מה הוא גידול הידרופוני?

בתקופה האחרונה אנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמבקשים לדעת פרטים אודות שיטות גידול שונות של צמחים. שכן, שנת 2020 הביאה אלינו שינוי משמעותי. אתם בטח חושבים מיד על הקורונה, אבל לא רק. היא גם גרמה לרבים מאתנו להכיר מקרוב את תחום הגינון. שכן, כולנו היינו ספונים בבתים וחיפשנו תחביבים חדשים ומעניינים. עובדה זו גרמה לנו לצאת ולכתוב מספר מדריכים מקיפים בנושא. במדריך זה נתמקד בגידול הידרופוני.

 

תכירו את הרקע המעמיק שהוביל אותנו לבדוק מהו גידול הידרופוני

רגע לפני שנציג בפניכם מה זה גידול הידרופוני, אתם צריכים לדעת כי המדריך הנוכחי הוא ה – 98 במספר. שכן, עד כה כתבנו מדריכים שעסקו בין היתר, בנושאים הבאים:

  • גידול של צמחים ביתיים באזור ללא שמש
  • גידול של צמחים במרפסת ובגינות
  • בחירה נכונה של מערכות השקיה וכו'

בכל פעם אנו יוצאים לכתוב מדריך נוסף לאחר שאנו מקבלים פניות מצד קוראים קבועים שלנו. הם מבקשים לקבל מידע על נושאים שונים. אנחנו בוחרים את הנושא המתאים לנו ביותר באותו רגע ויוצאים לקרוא אודותיו מאמרים שונים. הפעם יצאנו לבדוק מהו גידול הידרופוני לאחר שגילינו שהביקוש לנושא זה רב ביותר (מעל ל – 50 איש ביקשו שנוציא מדריך בנושא). אם פניתם אלינו בעניין, תדעו שהמדריך הנוכחי נכתב בשבילכם.

 

מה זה הידרופוניקה בכלל?

יכול להיות שגם אתם, בדומה למרבית הקוראים הקבועים שלנו, שמעת על הידרופוניקה בהקשר של חנות שנקראת הידרושופ וזה הגיוני. אנחנו בחרנו להתמקד בהידרופוניקה כללית של צמחים שונים. אז נציין בפניכם כי מדובר בתת קבוצה של חקלאות המים. זו בעצם שיטה לגדל צמחים ללא אדמה בכלל. המונח מורכב משתי מילים:

  • הידרו (מים)
  • פונוס (עבודה)

 

מה היתרונות בהידרופוניקה?

בשנים האחרונות יש עלייה במספר האנשים שמבצעים הליך של גידול הידרופוני ביתי. הדבר בא לידי ביטוי בגלל הקלות והיעילות שבהליך זה. שכן, אפשר לבצע אותו בכל מקום ובכל זמן. ההליך המדובר גם מאפשר ליצור סביבה מבוקרת לצמחים והדבר מוביל לתוצרת גבוהה הרבה יותר בפחות זמן.

 

רוצים לבצע גידול הידרופוני?

אם אתם רוצים לבצע הליך של גידול הידרופוני ואין לכם מושג מאיפה להתחיל, כדאי שתדעו שאתם יכולים לפנות אל קבוצות פייסבוק שעוסקות בנושא ולבקש מידע מהגולשים. במהלך החיפושים שלנו אחר מידע בתחום, התברר לנו שיש הרבה קבוצות שיש בהן מומחים. כאלו שידעו להגיד לכם איך לבצע את ההליך על הצד הטוב ביותר.

 

לסיום

עד כאן המדריך ה – 98 שעסק בגידול הידרופוני. כעת, כשיש לכם את כל הפרטים החשובים בנושא, נותר לכם רק לחשוב מהו הנושא הבא שתרצו שנציג בפניכם ולשלוח לנו אותו בהודעה פרטית. נציין כי נשמח לשמוע מכם ולקבל רעיונות חדשים. כאלו שיגרמו לנו לחפש אחר נושאים חדשים שאנחנו לא מכירים עדיין.

גבעול

 

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »