מה הופך מזרון למזרון מושלם?

הידעתם שאנחנו מבלים כשליש מחיינו במיטה? בין אם בצפייה בטלוויזיה, שינה, או שאר פעילויות אחרות – שליש זה המון זמן. בנוסף, לאיכות השינה שלנו יש השפעה על איכות החיים, ולכן, חשוב לוודא שאתם ישנים על מזרון ומיטה שיבטיחו לכם נוחות מקסימלית וקימה מלאת אנרגיות ומרץ

 

רמת הקושי של המזרון

צריך להבין האם נוח לכם יותר על מזרון רך או קשה. ישנן דרגות קשיחות רבות ומגוונות למזרונים ולכל אדם ישנה עדיפות אישית. לכן רמת הקושי של המזרון חייבת לתאום את העדפתכם האישית. מזרון קשה מונע מהגוף להתקמר ולשנות את צורתו בעת השכיבה, הוא מאפשר לגב ולחוליות עמוד השדרה לשמור על קו רציף, ובעת תנועה נותן קונטרה לשרירים ולגוף. מזרון רך לעומת זאת, יכול לאפשר לגב לשקוע לצורתו הטבעית, אך אם הוא רך מדי, הגוף עלול לשקוע עד לכדי שיבוש של החוליות ולייצר בעיות גב וכאבים.

 

קפיצים או לא?

אם החלטתם שמזרון קשיח הוא זה שנכון לכם, חפשו אחר מזרון ללא קפיצים שהרי אלו הם המזרונים הקשיחים. מכאן חפשו אחר דרגת הקשיחות הנכונה לכם. אם ההעדפה שלכם היא מזרון רך, תרצו לבחון מזרון עם קפיצים בדרגות קושי שונות, ממותגים שונים. אם אתם מתעוררים מכל תנועה של בן הזוג, חפשו אחר מזרון שיש בו בולם זעזועים, שבולם תנודות במזרון.

בנוסף, ישנם מזרוני קפיצים שניתן לכוונן, וכך, עם הזמן תוכלו לחזק או לשחרר אותם בהתאם לרצונכם. באופן מפתיע, מזרון אורתופדי לרוב יהיה כזה שאין לו קפיצים. אפשר למצוא דוגמאות שונות של מזרונים בלילך רהיטים.

 

קחו אחריות

אחד מהמרכיבים למזרון הוא המושלם הוא אורך זמן האחריות שאתם מקבלים. מזרון הוא מוצר יקר שיש להחליף אחת ל12-15 שנים. אם נתקלתם בבעיה במהלך השנים הראשונות, חיפוש אחר מזרון חדש והחלפתו יכולים לעלות סכום שאתם לא בהכרח מעוניינים להוציא. משום כך, תרצו למצוא מזרון איכותי שמגיע עם אחריות. שימו לב כי לפעמים, קיימת האפשרות להשאיל מזרון לתקופת ניסיון.

 

הכול סובב סביב שכבות

לכל מזרון יש מספר שכבות ממנו הוא בנוי בכדי להקנות לכם נוחות מקסימלית. חפשו אחר חתך שמציג לכם מהן השכבות של המזרון, האם הן עשויות מחומר עמיד וטוב, והאם אפשר להפוך את המזרון לצידו השני אחת לכמה חודשים. ישנם מזרונים שיכולים לנוח על בסיס המיטה רק על צד אחד, מה שיגרום להם לקבל עם הזמן שקע בצורת גופכם ולהפוך לפחות נוחים.

יתרה מכך, נרצה לבחון את סוג הבד של המזרון ולכוון לבדים קלים עם פתחי אוורור, שמונעים מהמזרון לצבור זיעה ולחות ועקב כך לייצר עובש. מדובר על בדים כמו כותנה מלאה או בד אלוורה. מאחלים לכם למצוא מזרון מבד, שכבות ואיכות טובה שיקנה לכם שנת לילה מצוינת לאורך זמן.

מִזרָן

אולי יעניין אותך גם