מה עדיף לרכוש אופני כביש או אופני שטח

בשנים האחרונות עם העלייה הרבה הן במודעות לגוף והן בשמירה על הסביבה . ניתן לראות כי רבים זונחים את מכוניות פאר וחוזרים אל האופנים ככלי רכיבה. האופניים לא רק משתמשים להגעה ממקום למקום אלא הם בעיקר משמשים כפריט חובה.

אם גם אתם החלטתם לזנוח את המכונית ולעבור לרכב על אופניים אתם מגיעים אל החלטה גורלית שיכולה להשפיע היטב על תדירות הספורט שלכם. השאלה היא האם עדיף לרכוב על  אופני כביש או אופני שטח על שאלה זו נענה ביתרונות של כל אחד וסוגי שימוש  אותו אתם מעוניינים להשתמש והמטרה של הרכיבה על האופניים מאמר זה יעזור לכם בבחירה. נא להסתכל על המטרה

 

למי מתאימים אופני כביש

אופני כביש אלו אופניים המתאימים לרכיבה על כביש סלול מדובר על אופניים איכותיים עם מבנה אגרונומי מיוחד. מדובר על אותם האופניים משמשים למרוצי אופניים מקצועיים ולכן כל אחד שמעוניין לרכוב על כביש סלול בדרך לעבדה או אפילו בכביש מהיר כדאי לו לרכוש את האופניים האלו.

 

מטרת אופני שטח

אופני שטח המוכרים בעיקר כאופני הרים מדובר על אופניים שאינם מיועדים לרכוב על כביש אלא הם מיועדים לבעיות לרכיבה בשטח כמו הרים או בקעות ומסלולים שונים שהם יותר קשים.

 

יתרונות אופני כביש

אופני כביש הם יותר מהירים ובנוסף לכך הם פחות כבדים אם אתם יודעים כי אתם תשמשו באופניים בעיקר בכביש כדאי לכם לרכוש את האופניים האלו האופניים האלו הן ייחודיות ויפות. ניתן להשיג אותן במגוון רחב של צבעים שונים והם יכולים גם לשמש בתחרויות השונות לרכיבה על אופניים מקצועיות. למידע נוסף כנסו לעמוד אופני כביש.

 

יתרונות אופני שטח

אופי שטח בנויים כך שהם מותאמים לרכיבה בעיות ובהרים הם אינם נחשבים לכבדים ומסורבלים אך זהו בדיוק היתרונות שלהם הם מסוגלים לגמוע כל מרחק ולעלות אפילו את ההר הגבוה ביותר יש להם גלגלים מיוחדים שאמנם צריכים תיקון תחזוקה לפעמים. הם מותאמים ומתאימים בדיוק לרכיבת שטח ניתן להשיג אותם במבחר צבעים וגדלים וחשוב להתאים את האופניים לגיל האדם ולמשקל קיימים גם אופני הרים לילדים ולכן חשוב מאד לדעת את גיל הילד ואת השקל שלו לפני שרוכשים את האופניים.

 

אז איך ההחלטות?

ההחלטה של הבחירה בשני סוגי האופניים תלויה בפירוש במטרה של הרכיבה של האופניים אם אתם מעוניינים לרכב רק בכביש רכשו אופני כביש ואם לא רכשו אופני שטח.

 

 לסיכום:

מאמר זה עונה על השאלה מה עדיף אופני שטח או אופני כביש מדובר על המטרה של האופניים יתרונות של שני האופניים שבסופו של דבר. התשובה לשאלה היא שונה כל אחד לפי הצורך שלו כי מדובר בסוג אופניים שונים שלהם צרכים שונים והבחירה תלויה כאמור בצרכים ובהעדפות שלכם בלבד.

אופני דרך

אולי יעניין אותך גם