נפלתי בעבודה מהסולם באירוע תאונת עבודה – מה עליי לעשות?

לאחר נפילה מסולם או כל פגיעה אחרת שחוויתם בעבודה יש להגיש תביעה מסודרת.

איך עושים זאת ומה יכולות להיות התוצאות?

לא הרבה יודעים זאת אך בהחלט אפשר לקבל פיצויים מהעבודה או מביטוח לאומי בעבור תאונת עבודה, גם אם מדובר במצב נפשי או בתאונה שקרתה בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה. גם נפילה מסולם, במיוחד אם הסולם הוא כלי כחלק מהעבודה, נחשבת כתאונת עבודה ובהחלט כדאי לפנות לעורך דין ולהתחיל הליך.

 

תאונת עבודה

קודם כל נכיר לעומק את המושג תאונת עבודה. החוק מגדיר תאונה כתאונת עבודה בכל תאונה אשר נגרמה במהלך העבודה, אך גם בדרך אליה או בדרך חזרה. ישנם מקרים בהם ניתן גם לזכות בתביעות תוך הוכחה כי אירוע לבבי או מוחי נגרם כתוצאה מלחץ בעבודה, זה גם יחשב כתאונת עבודה ויזכה את הנפגע בפיצויים והכרה. תאונת עבודה מוגדרת אל מול המוסד לביטוח לאומי וגם אל מול מקום העבודה.

 

תיעוד רפואי של התאונה

לאחר נפילה מסולם מומלץ להתחיל תהליך של תביעה לאירוע תאונת עבודה. כחלק מהגשת התביעה בעתיד יתבקש מהנפגע להציג תיעוד רפואי או ססטוס של המצב בעקבות התאונה. לכן, כדאי לפנות ישר אחרי התאונה לעזרה רפואית, לבקש ולקבל תיעוד של הבדיקה או של ההליך שבוצע באם היה צורך. גם לאחר מכן, בשלב ההחלמה יש להתייעץ עם רופאים ולקבל חוות דעת על המצב, זאת ישמש את הנפגע בהמשך.

 

פנייה לעורך דין תאונות עבודה

אחד הדברים שיכולים מאוד להקל, לזרז ולייעל את התהליך הוא פניה לעורך דין. בדרך זאת תוכלו לקבל שירות וליווי במהלך התהליך על ידי אנשים מקצוע עם ניסיון. עורכי דין גם מכירים את המערכת ואת התהליך שיש לעבור וגם מאוד מנוסים בוודאי גם במקרים יחסית דומים. למרות שיהיה צורך לשלם שכר טרחה ועל כן זה מעין הפסד, בפועל עורך דין יכול לספק תוצאה משמעותית יותר טובה מתביעה בלעדיו.

 

הגשת תביעה

ביחד עם עורך הדין יש להגיש תביעה לאירוע תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי עשוי לפצות את הנפגע על פי אחוזי הנכות הזמניים או הקבועים שנקבעו לו בוועדה רפואית מסודרת, על פי קביעה כאובדן כושר עבודה ובאופן כללי על פי חומרת המצב.

לאחר נפילה מסולם בעבודה, ניתן לטעון לתאונת עבודה. באירוע כזה יש לתעד כל הליך רפואי שמתבצע וכדאי להיעזר מיד בעורך דין. ביחד תוגש תביעה לקבלת אחוזי נכות, הכרה כאובדן כושר עבודה או פיצוי חד פעמי. כל אלה מגיעים על פי חוק לנפגע בהתאם לחומרת המצב והוכחת מעורבות העבודה בתאונה. להתייעצות בנושא, ניתן לבקר באתר https://www.sultanlaw.co.il.

 

ציוד משפטי

אולי יעניין אותך גם