מה זה מקרקעין

מקרקעין הוא למעשה שם נדרף לנכסי דלא נייד, נדל"ן, מקרקעין עוסק בכל הנושאים הקשורים באדמות, נכסים, בניינים ומבנים אחרים. מה זה מקרקעין היא שאלה די כוללנית וננסה להתייחס אליה במספר תחומים.

תמונה של בית

מקרקעין ומשפט

בתחום המשפטים המקרקעין נחשב להתמחות בפני עצמה, ישנם משרדים שלמים שמקדישים את עצמם לתחום המקרקעין, הם מלווים עסקאות נדל"ן אחראים לבצע בדיקות נאותות כדי לוודא שהמוכר והקונה עומדים בכלל הדברים אליהם התחייבו, אחראים על ניסוח החוזים הקשורים בעסקת הנדל"ן ועוד.

בתחום המשפט ההגדרה של מקרקעין בחוק מובאת בשני מקרים בחוק מקרקעין בחוק מיסוי מקרקעין

בחוק המקרקעין:

"מקרקעין – קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר אחר המחובר אליה חיבור של קבע, זולת מחוברים הניתנים להפרדה"

מטרת חוק המקרקעין להגדיר את כל הנושאים הקשורים במקרקעים כמו בעלות, שיתוף מקרעין, חיים בבתים משותפים, זכויות במקרקעי זולת וציבור וכן הוראות שונות הקשורות בתחום.

 

תפקידו של עורך הדין למקרקעין

רישום בטאבו – רישום נכסים בטאבו נחשב לעניין הדורש מומחיות, טעויות או תקלות בתחום זה עלולות לעלות לשני הצדדים כסף רב וכן עלולות להביא לבזבוז זמן מיותר.

ליווי עסקת נדל"ן – כאשר עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין מלווה עסקת נדל"ן הוא יוכל לתת עצות מנסיונות ולסייע בפתרון בעיות שעולות לאורך העסקה, בנוסף עורך הדין יוודא ששכלל הפעילויות שמובצעות במסגרת העסקה חוקיות ונכונות.

בדיקה הנכס – במקביל לביצוע כל סוג של עסקת נדל"ן יש לבצע בדיקת נאותות לנכס, יש לבדוק האם הנכס רשום כהלכה אצל מוסדות המדינה הרלוונטים, עורך הדין מוודא כי אין טוענים אחרים לנכס וכי הוא לא נמצא במוקד של הליך משפטי כזה או אחר ובנוסף עורך הדין מוודא שאין חריגות בנייה בלתי חוקיות בנכס. ביצוע כלל התהליכים האלה הוא קריטי כדי להבטיח עסקה מהירה ויעיליה.

לקבלת ייעוץ.

 

תחום מיסוי המקרקעין

"קרקע בישראל, לרבות בתים, בנינים ודברים אחרים המחוברים לקרקע חיבור של קבע."

מטרת החוק להגדיר נושאים הקשורים בתשלומי מסים על מקרקעין כמו שווי מכירה וקנייה, פטורים רלוונטים, ענייני מס הקשורים בפינוי ובינוי, אופן גביית המס, סכום המס ואופן בטלתו ועוד.

בתחום מיסוי מקרקעין ניתן לפנות גם לרואה חשבון וגם לעורך דין כדי שיסייעו למי שמתכוון לבצע עסקת נדל"ן כלשהי לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, חשוב לבחור בבעל מקצוע שמתמחה בתחום כיוון שיש סעיפים ותתי סעיפים רבים בחוק מיסוי המקרקעין, איש מקצוע שמתמחה בתחום יוכל לסייע ללקוח שלו להפחית למינימום את התשלומים שיעברו למדינה ובכך לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

תחום המקרקעין כולל בתחום נושאים רבים, אם אתם מעוניינים לרכוש או למכור נכס חשוב שתפנו לבעל מקצוע בתחום כדי שיוכל לספק לכם עצות והנחיות כיצד יש לפעול באופן שישרת את האינטרסים שלכם על הצד בטוב ביותר.

מה לעשות כשנתקעים מחוץ לבית – לכתבה המלאה הקליקו פה.
לחצו כאן ושתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אוכל לבעלי חיים
מזון ובעלי חיים

רויאל קנין

רויאל קנין נחשב כיום למותג המבוקש והאהוב ביותר, כל זאת בשל העובדה כי מדובר בחברה ותיקה אשר מייצרת מזון איכותי בעבור כלבים וחתולים. מעוניינים לרכוש? ובכן, כעת יש לכם את

תיק צד
מתנות

מחפשים מתנות לפסח? תקנו תיקים מעור

חג הפסח אשר מתקרב בצעדי ענק מציב רבים בשאלה איזו מתנה לרכוש בעבור בן המשפחה, חברים או עמית לעבודה. על כן, אנו שמחים להציג לכם את המתנה האולטימטיבית – תיק

פרחים מלאכותיים
לגינה ולבית

סוגי הפרחים המלאכותיים שקיימים

האם פרח חייב להיות אמיתי על ממנת שנוכל ליהנות ממנו? זה נכון כי פרח אמיתי הוא בעל ריח ומגע משל עצמו, אבל ככל שהזמן חלף לו- כך האיכות והמגוון של

לחיים
אטרקציות

3 רעיונות למסיבת רווקות

התקופה הקצרה, השבועות והימים שלפני החתונה, היא אולי התקופה המרגשת יותר מכל. שני הצדדים, גם החתן וגם הכלה, מנסים לחטוף מכל הבא ליד ולקחת חלק במסיבות ואירועים שונים בעודם מתויגים

סלמון מעושן
טיפים שימושיים

גריל גז – למה זה כדאי?

יש לכם התלבטות איזה גריל באמת כדאי לכם לקנות למרפסת בדירה החדשה? או שאולי אתם רוצים לקנות גריל שיוכל לעמוד בגינה שלכם ושתוכלו לעשות בו שימוש אינסופי במשך שנים? אם

מילה באנגלית
קורסים

כיצד ניתן לשפר את אוצר המילים באנגלית?

רוצים לשפר את אוצר המילים שלכם בשפה האנגלית? להלן מספר טיפים חשובים שכל אחד צריך להכיר. שיפור אוצר המילים  באנגלית – כיצד? השפה האנגלית היא השפה המדוברת ביותר בעולם, ומשום

לגינה ולבית

מה עדיף – חברת ניהול או ועד בית

מתלבטים לגבי חברת ניהול או וועד בית? להלן יתרונות וחסרונות אשר יאפשרו לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר. כל הפרטים – במאמר הבא. מה עדיף – חברת ניהול או וועד בית?