מה הוא מבנה מסוכן?

בתקופה האחרונה אנו שומעים בתדירות גבוהה על בורות בכבישים ומבנים שנמצאו כמסוכנים. השינויים הללו גורמים לרבים מאתנו לתהות מה עומד מאחורי המקרים האלה? מה הסיכוי שהדבר יקרה בקרבתנו? ועוד. כדי להקל על מי שתוהים בנושאים אלו, החלטנו לכתוב סדרת מדריכים מקיפה שתענה בכל פעם על שאלה אחרת. הפעם, יצאנו לבדוק מהי ההגדרה של מבנה מסוכן. אנו מזמינים אתכם להישאר אתנו ולצאת מומחים בכל הנוגע לנושא זה.

 

מבנה מסוכן – מה זה?

מבנה מסוכן, כשמו כן הוא. מדובר במבנה שמהווה סכנה למי שמתגוררים בו ולאנשים שנמצאים בקרבת מקום. מבנה שהתגלה כמסוכן צריך לעבור בירור אצל החברה למבנים מסוכנים. שכן, צריך לבדוק באופן מעמיק אם מדובר במבנה מסוכן שצריך לעבור שיקום קל או שמא, יש צורך להרוס אותו לחלוטין. את ההחלטה הזו קובע בין היתר גורם מוסמך מתחום הנדסת הבניין שבודק את הבניין על כל צדדיו. הרשות המקומית היא זו שצריכה לנהל את המבנים המסוכנים שנמצאים באזור שלה ולהתריע במידת הצורך על קיומו של מבנה מסוג זה.

גג הרוס

מה גורם לבניין להיות מסוכן?

לא פעם אנו שומעים על אנשים שתוהים אם הבניין שלהם נחשב למסוכן. הדרך הטובה ביותר לבדוק אם הבניין שלכם עונה על ההגדרה הזו היא באמצעות יצירת קשר עם מומחה מטעם החברה למבנים מסוכנים. שכן, המומחה ישאל אתכם שאלות שונות ויבחן אם הבניין עומד בקריטריונים שעשויים להוביל לסכנה. הנה כמה מצבים שעשויים להצביע על כך שהמבנה מסוכן:

  • אם יש סדק עמוק בקיר
  • אם אחד מעמודי הבניין נוטה
  • אם יש בליטות גדולות מאוד בקירות הפנימיים או החיצוניים
  • אם יש ברזל חשוף באזורים מסוימים

 

המבנה הוגדר כמסוכן ביותר? זה הזמן לצאת ממנו

אם המבנה שלכם הוגדר כמסוכן, אתם צריכים לצאת ממנו בהקדם. סביר להניח שתקבלו על כך הודעה מטעם הרשות המקומית. שכן, יש לה את הסמכות לפנות אל הדיירים ולומר להם כי עליהם לצאת מהבניין. הרשות עושה את פעולה זו כדי להבטיח שאף אחד לא ייפגע במידה ותהיה קריסה של חלקי הבניין או הבניין כולו. ראוי לציין כי לא בכל מקרה המבנה מוגדר כמסוכן ברמה שמצריכה יציאה מיידית. ישנם מצבים שבהם דיירי הבניין יכולים להישאר לגור בו, פשוט יש צורך בהליך שיקום שיביא לחיזוק הבניין.

 

אל תתמהמהו – פנו אל גורמים מוסמכים

רגע לפני סיום המדריך, ראוי לציין בפניכם כי אם אתם חושבים שהמבנה שלכם מוגדר כמסוכן, אל תחשבו פעמיים. תפנו בהקדם האפשרי אל הגורמים המוסמכים שיבדקו את הבניין באופן מעמיק. שכן, אינכם רוצים להעמיד את עצמכם ואחרים בסיכון.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת מה הוא מבנה מסוכן. כעת, יש בידיכם את כל הפרטים החשובים, כך שנותר לכם רק להעביר את המידע הלאה למי שמתעניינים בנושא.

קיר שבור

אולי יעניין אותך גם

בעלי מקצוע

6 התפקידים המרכזיים של HR

HR זה ממש לא מסתכם בלהביא דונאטס ממקום שווה להאפי האוור, וזה בטוח לא שם טרנדי ל׳׳מזכירה׳׳. עולם משאבי האנוש הוא עוגת שכבות מופלאה של

קרא עוד »
ביקורת מבנים לליקויים הנדסיים
בעלי מקצוע

זיהוי ליקויים הנדסיים: החשיבות של בדיקות מבנים לוידוא תקינותם

ליקויים הנדסיים בבניינים עלולים להוביל לסיכוני בטיחות משמעותיים, להפסדים כספיים ולחבויות משפטיות. חיוני לבצע בדיקות בנייה יסודיות כדי לזהות ליקויים פוטנציאליים ולוודא תקינות מבנית. מאמר

קרא עוד »
מזגן מרכזי
בעלי מקצוע

כך תוודאו שהמזגן המרכזי נקי

מזגן מרכזי הוא מזגן שמקרר מספר חללים בעזרת יחידת קירור אחת ומערכת צינורות, שמעבירה את האוויר אל כל החדרים אותם הוא ממזג. בניגוד למזגנים רגילים,

קרא עוד »
מה נלמד בקורס קארטינג מקצועי
בעלי מקצוע

מה נלמד בקורס קארטינג מקצועי?

למידה של מירוץ נכון במכונית קארט יזניק את כישוריכן כנהגים לרמות אסטרונומיות, אפילו בעת נסיעה בכבישים רגילים. כל זאת בזכות הכלים הרבים שקשורים לנהיגה שאותם

קרא עוד »