מתי חשוב לפנות לעורך דין לענייני משפחה?

בסיטואציות שונות בחיים שלנו, אנו נזקקים לשירותים משפטיים כדי לסייע לנו להתנהל אל מול רשויות החוק, אל מול הסובבים אותנו ולעיתים אף אל מול בני משפחתנו. אלו כמובן מצבים לא נעימים שנעדיף להימנע מהם, אך מרגע שנוצרו מצבים אלו אין ברירה אלא לנהל הליך משפטי כנדרש. מהם אותם מצבים וכיצד יסייע לנו עורך דין בניהול ההליך?

 

איך נמצא עורך דין?

לפני שנצלול אל תוך המצבים המצריכים הסתייעות בשירותים משפטיים, חשוב שנדע כיצד לבחור עורך דין טוב שיענה על צרכינו. בבואנו למצוא עורך דין, יש לבחור עו"ד שינהל את ההליך לטובתנו. לטובתנו, ולאו דווקא לרצוננו. לעיתים, אנו כלקוחות לא משכילים להבין את התמונה הגדולה של ההליך המשפטי וחשוב לבחור בעורך דין שידע להעמיד אותנו במקומנו ולשכנע אותנו בדבר צדקת האסטרטגיה שלו ואופן ניהול התיק על ידו.

באותה מידה, יש לבחור בעורך דין שקול ופתוח, שיהיה מוכן לשמוע את עמדתנו, יכבד אותה וישקול אותה לפני שינקוט באסטרטגיה זו או אחרת. עורך דין הנעול על דעתו ולא פתוח לשמוע דעות נוספות והשגות על עמדתו, עלול לשגות ולא להבין לעומק את מורכבות התיק שלנו ושכרנו יצא בהפסדנו.

בנוסף, חשוב לבחור בעורך דין בעל מוניטין גבוה והשכלה משפטית רחבה. זאת, כדי שהייצוג יהיה ראוי ונפיק ממנו את המירב. כדי לזהות עורך דין שכזה, מומלץ לקרוא ביקורות וחוות דעת על עורך הדין. אם אין לכם את הזמן והמשאבים הדרושים לשם עריכת סקר שוק שכזה, נמליץ על עורכת דין מומחית בתחומה – עו"ד רחל שחר.

 

הליך גירושין

ניתן להתגרש ללא עורך דין. זוגות רבים אף עושים זאת כאשר שוררת הסכמה באשר לצורך בגירושין. עם זאת, אף זוגות המתגרשים בהסכמה ובשיתוף מינימלי של מערכת המשפט, נקלעים בהמשך הדרך למחלוקות סביב רכוש, ילדים וכל דבר אחר שניתן לריב עליו. זאת, מאחר שלמעט מקרים בהם אין ילדים ואין רכוש, הקשר לא באמת ניתק לאחר הגירושין ויש להמשיך לנהל מערכת יחסים מורכבת למדי לאורך כל החיים.

עורך או עורכת הדין, יידעו לעמוד על שלכם ולשקף את האינטרסים שלכם בכל אחד משלבי הגירושין. עורך הדין יוביל גם לפסיקת גט המתאימה לצרכיכם – היעדר חיוב למתן גט, גט מצווה, גט חובה או גט כפייה. ייתכן שלאוזן בלתי מיומנת ההבדלים בין הפסקים השונים אינו מהותי במיוחד, אך מדובר בהבדלים קריטיים המשפיעים במידה ניכרת על היקף הסנקציות שניתן להטיל על אדם המסרב לקיים את פסק הדין.

מלבד זאת, עורך הדין ידאג למימוש האינטרס שלכם בחלוקת הרכוש ובהסדרי משמורת על הילדים. ללא עורך הדין, תתקשו להגיע לתוצאות רצויות מול בני הזוג שלכם ואף אם היום תגיעו להדר מוסכם, בהמשך צפויות להתגלע בעיות.

 

ירושות וצוואות וייפוי כוח מתמשך

כאשר אדם רוצה לכתוב צוואה, רצוי שיפנה לשירותי עורך דין לענייני משפחה שיסייע לו בניסוח צוואה כדבעי. עורך הדין ינסח צוואה שלא תכיל סתירות פנימיות, תיצור וודאות משפטית וכזו שלא יוכלו לערער עליה בטענות שונות דוגמת השפעה לא הוגנת.

הוא הדין גם באשר לעריכת ייפוי כוח מתמשך. ייפוי הכוח המתמשך הוא ייפוי כוח שעורך אדם, עבור מצבים בהם הוא לא יוכל לנהל את ענייניו בעצמו. כהכנה ליום סגריר שכזה, הוא ממנה מבעוד מועד אדם שיוכל לחתום על מסמכים ולבצע פעולות משפטיות נוספות עבורו. עריכת ייפוי כוח מתמשך מחייבת הסתייעות בשירותי עורך דין לענייני משפחה.

גם כאשר מתעוררים סכסוכים סביב צוואות וירושות, אין מפלט אלא לפנות לשירותים משפטיים. עורך הדין יידע כיצד לנהל את הסכסוך ולסיים אותו על הצד הטוב ביותר.

 

לסיכום

ישנם מספר מצבים בהם יש לפנות לשירותי עריכת דין לענייני משפחה. המצבים העיקריים הם ניהול גירושין ופוסט גירושין, ניהול צוואות וייפויי כוח מתמשכים וכן ניהול סכסוכי ירושה. בהצלחה!

עורך דין

אולי יעניין אותך גם