מתכננים לשפץ את הבית? כך תיקחו משכנתא המתאימה בדיוק בשבילכם

שיפוץ של בית או דירה הנו אירוע של פעם בעשור פחות או יותר ולכן כשמחליטים לבצע שיפוץ משקיעים בכל מה שאכן דורש שיפוץ בתוך הבית. שיפוץ הבית שלכם יכול להיות אירוע יקר למדי ולנוע בין 100 אלף שקלים ל- 150 אלף שקלים ולעיתים בבתים גדולים אף ליותר מכך. גם אנשים בעלי ממון רב יעדיפו לקחת במקרה של סכומים כאלה הלוואה בתנאים טובים כדי לממן את השיפוץ, בוודאי אילו שאין ברשותם ממון רב ירצו בכך. ההלוואה המתאימה ביותר לסכומים כאלה היא משכנתא. איך עושים זאת ואיזו משכנתא כדאי לקחת לצורך העניין במאמר הבא. 

 

למה משכנתא ולא הלוואה רגילה?

נכון שבסכומים כאלה ניתן לקבל הלוואה רגילה מהבנק ואפילו תיהנו מהליך קל ומהיר בהרבה מזה שנדרש כשלוקחים משכנתא. אולם, למשכנתא ישנם שני יתרונות גדולים ששווים את המאמץ אל מול ההלוואה הרגילה שתקבלו מהבנק. היתרון הראשון הוא – ריבית אטרקטיבית בהרבה מזו של ההלוואה הרגילה. היתרון השני הוא – תקופת החזר ארוכה בהרבה שתאפשר לכם החזר חודשי נמוך.

 

איזו משכנתא תתאים לכם?

 

הדרך הנכונה לקבל החלטות

על מנת שתוכלו לקבל את המשכנתא הנכונה ביותר עוברכם ולצורך הספציפי לה היא מיועדת, אני ממליץ לכם לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות מיומן ומנוסה https://www.wayout.org.il יועץ משכנתא אמנם יעלה לכם על פי רוב כ- 1500 שקלים אולם, הוא ידאג שתחסכו הרבה יותר כסף במשכנתא שלכם.

 

בחירת מסלולי משכנתא מתאימים

קיימים לא מעט מסלולי משכנתא והם אינם בהכרח פשוטים להבנה למי שאינו מבין מספיק טוב כלכלה. שימו לב –

  • מסלול בריבית קבועה ללא הצמדה.
  • מסלול בריבית קבועה צמוד מדד.
  •  משכנתא בריבית משתנה במסלול פריים.
  • משכנתא בריבית משתנה לא צמודה שמשתנה כל 5 שנים.
  • משכנתא בריבית משתנה, צמודה שמשתנה כל 5 שנים.

לא כל אחד עוקב אחר תנודות מדד המחירים לצרכן, לא כל אחד יודע מהי ריבית הפריים ובוודאי שלא כל אחד יודע לבצע סימולציות עם מספרים אמיתיים של כל אחד מהמסלולים כדי להבין, שילוב של איזה מסלולים ייצר את ההחזר החודשי האטרקטיבי ביותר ואת ההלוואה הזולה ביותר על פי מספר שנות ההחזר. את החישובים הללו יודע לבצע יועץ המשכנתאות, תוכלו לסמוך עליו שיחשב נכון וילחם עבורכם שתקבלו את הטוב ביותר.

 

מחזור משכנתא

לא יהיה מצידי הימור גדול מידי לומר שיש לכם כבר משכנתא אחת מכיוון שברשותכם דירה בבעלותכם אותה אתם מבקשים לשפץ. לכן, קיימת גם האופציה של הגדלת המשכנתא הקיימת ומחזורה. מתי זה עשוי להיות כדאי? במידה ועברו הרבה שנים מאז לקחתם את המשכנתא (לפחות 5 שנים), יתכן שהריביות השתנו לטובת הצרכן וירדו מעט. במצב כזה ברור שכדאי לכם לנצל את הרגע ולבצע מחזור משכנתא. אולם, לפני שאתם עושים זאת וודאו שהשכר שלכם לא השתנה לרעה מאז לקחתם את המשכנתא הראשונה, מצב כזה עשוי להקשות עליכם את קבלת האישור למחזור.

משפץ בית

אולי יעניין אותך גם

בעלי מקצוע

מכשירים לפתיחת סתימות

מי מאיתנו לא מכיר את הרגע הזה שבו אנו מורידים את המים בניאגרה שבשירותים, ובמקום לבצע את פעולתה השגרתית – מפלס המים רק עולה ומאיים

קרא עוד »
מפתח
בעלי מקצוע

שירותי מנעולנות במרכז

שירותי מנעולנות הם שירותים שכל אחד מאתנו יצטרך בחיים בתדירויות שונות. במידה ונעלתם את עצמכם מחוץ לבית או שחכתם את המפתח ברכב, ואפילו במידה ויש

קרא עוד »