אתה משכיר את הדירה שלך? אלו הדברים שחשוב לדעת!

כבעל נכס, ההשכרה של הנכס היא אלמנט חשוב. רבים מבעלי הנכסים עוד מכסים משכנתאות בעזרת השכרת נכסים, או מתפרנסים ממש מהשכירות. לפיכך, יש להתנהלות נכונה ובריאה ביחסים בין שוכר למשכיר חשיבות גבוהה. במאמר הבא תוכלו לקרוא על הדברים שחשוב לדעת בתור משכירי דירות ביחסים מול השוכרים.

 

חוזה

ביחסים בין שוכר למשכיר, הדבר החשוב יותר הוא חוזה שמנוסח היטב. חוזה כזה מכסה את הצרכים שלכם ומותאם לנכס שלכם. רבים מהמשכירים משתמשים בחוזים סטנדרטיים מהאינטרנט שלא מכסים אותם מול הפרות שונות של השוכרים, ומוצאים את עצמם צריכים להתנהל מול שוכרים בעייתיים בלי ההגנה של חוזה טוב. חוזה טוב יכול להסדיר את פינוי שוכרים באופן שיגן עליכם ועל הנכס ולא יגרור את הפעולות האלה לזמן ממושך.

משכנתאות

הפרות חוזה

כאשר יש הפרות חוזה, ישנן כל מיני פעולות שבעל הדירה יכול לבצע. בעבר, פינוי שוכר לפני סוף החוזה היה פעולה כמעט בלתי אפשרית, אבל לאחרונה השתנה החוק כך שבעזרת פעולה מסודרת ניתן לבצע פינוי שוכר לפני סוף חוזה אם ישנן הפרות משמעותיות של החוזה כמו אי תשלום שכירות או פגיעה ממשית בנכס. פינוי שוכר יכול להיות פשוט ולהסתיים תוך שלושה חודשים.

 

הכר את השוכרים

כאשר אנחנו משכירים את הדירה שלנו, אנחנו מפקידים בידי אנשים זרים את הנכס היקר ביותר שיש לנו. היכרות עם השוכרים ויצירת יחסי אמון הן המפתח למערכת יחסים טובה בין שוכר למשכיר. זה מתחיל בחוזה ברור ונהיר לכל הצדדים, וממשיך בהיכרות אמיתית שבה אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך על השוכרים שלכם.

 

חידוש חוזה

חידוש חוזה הוא רגע משמעותי בתוך היחסים בין שוכר למשכיר. מטרת הנכס היא להניב לכם את הרווח המירבי ולהיות מושך עבור השוכר, ומדובר על איזון עדין במחיר. השוק הישראלי נתון לתנודות לא קטנות ושינויים במחיר, ולכן לפני חידוש חוזה חשוב לעשות סקר שוק ולהבין את מה המחירים באזור של הדירה שלכם.

משכנתאות

גילוי נאות

כאשר מפרסמים את הדירה ועורכים חוזה, חשוב שכל הפרטים יהיו כתובים באופן ברור ונהיר לכל הצדדים. לדוגמה, אם צפויה באזור התחדשות עירונית, זה צריך להיות מעוגן בחוזה בשביל לשמור על שקיפות.

 

ביטחונות וערבים

אל תוותרו על ערבות וביטחונות מול השוכרים שלכם. בתחילת מערכת יחסים של שכירות, השימוש בערבים יכול לתת לכם ביטחון, להוות את הבסיס ליחסי האמון עם השוכרים, וכמובן להגן עליכם במקרה שבו השוכרים לא עומדים בהתחייבויות שלהם.

 

סיכום

מערכת יחסים בין שוכר למשכיר היא מורכבת. היא לא דומה למערכת יחסים של בעל עסק ולקוח, והיא דורשת אמון ודורשת ביטחונות. מהצד שלכם תוכלו לבקש ערבים ובטחונות ולדאוג שהחוזה שאתם חותמים מותאם לצרכים שלכם ולנכס. הדבר הנוסף שתוכלו לעשות הוא להכיר את הזכויות שלכם במקרה של הפרת החוזה, ולהיעזר באנשי מקצוע כמו עורכי דין למקרקעין.

משכנתאות

אולי יעניין אותך גם