ניתוחי פודיאטריה נפוצים: מדריך להליכים המבוצעים בתדירות הגבוהה ביותר

מטופלים רבים מקבלים הפניה אל מרפאת פודיאטריה מבלי שהם יודעים בכלל מה מצפה להם שם. עובדה זו התגלתה לנו לאחר שקיבלנו הפניה שכזו בעצמנו. הדבר גרם לנו להוציא את המדריך הנוכחי שיציג בפני כל דורש את הניתוחים הנפוצים ביותר. הישארו אתנו ותכירו בהם מקרוב, כדי שתוכלו לדעת מה בדיוק מצפה לכם.

 

בואו נכיר תחילה את הפודיאטריה מקרוב

אי אפשר לכתוב מדריך מקיף על ניתוחי פודיאטריה מבלי להסביר במילים פשוטות אודות הענף הרפואי. נציין בקצרה כי מדובר בענף שנוגע לאבחון וטיפול של בעיות שונות שמופיעות באזור הקרסול וכף הרגל. אם התגוררתם עד לאחרונה בארץ אחרת, אתם עלולים להכיר את התחום בשם אחר, למשל: כירופודיה או פודולוגיה.

רופא כף רגל מנתח

הניתוח הנפוץ ה – 1 בענף הפודיאטריה: ניתוח להוצאת ציפורן חודרנית

יש לא מעט אנשים שסובלים מציפורן חודרנית. מדובר בבעיה קטנה שאפשר לחיות איתה לזמן מה, אך כשזו מחמירה, יש לטפל בה בהקדם. שכן, המצב עשוי להוביל בסופו של דבר לזיהום קשה ברקמות ובעצמות של כף הרגל. אם אתם סובלים מבעיה זו, עליכם לפנות בהקדם האפשרי אל פודיאטור מנתח מומלץ שיבחן את מצבכם וינתח בעת הצורך.

 

כך תבחרו ברופא מנתח מומלץ בתחום

אם קראתם את הפסקה שלעיל בעיון רב, אתם וודאי מבינים כי עליכם לבחור ברופא מנתח מומלץ. אנו מציעים לכם לשוחח עם מי שעברו את ההליך בעבר ולשאול אותם את השאלות הבאות:

  • מתי ביצעתם את הניתוח?
  • האם אתם מרוצים מהתוצאה?
  • מי ניתח אתכם? (מה שמו המלא של הרופא?)
  • באיזו מסגרת בוצע הניתוח (בבית חולים או במסגרת פרטית?)

רק לאחר שתבררו את כל הפרטים הללו, תוכלו לערוך בירור מעמיק ברחבי הרשת ולקרוא את חוות הדעת של מטופלים נוספים.

רופא כף רגל מנתח

הניתוח הנפוץ ה – 2 בענף הפודיאטריה: ניתוח לכף רגל סוכרתית

חולי סוכרת יודעים כי המחלה עשויה להביא לסיבוכים שונים. אחד הסיבוכים המוכרים ביותר נוגעים לקטיעה של כף הרגל. נציין כי יש ניתוחי פודיאטריה מסוגים שונים שנוגעים למצב רפואי שכזה שבאים לידי ביטוי בעקבות פגיעה עצבית, מוטורית או תחושתית בכף הרגל. זו הסיבה שרופאים ממליצים לחולי סוכרת  לשמור על אורח חיים בריא שכולל את יישום הטיפים הבאים:

  • שמירה על רמות סוכר מאוזנות בדם
  • צריכה של מאכלים בריאים

שימו לב – אם אתם חולים בסוכרת והרגשתם לאחרונה כאבים עזים באזור כף הרגל, עליכם לפנות בהקדם האפשרי אל רופא פודיאטריה מוסמך שיבדוק את המקום.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את ניתוחי הפודיאטריה הנפוצים. בשלב זה יש בידיכם את כל המידע החיוני, כך שעליכם רק לפנות אל רופא מוסמך בתחום שיבצע את ההליך על הצד הטוב ביותר. נאחל לכם בהזדמנות זו שתהיו בריאים ושלא תצטרכו לעבור ניתוחים נוספים.

רופא כף רגל מנתח

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »