מה זה פרופסיה?

התקרחות היא מילה ארוכה ומעט מלחיצה, שיכולה להשפיע בצורה דומה הן על גברים והן על נשים. כן, כמה שזה נשמע מפתיע, גם נשים עלולות לסבול מתופעת ההתקרחות ומדובר בבעיה לא קטנה כלל. החדשות הטובות הן שבמקרה של מילה כה מפחידה כמו התקרחות, יש מגוון אמצעי לחימה ואנחנו נפרט עליהם מיד במאמר שלפניכם.

אז אם אתם כבר מזמן מנסים להבין מה זה פרופסיה והאם טיפול PRP יכולים לעזור לכם באמת – אתם עומדים לגלות את התשובות.

 

 למה זה קורה לי?

אם התעוררתם בוקר אחד והבנתם שכבר לא ניתן להתכחש לנשירת שיער ולהתקרחות שקיימת, ככל הנראה אתם מתחילים לשאול את עצמכם מה יכולות להיות הסיבות לכך. ובכן, הסיבות יכולות להיות רבות – החל מסיבות בריאותיות שקשורות למחלות כאלה ואחרות (בפרט מחלות בלוטת התריס וחוסר איזון הורמונלי) ועד סיבות שאולי נשמעות לנו בנאליות, אך הן ממש לא כאלה בפועל (דוגמת מצב לחץ ממושך שמשפיע עלינו בריאותית).

 

 גם גברים וגם נשים

אולי נהוג לחשוב על התקרחות כמצב שתוקף בעיקר גברים, אך אין זה נכון כלל. סיבות גנטיות וסיבות הורמונליות (הריונות, לידות וכל מה שביניהם), טיפולי שיער רבים (צביעות, החלקות) – כל אלה מחלישים את השיער ויכולים לגרום לתחילתה של התקרחות גם בקרב נשים.

גברים ונשים

 החדשות הטובות

ואם לפני כמה עשורים, הדבר היחיד שהיה ניתן לעשות בכל הנוגע להתקרחות היה פשוט להשלים עם המצב ולגלח את הראש לגמרי, כיום המצב שונה. מגוון הטיפולים הקיימים נותן הרבה מקום לאופטימיות.

 

פרופסיה ושאר התרופות

פרופסיה במקורה נועדה להיות תרופה למחלה רצינית אחת, אך ברגע שהתגלו בה תופעות לוואי מעניינות, היא הפכה להיות מה שהיא היום – תרופה שמטפלת במצבים של התקרחות. אופן הפעולה שלה הוא חסימה של אנזים מסוים – אנזים שיש לו חלק מכריע בתוך תהליך ההתקרחות. תרופה זו נמצאה יעילה מאוד במצבים של התקרחות התחלתית והתקרחות טרייה ויש לה אחוזי הצלחה טובים.

 

 השתלות שיער

כמובן שאי אפשר לדבר על מצב של התקרחות מבלי להזכיר את טיפולי השתלת השיער. הטיפול כולל בתוכו לקיחת זקיקי שיער במקום אחד והעברתם למקום אחר – מקום שבו אנחנו זקוקים לו. מדובר בתהליך שדורש דיוק וניסיון גדולים, זמן ההחלמה זה זמן שצריך לקחת בחשבון וגם עם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים – עדיין כדאי לעשות תיאום ציפיות בטרם מגיעים לטיפול זה.

השתלות שיער

 טיפולי prp

ואם אמרנו על השתלות שיער שמדובר בתהליך המפורסם ביותר בעולם, כדאי לומר שטיפולי prp הם טיפולים החדישים ביותר בעולם. בטיפול שכזה, לוקחים דם מהמטופל, מזקקים מתוכו את המרכיבים שלו – בייחוד את הפלאזמה, משדרגים אותה במעט ומזריקים אותה לאזור הנגוע.

 

סיכום קצר

להתייאש זו אפילו לא אופציה, עם כל אפשרויות העכשוויות הקיימות. רק תבחרו את השיטה שלכם.

קָרַחַת

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »