מזון רפואי לכלבים – מתי חשוב לקחת אותו ומהם היתרונות?

כמו בני אדם, לעיתים גם כלבים לא יכולים לאכול את כל סוגי המזון.

אם אתם שמים לב שהכלב שלכם מגיב לא טוב לאוכל שקניתם לו, כדאי לקחת אותו לוטרינר ולהתייעץ איתו לגבי סוג המזון שיכול להתאים לו.

מה זה מזון רפואי לכלבים, למה חשוב להקשיב להוראות הוטרינר ומה זה דורש מכם? הכל כאן.

 

כשיש ספק אין ספק

בעלי החיים שלכם לא יכולים לומר לכם שהם צריכים סיוע רפואי, זהו תפקידכם בתור הבעלים לשים לב אם הכלב שלכם זקוק לוטרינר. במידה והכלב מקיא או מסרב לאכול יכול להיות שהבעיה טמונה באוכל שלו. אחרי שקיבלתם את אבחנתו של הוטרינר חשוב לא להתעלם ולבצע את האמור לכם. זכרו שהכלב שלכם תלוי בכם, ושכל צעד שתבחרו ישפיע עליו ועל הבריאותו.

 

סוגי מאכלים ויתרונותיהם

יש המון סוגים של מזון רפואי לכלבים, בכתבה הזו אנו נתמקד בעיקריים שבהם. הראשון, מזון לטיפול בבעיות השמנה ועיכול לכלבים. מגפת ההשמנה העולמית לא פסחה על בעלי החיים. היום יותר ממחצית מהכלבים סובלים מבעיות השמנה. הרבה מהן נגרמות בגלל האכלה מוגברת או תזונה לא מאוזנת. שימו לב שאתם מאכילים את הכלב שלכם לפי ההוראות.

ישנם מקרים שבהם צריך להחליף את המזון הרגיל למזון שמסייע לבעיות השמנה. זה קורה במקרים בהם המשקל מהווה סכנה לכלב, או במקרים בהם יש בעיות רפואיות שההשמנה היא תופעת לוואי שלהם. חשוב להיצמד להוראות הוטרינר ולשלב את המזון עם אורח חיים בריא לכלב הכולל טיולים ומשחקים, שיעזרו לו להוריד את המשקל העודף.

כמונו, גם לכלבים יש אלרגיות למזון, וסוגי מאכלים המותאמים בדיוק לכך. מזון היפואלרגני לכלבים מורכב לרוב מחלבון מדג ומסוג פחמימה אחד שמסייע להפחית את התקפי אלרגיה של כלבים. כמו גם קיימים מזונות ללא גלוטן לכלבים הסובלים מצליאק. חשוב לציין כי המזונות הללו יהיו לרוב יקרים פי 3-4 מאוכל רגיל. כדאי שתדעו כדי להיערך לכך בצורה מיטבית.

מזון להתאוששות לאחר ניתוח או טראומה מיועד לכלבים שצריכים להעלות את משקל גופם או מתקשים לאכול לאחר אירוע טראומטי לגוף או לנפש. זהו מזון טעים במיוחד מה שמעודד את הכלבים לאכול. לרוב הוא גם רך במיוחד, ומקל על פעולת הלעיסה והעיכול. כמו גם, זהו מזון עשיר בויטמינים, פחמימות ובעיקר בחלבונים שיסייעו לבנות את גופו של הכלב מחדש, בריא וחזק יותר.

 

שורה תחתונה

כלבים עם בעיות רפואיות צריכים אוכל שמתאים להם במיוחד. מזונות רפואיים לכלבים יהיו לרוב יקרים יותר ממזונות רגילים, אך לא כולם. חשוב לציין, לא כל סוג של מזון רפואי מתאים לכל סוגי המחלות, לכל בעיה יש את סוג המזון הייחודי שלה. תשמרו על בעלי החיים שלכם, הם יחזירו לכם באהבה פי שניים.

מוצרים לכלבים

 

אולי יעניין אותך גם

כמה עולה גור
בעלי חיים

כמה עולה גור שיצו גזעי?

כלב מסוג שיצו הוא כלב מאוד פופולארי במחוזותינו, וגור שיצו גזעי הוא עוד יותר פופולארי. רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם? כאן תמצאו את כל

קרא עוד »