מתלבטים בין סוגי המשכנתאות השונות? יש מי שיעזור!

קנייה של דירה היא ההוצאה הכלכלית הכי חשובה שאתם הולכים לעשות בחיים. כמו רוב האנשים, כנראה שגם אתם לוקחים משכנתא כדי לקנות את הדירה שלכם. המשכנתא היא הלוואה על סכום כסף רב, כאשר הערבות להלוואה ניתנת בעזרת הבית אותו קניתם. תקופת הפירעון שלה נמשכת בדרך כלל על פני שנים רבות, ואנחנו כאן כדי לעזור לכם לקחת אותה. 

 

לקיחת משכנתא

בהנחה שאתם לא מגיעים מעולמות הפיננסים, לקיחת משכנתא היא צעד מורכב עבורכם. מושגים רבים שאיתם אין לכם היכרות הולכים להפוך להיות חלק מהעולם שלכם, וחשוב להגיע לזה מוכנים. אז לפני שאתם ניגשים לתהליך עצמו, הדבר הכי חשוב הוא לקבל שירות של יועץ משכנתאות או איש מקצוע מהתחום. אתר לדייר כאן כדי לעזור לכם להבין איזו משכנתא הכי מתאימה לכם.

משכנתאות

איזה בנק יעניק לנו את המשכנתא

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם בלקיחת משכנתא היא מהו הבנק שיעניק לכם את ההלוואה. המשכנתא היא אחת הדרכים הכי טובות של הבנקים להרוויח כסף, ולכן הם מוכנים ללכת לקראת הלקוחות בצורה משמעותית. זו בדיוק הסיבה שכדאי לכם לפנות ליועץ משכנתאות חיצוני שעובד עם מספר בנקים, והוא יעזור לכם לקבל משכנתא טובה שתצליחו לעמוד בה.

 

גובה המשכנתא ותקופת הפירעון

השאלה החשובה ביותר בכל הנוגע למשכנתאות היא כמובן גובה ההלוואה. מצד אחד, כולנו רוצים משכנתא לטווח קצר, כזו שנוכל להתגבר על ההחזר שלה בתו מספר שנים. מנגד, חשוב גם לשמור על החסכונות שלכם לכל צב, כיון שאת הדירה שלכם יהיה לכם קשה למכור. בדרך כלל ההמלצה היא לקחת משכנתא בל לשבור את החסכונות, גם אם העובדה הזו תאריך לכם את תקופת הפירעון.

תקופת הפירעון עצמה גם היא שאלה מרכזית בכל לקיחת משכנתא. תקופת פירעון קצרה בדרך כלל תגרור איתה חיוב חודשי גבוה, מה שאומר שההכנסה שלכם צריכה להיות מספיק יציבה כדי שתוכלו להבטיח לעצמכם עמידה בהחזר החודשי. מנגד, תקופת פירעון ארוכה תוביל לכך שסכום הכסף שאותו תחזירו על הדירה שלכם יהיה גבוה בהרבה מזה שאותו הבנק נתן לכם.

משכנתאות

סוג הריבית

כדי שלבנק יהיה אינטרס לתת לכם משכנתא, הוא חייב לגבות ריבית על ההלוואה. סוגי הריבית מתחלקים לשניים. ריבית אחת היא כזו שצמודה למדד הריבית של בנק ישראל. בתקופות שבהן המצב הכלכלי טוב הריבית הזו נמוכה, ולכן משתלם לקחת הלוואה שצמודה אליה. מנגד, בתקופת אינפלציה הריבית הזו עלולה להיות גבוהה מאוד, ודווקא אלו שהריבית שלהם קבועה מרוויחים.

 

לסיכום

המשכנתא היא הלוואה הכי חשובה בחיים הפיננסיים שלכם. גובה המשכנתא, סוג הריבית ותקופת הפירעון הן רק חלק מהשאלות שאותן אתם צריכים לשאול את עצמכם לפני לקיחת המשכנתא. כמו בכל תחום, גם כאן מומלץ לקבל ייעוץ של אנשי מקצוע כדי למנוע הפסדים.

משכנתאות

אולי יעניין אותך גם

מכונות אריזה
הורות

למה משמשת מכונת אריזה?

מכונת אריזה כפי שניתן להבין מהשם שלה, נועדה לאריזה וסגירה של מוצרים שונים. מכונות אריזה משמשות במגוון תחומים בתעשייה, החל מאריזות של מזון וכלה באריזות

קרא עוד »