משפצים את הבית? 3 סוגים של דלתות פנים שאתם חייבים להכיר

בניית בית חדש או שיפוץ פנים של הבית, הוא הזדמנות נהדרת לחדש את דלתות הפנים. קיימות דלתות פנים בסגנונות שונים, אולם חשוב גם לקחת בחשבון את עמידות הדלת, ולאיזה שימוש נועדה. לדוגמה: עבור חדר המקלחת או השירותים, חשוב שהדלת תהיה עמידה למים, ובחדר השינה, יש חשיבות לאיכות אקוסטית טובה, ובידוד מרעש.

 

דרכי פתיחה של דלתות פנים

קיימים מספר דרכים בהן ניתן לפתוח דלתות פנים, כך שניתן להתאים את אופן הפתיחה, לעיצוב של הבית כולו:

  • דלתות אקורדיון – הן בעצם דלתות הזזה בעלות מספר לוחות. בעת פתיחת הדלת, לוח אחד מסתדר על הלוח השני, ושניהם מתמקמים בתוך כיס צדדי, ובעת הפתיחה הם יוצאים בחזרה מהכיס ונסגרים.
  • דלתות נפח – אלו בעצם דלתות פנים בעלות פתיחה רגילה, והן נפתחות בעזרת ציר. בעת בחירה בדלת נפח, יש צורך לדייק בצורתה, בגודל של הידיות, וכן בבחירת המשקוף.
  • דלתות הזזה – דלתות הזזה נפתחות על ידי הזזת הדלת ימינה, וכדי לסגור אותה, מוזזת הדלת שמאלה. היתרון שיש לדלת הזזה בשונה מדלת נפח, הוא היכולת שלה להיפתח ולהיסגר, ללא צורך במרחב לשם כך. חשוב לבדוק בטרם הרכישה, האם ניתן לחפור מסילות עבור הדלת ברצפה של הבית. בנוסף, נציין כי דלת זו אינה יכולה לשמש עבור חדרי ביטחון.

 

דלתות פנים עם ציפויים שונים

ברוב דלתות הפנים, החומרים המכסים את הדלת, הם: MDF או HDF, העשויים מקרטון דחוס ברמות שונות, ועליו מגיע ציפוי העשוי מחומרים שונים:

  • דלתות למינטו – דלתות המכוסות ב- MDF או מ- HDF, ועליו מגיע כיסוי נוסף של למינציה.
  • דלתות פורמייקה – הן דלתות בעלות כיסוי פורמייקה המורכב משכבות רבות של נייר קראפ, המודבקות אחת לשנייה, באמצעות דבק חזק העמיד למים וכן לפגיעות שונות.
  • דלתות פולימר – עשויות בדרך כלל מחומר פולימרי, וצבועות על גבי חומר זה, בצבע איפוקסי, באופן זה מוגנות הדלתות ממים. מחירן של דלתות אלו יקר ביחס לדלתות פנים אחרות.
  • דלתות שלייפלאק – דלתות המכוסות על ידי MDF או HDF, וצבועות בעזרת צבע אטום. הדלתות נחשבות לדלתות אקסקלוסיביות, והמחיר שלהן גבוה ביחס לדלתות פנים אחרות. החיסרון שלהן, הוא בעמידותן הנמוכה למים ורגישותן לפגיעות שונות.
  • דלתות פורניר – המצופות על ידי פורניר, העשוי טפט דק ומודבק על הדלת. דלתות פורניר הן דלתות אקסקלוסיביות, וחסרונן הוא ברגישותן למים ולפגיעות שונות.

 

לסכום

קיימים 3 סוגים שונים של דלתות, על פי סוג הפתיחה שלהן: אקורדיון – דלתות הזזה מתקפלות, דלתות נפח – הנפתחות כלפי חוץ או פנים, דרך ציר, ודלתות הזזה – הנפתחות בהזזה ימינה או שמאלה. ברוב דלתות הפנים, הכיסוי של הדלת הוא: MDF או HDF, חומרים העשויים מקרטון דחוס, ועליו מגיע ציפוי העשוי מחומרים שונים.

 

דלת מעץ מלא

אולי יעניין אותך גם

חלל ביתי
עיצוב

על ערך התמונות בעיצוב הסלון

ישנם דרכים רבות לעצב את הסלון שלנו. אחת הפעולות החשובות ביותר אמנם שאנחנו צריכים לשקול בעת עיצב הסלון הוא הצבת תמונות במקומות מרכזיים וכמובן בחירת

קרא עוד »