מה מסמל זר פרחים?

הרבה לפני שהאדם יישב את כל חלקיו השונים של כדור הארץ, הטבע שלט בכל מקום. עצים, צמחים, אגמים וחיות שונות ומגוונות, היו מצויים בכל מקום. עד היום, למרות התפתחות טכנולוגית חסרת תקדים בעשורים האחרונים, הטבע הוא עדיין חלק בלתי נפרד מחייו של האדם והוא משמש לדברים רבים. בין תוצריו היפים ביותר של הטבע נמצאים הפרחים, להם שלל משמעויות שונות. אז מה מסמל זר פרחים?

 

הסמליות הנפוצה ביותר – אושר, עונג ושמחה

יש מספר עצום של מיני וזני פרחים שונים. בשלל צבעים, בשלל גדלים ובשלל תנאים נחוצים לגדילה. אך משהו שמשותף לרובם המוחלט של הפרחים השונים בעולם הוא שהם, בדרך כלל, יפים וצבעוניים. בעקבות כך, בתרבויות שונות ברחבי העולם, פרחים צבעוניים נקשרו למשמעות של אושר, שמחה, עונג ורגשות אחרים דומים. לכן, במידה ואתם חוגגים מאורע משמח או ברצונכם להראות לאדם מסוים שהוא גורם לכם אושר ואתם מעוניינים להחזיר באותו המטבע, גשו לחנות פרחים איכותית כמו ונילה חנות פרחים, ורכשו להם זר צבעוני.

הסמליות הנפוצה ביותר – אושר, עונג ושמחה

האם יש עוד משמעויות לפרחים?

התשובה הקצרה היא כן. התשובה המעט יותר ארוכה היא שאמנם פרחים מקושרים לשמחה, אך במרוצת השנים, פרחים קיבלו מגוון רחב של משמעויות שונות. משמעויות אלו עשויות להיות אוניברסליות ונפוצות בעולם כולו. דוגמה למשמעות אוניברסלית של פרחים היא שזר פרחים מסמל שמחה ואושר בכל רחבי העולם. אך חלק מהמשמעויות עשויות להיות ספציפיות לתרבויות מסוימות ולהגיע ממנהגים ספציפיים, שיצרו משמעות סמלית לפרחים שבני תרבויות אחרות לא יכירו.

 

פרחים כמייצגים חברות או טוהר

שתיים מהדברים שפרחים עשויים לסמל הם חברות או טוהר. בתרבויות מסוימות, כמו לדוגמה התרבות הנוצרית, ישנו דגש רב על שמירת טוהר לפני חתונה. עבור אימהות ובנות רבות, פרחים מקושרים לנושא הטוהר המיני, שכן הם משמשים בהם רבות כמשל שמסביר מדוע חשוב לשמור על טוהר זה לפני הנישואין. משמעות נוספת לזר פרחים היא של חברות, מכיוון שזר פרחים זו מתנה נפוצה בין חברים.

פרחים כמייצגים חברות או טוהר

פרחים כמסמלים של רגשות עצובים יותר

משמעות סמלית אחת של זרי פרחים היא חיבור וקישור למוות ופרידה מהחיים. חיבור זה נעשה בעקבות נוכחותם הקבועה של זרי פרחים בעת לוויות. הבאת פרחים ללוויות זוהי מסורת שחוצה תרבויות ודתות שונות. משמעות נוספת שזר פרחים עלול לסמן היא של בקשת סליחה. נהוג, כאשר בן או בת זוג שוגה או טועה בצורה כלשהי, שהוא מביא זר פרחים בתור סמל להתנצלות.

 

סיכום

לזר פרחים יכולות להיות משמעויות רבות. הוא יכול לסמל שמחה, אושר ורגשות חיוביים. רבים משתמשים בפרחים על מנת להביע אהבה. אך פרחים יכולים לסמל גם רגשות פחות חיוביים, כמו עצב על אהוב שנפטר או זר שמסמל בקשת סליחה מקרוב משפחה או בן או בת זוג.

מה מסמל זר פרחים

אולי יעניין אותך גם