מחמם מים בגז או חשמלי מה כדאי יותר

מתלבטים אם לחמם את המים בגז או בחשמל? אתם לא לבד.

לא מעט בתי אב בישראל מתלבטים בין שתי השיטות המקובלות.

שיטה אחת נחשבת למהירה יותר אך יקרה מבחינת שונות והשנייה, נחשבת לזולה יותר אבל איטית בהרבה יותר.

ריכזנו את מיטב המוחות בתחום ואספנו עבורכם את כל הפרטים בנוגע לחימום מים בגז וחשמל, כך שבסיום שורות אלו, סביר להניח שיהיה לכם קל יותר לבחור בין שתי האפשרויות.

 

  1. מי מחמם את המים יותר מהר?

אחד היתרונות המובהקים של מחמם מים בגז זו מהירות החימום. שיטת הפעולה שלו פשוטה והיא כוללת הדלקת מצת חשמלי שמדליק להבה במבערים שמחוברים למערכת הגז הביתית. המבערים מחוברים לצינור נחושת שמעביר תוך רגע מים חמים לברזים שבבית.
בחרנו שלא לפרט יותר מידי על שיטת הפעולה של הדוד החשמלי, אלא רק לפרט כי פעולת החימום שלו אורכת כמה דקות.
כך שאם משווים בנוגע למהירות חימום המים – מחמם המים בגז כדאי יותר.

 

  1. איזו עלות התקנה יקרה יותר?

אם תחליטו להתקין מחמם מים בגז בביתכם, אתם צפויים לשלם את עלות העבודה ואת עלות המכשיר ביחד. הסכום הכולל נע בין 3,000 ₪ לבין 5,000 ₪ כולל מע"מ. ראוי לציין כי המחירים משתנים בין החברות ובהתאם לדגם הנבחר, זהו טווח המחירים הממוצע לפי סקר שוק קטן שערכנו בנושא באמצעות המומחים של האתר https://electrogas.co.il שמתמחה בכל סוגי הגז.
לעומת זאת, טווח המחירים הממוצע של דוד חשמל (שכולל גם הוא את עלות הדוד ואת העבודה עצמה) נע בין 1,500 לבין 2,300 ₪ כולל מע"מ. כך שניתן לראות שיש הבדל משמעותי בין השניים וכי בנושא זה, התקנה של דוד החשמל משתלמת יותר.

 

  1. מהו מחיר השימוש הממוצע של כל אחת ממערכות החימום?

אי אפשר לערוך השוואה בין שני מוצרי חשמל מבלי להתייחס למחיר צריכת החשמל. בדקנו מהו המחיר לשעת הדלקה של דוד חשמלי ומצאנו כי המחיר הממוצע עומד על 1.5 ₪ (חשוב לשים לב כי המחיר משתנה בהתאם לנפח הדוד שלכם).
לגבי מחמם מים בגז, קצת קשה לחשב באופן מדויק כמה יעלה כל שימוש בגז, משום שבניגוד לתעריפים הקבועים של חברת החשמל, אין פיקוח על הגז, כך שיש הפרשים גדולים בין חברות הגז השונות.
ניסינו בכל זאת להדגים את המחיר של מקלחת ממוצעת בעת שימוש במחמם מים בגז לפי החישוב הבא:
אם חברת הגז גובה 20 ₪ לקוב והמקלחת הממוצעת עומדת על 10 דקות, עלות מקלחת צפויה להיות כמעט 3 שקלים.
כעת נוכחתם לדעת כי הדוד החשמלי "זוכה" גם בקטגוריה זו.

כעת יש בפניכם את כל המידע הנחוץ לכם כדי שתוכלו לבחור את מחמם המים המתאים ביותר עבורכם.
בגז וחשמל.

 

אש

אולי יעניין אותך גם

אופניים
צרכנות

איך בוחרים אופניים חשמליות?

אומרים שהאנשים בעולם מתחלקים ל – 2. אלו שחושבים שרכישה של אופניים חשמליות זה עניין פשוט ואלו שיודעים שמדובר בהליך שמצריך היכרות מעמיקה עם פרטים

קרא עוד »
מיקרוסופט
צרכנות

הכירו את סטטיטק

רכישה של ציוד למעבדה דורשת מכם מחשבה רבה. החשיבות של הציוד נעוצה לא רק בכך שבלעדיו לא תוכלו לעבוד בנוחות במעבדה, אלא גם בבטיחות שלכם

קרא עוד »
אנשים
צרכנות

שש דרכים להתכונן לכנס מקצועי

כנסים מקצועיים הם הזדמנות מצוינת להתחכך באנשי מפתח מהתעשייה.  כנסים מקצועיים הם גם כלי חשוב להתפתחות מקצועית וניתן לשאוב בהם רעיונות לפיתוחים חדשים, לחשוף מוצרים

קרא עוד »
רולטה
צרכנות

3 משחקי אונליין אהובים

המדריך הנוכחי מתאים בעיקר לאנשים כמונו, שעובדים במשרד במשך שעות רבות ולעתים מוצאים את עצמם תרים אחר משחקים שיעבירו להם את הזמן. בימים האחרונים מצאנו

קרא עוד »