מהם שלבי ההתאוששות לאחר טיפולי שורש

המושג ״טיפולי שורש״ מעלה אצל כולנו חששות, פחדים, בהלה ובאופן כללי מעורר קונוטציה לא נעימה. השמועות מספרות כי לאחר הטיפולים חשים בכאבים חזקים מאוד אך בעולם הרפואה יודעים להגיד כי לפעמים הימנעות מהטיפול, יכולה לגרור כאבים אפילו יותר חזקים. אז אם אתם נמצאים כעת לפני הטיפול ואתם רוצים להתכונן נפשית להתאוששות שאחרי, רצוי שתדעו מהם שלבי ההתאוששות לאחר טיפולי שורש.

 

גם זה יעבור

לפני שנצלול לשלבי ההתאוששות שיגיעו לאחר טיפול שורש, נפתח ונזכיר כי כל דבר בחיים חולף בסופו של דבר ועל כאב ניתן להתגבר. זכרו כי הטיפול נועד לעזור לכם ולהקל עליכם בעתיד, כך שכל כאב זמני יהיה שווה את זה בסופו של דבר. אם אתן עדיין חוששים, ליחצו לקריאה נוספת אודות טיפולי שורש.

 

אוכל ושתייה לאחר הטיפול

בשלב הראשון לאחר שתעברו את טיפול השורש שלכם, יהיה מותר לכם לשתות משקאות קרים בלבד. לאכול ולשתות משקאות חמים תוכלו רק כאשר חומר ההרדמה יתפוגג ויעבור לגמרי. אם במקרה אתם חווים רעב קשה לאחר הטיפול ואתם מוכרחים לאכול על אף של פגה ההשפעה של חומרי ההרדמה, תוכלו לאכול מאכלים קרים בלבד שלא דורשים לעיסה.

 

כאבים וסיבוכים לאחר הטיפול

לאחר שההשפעה של חומרי ההרדמה מהטיפול יחלו להתפוגג, תתחילו להרגיש כאבים למשך שבוע בעיקר בזמן שתעלסו בזמן שאתם אוכלים. במידה ואתם מרגישים כאבים קיצוניים, אובדן חוש טעם או שעולה לכם החום, מומלץ לפנות לרופא המטפל לשלול פגיעה חמורה יותר.

 

רגישויות בשיניים לאחר הטיפול

לאחר טיפול שורש, השיניים עלולות להיות רגישות יותר. מאכלים קרים מאוד או מאכלים חמים במיוחד עשויים לגרום לכאב חד ולעורר רגישות בשיניים. בדרך כלל הרגישות הזאת עוברת מעצמה אחרי זמן מה ואין צורך בהתערבות רפואית.

 

לשמר את תוצאות הטיפול

אחד הדברים החשובים ביותר בשלבי ההתאוששות מהטיפול וגם אחרי שהתאוששתם לגמרי, הוא להקפיד על היגיינת הפה על מנת לשמור על תוצאות הטיפול. הקפידו על צחצוח שיניים פעמיים ביום, חוט דנטלי פעם ביום וגרגור מי פה. על מנת למנוע זיהום וטיפולים נוספים בהמשך שיעלו לכם כסף, זמן וכאב, הקפידו מלכתחילה לטפח ולשמור על חלל הפה שלכם.

 

טיפולים נוספים לאחר הטיפול

הרבה פעמים טיפולי שורשים יגררו אחריהם טיפולים נוספים על מנת לשמור על השן. כך למשל אדם שעבר טיפול שורש יזדקק לכתר או כל אמצעי הגנה אחר על השן על מנת למנוע הזדהמות או שבירה של השן, שיובילו לעקירה מלאה.

 

אל תתנו לפחד להוביל אתכם

טיפולי שורש מפחידים את כולנו, והפחד מהלא נודע ומהכאבים שכולם מדברים עליהם משתקים רבים מאיתנו. לכן, חשוב להבין לקראת מה אתם הולכים, מה מצפה לכם ואיך תראה ההתאוששות שלכם על מנת שלא תפחדו לעשות את הצעד למען בריאותכם.

טיפולי שורש

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »