מיסוי על נדל"ן בחו"ל: מה חשוב לדעת לפני ההשקעה

יותר ויותר אנשים היום בוחרים להשקיע בנדל״ן בחו״ל. לרכישת נדל״ן במדינות מסוימות מחוץ לישראל ישנם יתרונות רבים. אך כמו בכל מקרה אחר של רכישת דירה, בית או נכס כלשהו חשוב להכיר היטב את השוק.

לפני רכישת נדל״ן עלינו לעשות שיעורי בית. כשאנחנו מתעדים לרכוש נכס עלינו ללמוד את שוק הנדל״ן המקומי, להבין מה שיעור הביקוש לנכסים שיש באיזור, לשער את גובה התשואה ועוד דברים רבים.

רכישת נדל״ן היא תמיד עניין מורכב, אך היא טומנת בחובה סיכויי הצלחה מאד גבוהים. אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לדעת לפני שאנחנו בוחרים איפה ואיך להשקיע הוא תחום המיסוי.

אז אם אתם מתעניינים ברכישת נדל״ן בחו״ל הגעתם לכתבה הנכונה! כאן נסביר לכם מה הכי חשוב לדעת על מיסוי לפני ההשקעה. אילו דברים חשוב לברר ומה יכולות להיות האופציות השונות במצב כזה. קדימה מתחילים!

 

המיסוי משתנה ממדינה למדינה

ראשית חשוב לדעת שחוקי המס על דירות ונכסים משתנים ממדינה למדינה ואין חוק אחד אחיד בכל העולם. לכן אם כבר השקעתם נניח בארצות הברית, ולמדתם היטב את חוקי המיסוי של המדינה בה השקעתם, אך כעת אתם רוצים להשקיע במקום אחר, עליכם להתחיל את תהליך הלמידה מחדש.

קחו לדוגמא השקעות נדלן בדובאי מדינה צומחת ומתפתחת המזמנת השקעות בכל תחום ובעיקר בנדל״ן ומאפשר רכישות נדל״ן פטורות ממס לחלוטין, לעומת מקומות אחרים בהם קיים מיסוי גבוה.

המיסוי משתנה ממדינה למדינה

איך לומדים על מיסוי נדל״ן?

את התחלת תהליך הלמידה שלכם תוכלו לעשות בקלות דרך האינטרנט על ידי חיפוש בגוגל אחר מידע. אך מכיוון שמדובר בעניין מאד חשוב וקריטי לטיב ההשקעה חשוב להעזר באיש מקצוע שמכיר היטב את התחום. לפעמים החוקים יהיו כתובים בשפה שאינכם קוראים והתרגום של גוגל לא יהיו מספיק טוב.

לעיתים החוק עצמו יהיה די מורכב וחשוב שיהיה איש מקצוע שיסביר לכם בדיוק מה אומר החוק, ויעזור לכם להעריך את הרווח שלכם אחרי התשלום של כל המיסים. אם בחרתם לעבוד עם חברה כזו או אחרת שאלו את כל השאלות החשובות על מיסוי לפני הרכישה וודאו שאתם מבינים הכל ועושים חישוב תשואה ורווח, אחרי מיסוי. אחרת למספרים אין שום חשיבות.

איך לומדים על מיסוי נדל״ן

האם קיימות מדינות ללא מיסוי על נדל״ן?

רוב המדינות כן לוקחות מיסוי על נדל״ן ובהרבה מקרים מדובר בסכומים לא מבוטלים, אך קיימות מדינות בהם אין מיסוי או שהמיסוי מאד מינימלי ובכך מתאפשרת השקעה מאד טובה ומשתלמת. אם תשכילו להשקיע במקום כזה הגיוני שההשקעה שלכם תהיה יותר רווחית.

 

התייעצו עם אנשים שכבר ביצעו רכישה

אם מצאתם מקום שמעניין אתכם להשקיע בו מומלץ להתייעץ עם אנשים שכבר ביצעו את הרכישה. סביר להניח שיהיה להם ידע בכל הנוגע למס נדל״ן והם יוכלו לשפוך אור על הנושא.

לסיכום, השקעות נדל״ן בחו״ל יכולות להיות מאד משתלמות ובעלות תשואות גבוהות, אך חשוב לשים לב לעניין המיסוי ולקחת אותו בחשבון כפרמטר מרכזי בהחלטת הרכישה. בהצלחה!

מיסוי על נדלן בחול מה חשוב לדעת לפני ההשקעה

אולי יעניין אותך גם