים, חצץ וחול. כאשר אל רכיבים אלו מוסיפים חומרים נוספים או מנסים שיטות הכנה חדשות, ניתן לקבל בטון מסוגים שונים. אלו הם הסוגים הנפוצים.

 

בטון מזוין

בטון אשר בתהליך הכנתו התווספו לו חומרים הנועדים לגרום לבטון להיות חזק יותר. ניתן להשתמש למשל בחומר אלסטי או בחתיכות פלדה בתוך תערובת הבטון כדי לייצר בטון מזוין. זהו למעשה סוג הבטון הנפוץ ביותר עקב עמידותו הרבה. משתמשים בבטון מזוין בהכנת יסודות למבנים ובבניית מרחבים מוגנים למשל.

בהתאם לתערובת, מלאכת ניסור הבטון המזוין דורשת כוח רב, ומי יותר מתאים לתפקיד מהחומר החזק ביותר בטבע? כבל היהלום הינו אם כן כלי העבודה היעיל ביותר בניסור בטון מזוין.

 

בטון דרוך

למעשה זהו סוג מסוים של בטון מזוין, אשר בו מופעל לחץ על חלק מסוים בתהליך ההכנה. כתוצאה מכך, נעדיף להשתמש בתהליך הניסור גם כן עם כבל יהלום אך יש לבדוק קודם לכן מהו החלק החזק היותר כדי לא להיות מופתעים מההתנגדות.

 

בטון אדריכלי

סוג בטון ששם דגש גם על הנראות והאסתטיקה. נוצר משימוש של חומר מיוחד בשם צמנט פורטלנד ולעיתים גם בטון לבן. זהו סוג הבטון הנפוץ בבנייה המודרנית. נעדיף לנסר בטון אדריכלי בכלי בעל רמת דיוק גבוהה כדי לא לפגוע בעיצוב. מסור היהלום הוא הכלי המתאים למשימה במרבית המקרים.

 

בטון מוטבע/דקורטיבי

סוג בטון שניתן "לשחק" איתו. מדובר בשיטות עיצוב מגוונות, אשר מושגות על ידי עבודה בבטון בשלב שבין יציקתו להתקשותו הסופית. ניתן לטבוע בבטון הרך צורות שונות או לפזר עליו אבנים יפות לדוגמא. גם בניסור בטון מוטבע נרצה לנקוט במשנה זהירות ולא להרוס את העיצוב, ולכן נעדיף להשתמש במסור יהלום.

 

בטון עבור סלילת כבישים

כשמו כן הוא – זהו בטון אשר מרבית השימוש בו הוא לכבישים. מדובר בבטון אשר אספלט משולב בתהליך הכנתו כדי לגרום לתוצר להיות גמיש יותר. כדי לחתוך סוג זה של בטון נעשה שימוש במכונת קידוח.

ניסור בטון

אולי יעניין אותך גם

בעלי מקצוע

6 התפקידים המרכזיים של HR

HR זה ממש לא מסתכם בלהביא דונאטס ממקום שווה להאפי האוור, וזה בטוח לא שם טרנדי ל׳׳מזכירה׳׳. עולם משאבי האנוש הוא עוגת שכבות מופלאה של

קרא עוד »
ביקורת מבנים לליקויים הנדסיים
בעלי מקצוע

זיהוי ליקויים הנדסיים: החשיבות של בדיקות מבנים לוידוא תקינותם

ליקויים הנדסיים בבניינים עלולים להוביל לסיכוני בטיחות משמעותיים, להפסדים כספיים ולחבויות משפטיות. חיוני לבצע בדיקות בנייה יסודיות כדי לזהות ליקויים פוטנציאליים ולוודא תקינות מבנית. מאמר

קרא עוד »
מזגן מרכזי
בעלי מקצוע

כך תוודאו שהמזגן המרכזי נקי

מזגן מרכזי הוא מזגן שמקרר מספר חללים בעזרת יחידת קירור אחת ומערכת צינורות, שמעבירה את האוויר אל כל החדרים אותם הוא ממזג. בניגוד למזגנים רגילים,

קרא עוד »
מה נלמד בקורס קארטינג מקצועי
בעלי מקצוע

מה נלמד בקורס קארטינג מקצועי?

למידה של מירוץ נכון במכונית קארט יזניק את כישוריכן כנהגים לרמות אסטרונומיות, אפילו בעת נסיעה בכבישים רגילים. כל זאת בזכות הכלים הרבים שקשורים לנהיגה שאותם

קרא עוד »