מה הופך מסעדה מטובה למצוינת (רמז: לא האוכל)

מסעדה אשר מעוניינת לבסס את שמה ולצבור קהל לקוחות נאמן איננה יכולה להסתמך רק על האוכל, אלא על אלמנטים נוספים. מה הופך מסעדה מטובה ללא פחות ממצוינת? במאמר זה נציג כל הפרטים.

 

ענף המסעדנות: שינויים משמעותיים אשר מצריכים היערכות מצד שפים ומסעדנים

בילוי במסעדה נחשב עד לפני מספר שנים כבילוי חד פעמי לצורך חגיגת יום הולדת או מאורע מיוחד, אולם כיום ביקור במסעדה הפך לחלק בלתי נפרד מסגנון החיים, בין אם מדובר בחגיגה גדולה או ארוחה באמצע יום עבודה. משום כך, מסעדנים ושפים אשר מעוניינים למנף את המסעדה מחויבים לא רק לחשוב על תפריט קולינרי עשיר ומדויק, אלא על אלמנטים נוספים אשר יקנו למסעדה את הטאצ' הנוסף. ראשית כל, העיצוב. בעידן בו הרשתות החברתיות שולטות באופן מוחלט על תרבות הצריכה והבילוי, מחויבים המסעדנים לעצב את המסעדה באופן מקורי אשר יצטלם נהדר אך עם זאת גם יאפשר שהייה נעימה במרחב, לאורך זמן. מסעדות מצוינות מעוצבות לעילא ולעילא וממתגות את עצמן בהתאם, ולכן ניתן לראות בלא מעט מסעדות בתל אביב עיצוב קפדני אך איננו מתבסס רק על העיצוב, אלא גם חותר לצורך יצירת רושם חיובי על הסועדים מבחינת האווירה – המוזיקה, צוות המלצרים ואפילו הטבחים אשר מכינים את האוכל ממש אל מול עיני הסועדים וכן קירות מעוצבים אשר נראים נהדר לצורך צילום. בנוסף, מסעדה מצוינת היא מסעדה אשר מקפידה לשרת את הלקוח באופן הטוב ביותר המבוסס על יחס פרטני. מסעדנים  אשר לא יידעו לרתום את כל הצוות יחדיו, החל מהטבחים ועד אחרון המלצרים לצורך מתן חוויה חיובית עשויים למצוא את עצמם עם בעיה תדמיתית קשה. משום כך, אין להסתמך רק על

שף במסעדה

 

מדוע המלצות הסועדים מהוות אינדיקציה ליצירת מסעדה מצוינת?

מסעדה בת"א המלצה נחשב לאחד החיפושים הבולטים במנוע החיפוש של גוגל וכן ברשתות החברתיות, וזאת כחלק מהעובדה כי קהל הסועדים מבקש לקבל המלצות מלקוחות אחרים אשר התארחו במסעדה. הלקוחות מספקים מידע על רמת שביעות הרצון לא רק מהאוכל אלא מהאווירה, היחס מהצוות וכמובן המחיר. חשוב לקחת בחשבון כי כל ביקורת אשר מתפרסמת על המסעדה ברשתות החברתיות עשויה להוביל לפגיעה תדמיתית קשה, גם אם האוכל אשר מוגש הינו אוכל מצוין אשר נעשה בקפידה. חשיבה על כל אלמנט כולל בדיקת קרינה המלצה היא חיונית לצורך הצלחתה של המסעדה והפיכתה למסעדה מבוססת אשר מושכת אליה מדי יום לקוחות מרוצים, כאשר תמהיל התפריט של המסעדה חייב להיות תואם לא רק לעונה אלא גם לזמנים ספציפיים: כך לדוגמא, מסעדות מצוינות הן מסעדות אשר מציעות תפריטים מיוחדים לאותו יום, תפריט עסקיות וכן תפריט אלכוהול עשיר אשר הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה במסעדה.

אולי יעניין אותך גם