מה זה מקרקעין

מקרקעין הוא למעשה שם נדרף לנכסי דלא נייד, נדל"ן, מקרקעין עוסק בכל הנושאים הקשורים באדמות, נכסים, בניינים ומבנים אחרים. מה זה מקרקעין היא שאלה די כוללנית וננסה להתייחס אליה במספר תחומים.

תמונה של בית

מקרקעין ומשפט

בתחום המשפטים המקרקעין נחשב להתמחות בפני עצמה, ישנם משרדים שלמים שמקדישים את עצמם לתחום המקרקעין, הם מלווים עסקאות נדל"ן אחראים לבצע בדיקות נאותות כדי לוודא שהמוכר והקונה עומדים בכלל הדברים אליהם התחייבו, אחראים על ניסוח החוזים הקשורים בעסקת הנדל"ן ועוד.

בתחום המשפט ההגדרה של מקרקעין בחוק מובאת בשני מקרים בחוק מקרקעין בחוק מיסוי מקרקעין

בחוק המקרקעין:

"מקרקעין – קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר אחר המחובר אליה חיבור של קבע, זולת מחוברים הניתנים להפרדה"

מטרת חוק המקרקעין להגדיר את כל הנושאים הקשורים במקרקעים כמו בעלות, שיתוף מקרעין, חיים בבתים משותפים, זכויות במקרקעי זולת וציבור וכן הוראות שונות הקשורות בתחום.

 

תפקידו של עורך הדין למקרקעין

רישום בטאבו – רישום נכסים בטאבו נחשב לעניין הדורש מומחיות, טעויות או תקלות בתחום זה עלולות לעלות לשני הצדדים כסף רב וכן עלולות להביא לבזבוז זמן מיותר.

ליווי עסקת נדל"ן – כאשר עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין מלווה עסקת נדל"ן הוא יוכל לתת עצות מנסיונות ולסייע בפתרון בעיות שעולות לאורך העסקה, בנוסף עורך הדין יוודא ששכלל הפעילויות שמובצעות במסגרת העסקה חוקיות ונכונות.

בדיקה הנכס – במקביל לביצוע כל סוג של עסקת נדל"ן יש לבצע בדיקת נאותות לנכס, יש לבדוק האם הנכס רשום כהלכה אצל מוסדות המדינה הרלוונטים, עורך הדין מוודא כי אין טוענים אחרים לנכס וכי הוא לא נמצא במוקד של הליך משפטי כזה או אחר ובנוסף עורך הדין מוודא שאין חריגות בנייה בלתי חוקיות בנכס. ביצוע כלל התהליכים האלה הוא קריטי כדי להבטיח עסקה מהירה ויעיליה.

לקבלת ייעוץ.

 

תחום מיסוי המקרקעין

"קרקע בישראל, לרבות בתים, בנינים ודברים אחרים המחוברים לקרקע חיבור של קבע."

מטרת החוק להגדיר נושאים הקשורים בתשלומי מסים על מקרקעין כמו שווי מכירה וקנייה, פטורים רלוונטים, ענייני מס הקשורים בפינוי ובינוי, אופן גביית המס, סכום המס ואופן בטלתו ועוד.

בתחום מיסוי מקרקעין ניתן לפנות גם לרואה חשבון וגם לעורך דין כדי שיסייעו למי שמתכוון לבצע עסקת נדל"ן כלשהי לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, חשוב לבחור בבעל מקצוע שמתמחה בתחום כיוון שיש סעיפים ותתי סעיפים רבים בחוק מיסוי המקרקעין, איש מקצוע שמתמחה בתחום יוכל לסייע ללקוח שלו להפחית למינימום את התשלומים שיעברו למדינה ובכך לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

תחום המקרקעין כולל בתחום נושאים רבים, אם אתם מעוניינים לרכוש או למכור נכס חשוב שתפנו לבעל מקצוע בתחום כדי שיוכל לספק לכם עצות והנחיות כיצד יש לפעול באופן שישרת את האינטרסים שלכם על הצד בטוב ביותר.

מה לעשות כשנתקעים מחוץ לבית – לכתבה המלאה הקליקו פה.

אולי יעניין אותך גם