מה ההבדל בין הלוואה במזומן לבין הלוואה בצ'קים

בחברה הישאלית רבים מהאנשים נקלעים לחובות.

קיימים סוגים שונים של חובות אליהם אנשים נקלעים ולעיתים על מנת לסגור את החובות יש הבוחרים בהלוואה.

אומנם חובות הן לא הסיבות היחידות שבעקבותן אנשים בוחרים לקחת הלוואה.

קיים מגוון רחב של סיבות של לקיחת הלוואות אשר משפיע גם על סוג ההלוואה שבוחרים לקחת.

ישנם כאלו שמעדיפים את סוג לקיחת ההלוואה במזומן וישנם כאלו שמעדיפים לקחת הלוואה בצ'קים, אך מה באמת ההבל? ומתי כדאי מקלחת הלוואה במזומן או בצ'ק?

 

מהי לקיחת הלוואה בצ'ק

הלוואה מסוג זה תינתן על ידי בנקים קטנים לרוב או קבוצות פיננסיות שונות אשר מוסמכות לתת הלוואה חוץ בנקאית ללקוחות.

בהלוואות מסוג זה קיים עניין נפוץ והוא שכר בשוק האפור. חשוב להבין שבהלוואות בצ'קים שלא נעשות באמצעות הבנק עלולים להיווצר מצבים שונים בהן ההלוואה לא תהיה חוקית. בעקבות כך, חשוב מאוד להזהר בעת לקיחת הלוואה בצ'ק ולהבין כי אתם כלולים להקלע למצב לא נעים בו תעברו על החוק.

במידה ותרצו לבדוק את איכות החברה ממנה תלוו, תוכלו לבדוק אם היא מאושרת על ידי משרד האוצר ועד כמה היא וותיקה בשוק. בנוסף תוכלו לשאול את הלקוחות האחרים של החברה על חוות הדעת שיש להם על החברה ובכך להבין את אמינותה ואיכותה עבורכם.

בנוסף כך, הלוואה מיידית בצקים בטוחה וחוקית עלולה גם היא להיות לעיתים מסוכנת כלכלית. הלוואות חוץ בנקאיות מסוג זה עלולות להביא עימן ריבית גבוהה במיוחד על לקיחת ההלוואה.

 

מהי לקיחת הלוואה במזומן

הלוואה במזומן תעשה תמיד באופן של הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה מסוג זה נוטלת סיכון גדול יותר מאשר הלוואה של לקיחת צ'ק. סיכון גדול במיוחד שיש בלקיחת הלוואה במזומן היא קבלת כסף מזוייף או שחור.

חשוב להבין שיחד עם החשש הגדול לסיכון של קבלת כסף מזוייף, קיים גם החשש של הלוואה בריבית גובהה במיוחד. בעקבות העמלה שנגבת על הוצאת כספים במזומן, הריבית שלכם עלולה לעלות לגבהים מרחיקי לכת ולכן חשוב מאוד להזהר כאשר מדובר בלקיחת הלוואות מסוג זה.

אף על פי כך קיימים גם יתרונות רבים להלוואה במזומן. עקב העובדה שהלוואה במזומן נעשית באמצעות גופים חוץ בנקאיים שונים, להלוואה שלכם לא יהיו תיעודים מדיניים ובנוסף סכום ההלוואה יגיע מהר במיוחד.

 

סיכום ההבדלים המרכזיים בין ההלוואות

עכשיו, כאשר למדנו והחכמנו על הלוואות חוץ בנקאיות מסוג הלוואה בצ'ק והלוואה במזומן נמנה את מספר ההבדלים המרכזיים.

ראשית, ביטחון ואמינות הכסף. אם תבחרו באמינות הכסף שתקבלו מומלץ לרוב לבחור בחברות שמלוות בצ'קים. הסיבה לכך היא שלחברות מסוג זה ישנם אישורים ספציפיים ורשמיים ממשרד האוצר, אותם האישורים מעידים על אמינות החברה עבורכם ועל ביטחון הכסף שלכם.

שנית, במהירות הגעת הכסף. הכסף שלכם ידיע יותר מהר אם תבחרו בהלוואה מסוג של מזומן, כסף זה מגיע בזמן קצר יותר ומאפשר לכם לסגור את החובות שלכם כמה שיותר מוקדם.

שטרות

 

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »